Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs megkeresztelve, és nem...

Nincs megkeresztelve, és nem is akarjuk a 4 éves fiúnkat. Bármi hátránya származhat ebből?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 11:31
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Hatranya az eletben nem lehet. Max nem lesz templomi eskuvoje majd
2014. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle komolyabb hátránya nem lesz.

De én a helyetekben azért figyelnék arra, hogy valamilyen szinten megismerkedjen a világ vallásaival. És később, ha már meglesz az önálló akarata, akkor el tudja dönteni, hogy melyik vallás érdekli komolyabban. (Már ha egyáltalán érdekli majd)


Aki meg azt írja, hogy nem üdvözölhet, meg nem lehet templomi esküvője...stb:

Az én apám sem volt megkeresztelve, engem mégis megkereszteltek és volt templomi esküvőjük is a szüleimnek (a '80-as években)

Másrészt meg nem csak csecsemőket keresztelnek, felnőtteket is. :) Ha már ennyire okosak vagytok tudhatnátok azt is, hogy Isten nem válogat. :)

2014. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvős dolgot én sem értem. Meg lehet keresztelkedni felnőttként is, sokan meg is teszik, úgy már semmi akadálya a templomi esküvőnek. Ha meg valaki nem vallásos, minek a templomi esküvő? Összeházasodunk Isten előtt, akiben nem is hiszünk? Hát ez így elég nevetséges. Mondjuk ugyanez vonatkozik a keresztelőre is, minek ajánlanád fel a gyerekedet egy olyan istennek, akiben nem hiszel?
2014. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"Nehezen hiszem el, hogy nincs állami arra, amerre laktok."


Ezt nem is mondta senki, de ha azt veszed, hogy mondjuk én nem hiszek az istenes dumában, de tulajdonképpen ártani nem árt a gyereknek és egy egyházi iskolában mégis szigorúbban fogják őket, és ha nem az az egyetlen iskola, akkor nem kötelesek mindenféle szedett vedett cigány kölyköt felvenni, és szerintem sok nem mély hívő szülő boldogan részesíti a gyereket egy kis templombajárásban és hittan oktatásban, ha a másik alternatíva egy gáz állami fenntartású intézmény.


Én már huszon éve voltam általános iskolás itt a lakótelepen, és hát már akkor elég érdekes dolgokat műveltek a cigány gyerekek, meg a hasonlóan paréj fehér gyerekek is, amik az egyháziban nem fordulhattak volna elő. Végül is kibírtam, de boldogabb lettem volna, ha imádkozunk minden reggel és nem azt kell nézni egész nap, hogy mikor pécéz ki magának egy rakás paraszt, akikkel senki sem csinál semmit.

2014. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Ezzel nem azt mondom, hogy minden állami általános gáz, de van amikor a körzetes iskola vs. egyházi közül az egyházi a maga "Jézusosdijával" együtt 1000x jobb alternatíva, mint a körzetes.
2014. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
32%

Gyerekek mindig udvozulnek is mindig a menybe jutnak

kersztelo egy szep rituale de nem jelent semmit hiszen egy gyerek nem valaszhat.

Aki nem szabad akaratbol mond igen Istenre az nem hisz aki nem hisz nem fogadja el istent az nem jut a mennybe kiveve a csecsemok es gyeremekek.

2014. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
59%
Én egyházi iskolába jártam (katolikus családba születtem). Csak hiszitek, hogy szigorúbb, mint az állami. Nálunk a nagy szigor abból állt, hogy aki festett körömmel/hajjal vagy sminkelve ment iskolába, az egy jeggyel rosszabb volt magatartásból. Ennyi. Egyébként ugyanúgy ment az ivászat, cigi, fű, szex, mint bármelyik másik iskolában.
2014. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

30-as itt én és szerintem mások is, mikor erre gondolnak, akkor nem feltétlen a vas fegyelmre gondolnak, hanem arra, hogy egy körzetes iskolában, mint nálunk, már 20 éve is volt olyan, hogy jó hogy nem már összeverték a tanárt, mert földrajz órát akart tartani, vagy leöntötték a portást az ablakból egy vödör vízzel, egy másik gyereket kilöktek az ablakon (szerencsére csak a földszintről, de azért akkor is az üvegen át), vagy pl. ahony anyám tanított ott egy tanárt konkrétan kilógattak az ablakon!

Egy egyházi iskolából hamarabb fognak kihajítani, nem kell fosnod, ha odamegy a gyerek, hogy mikor húzza le a Balog Zsóti, miközben a tanárok egyszerűen semmit sem tesznek, na meg, ha egyik iskolából kicsapták ilyen miatt, adják a másik államiba, mert valahova menni kell neki. Egy egyházi nincs tele ilyenekkel. Szex, cigi, pia mindenhol van, ilyen a világ, de a többi nem mindegy, hogy milyen kölyköket vesznek fel.

Én pl. abba az államiba, amibe én jártam soha nem adnám a gyereket, inkább járjon hittanra, de az az iskola már annyi ideje is gáz volt, azóta még rosszabb ez biztos, mert a lakótelep is még szarabb lett.

2014. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
71%
A mi katolikus iskolánkban mindenféle éles/nehéz veszélyes tárgyat dobáltak ki a gyerekek a járókelőkre azokból az osztálytermekből, ahol az utcára néztek az ablakok. Ez mondjuk nem a mi osztályunk volt, nálunk viszont volt többször is olyan, hogy a tanár sírva szaladt ki az óráról, mert 2-3 diák folyamatosan alázta, szekálták, nem hagyták órát tartani. Mivel egy egyházi iskola főleg a szülők adományaiból tartja fenn magát, ezért meggondolják, hogy a gazdagabb szülők gyerekét kirúgják-e, akárhogy viselkedik...
2014. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagytok hívők nem, ha igen és ne adja az ég meghal akkor nem jut a mennyországba.
2014. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!