Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs megkeresztelve, és nem...

Nincs megkeresztelve, és nem is akarjuk a 4 éves fiúnkat. Bármi hátránya származhat ebből?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 11:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem kap ajándékokat keresztszülőktől.
2014. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem :) ha ő érdeklődik a keresztség,és a vallás iránt,akkor biztosan fog majd tudni később tájékozódni. Engem pl megkereszteltek,járattak templomba,hittanra is, és ehhez képest nem tudok hinni...
2014. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Miért gondolod, hogy bármi hátránya származna? A vallási hovatartozás minden ember magánügye, nem tartozik senkire. Ahogy az sem, ha nincs megkeresztelve.
2014. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

Vallásszabadság van. Mindenki abban hisz amiben akar és annak a vallási közösségnek lehet a tagja amelyiknek csak akar.

Ebből semmi hátránya nem származik a fiatoknak.

2014. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem, bármikor megkeresztelkedhet majd nagyobb vagy felnőtt korában, ha ő úgy gondolja.
2014. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
65%
dehogy, örültem volna, ha engem se keresztelnek meg kiskoromban
2014. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

A fiam 22 éves. Nincs megkeresztelve. Nem akartuk, jobban mondva úgy voltunk vele, hogy ha elég idős lesz hozzá, akkor ő maga tudni fogja milyen vallást akar magáénak tudni.

Soha nem volt semmi hátránya belőle. Ajándékokat kapott így is a nagynéninktől- nagybácsiktól..

2014. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
6%
De úgy házasságot sem köthet nem? ezt hallottam.
2014. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
79%

Én sem vagyok, közel a negyvenhez, de már nem is akarok.

Van kinevezve keresztanyám, aki úgy is viszonyul hozzám, jó a kapcsolatunk. Egyházi esküvőm nem volt, nem is akartam. De ha akartam volna bármikor megkeresztelkedthettem volna.

Majd esetleg elmesélem, hogy befogadtak-e így pogányon a mennyországa. Már hátrányt nem tudok elképzelni sem.

2014. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne bármi hátránya? Ha nem vagytok hívők és nem akarjátok keresztény hitre nevelni a gyereket, akkor miért kéne megkeresztelni?
2014. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!