Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs megkeresztelve, és nem...

Nincs megkeresztelve, és nem is akarjuk a 4 éves fiúnkat. Bármi hátránya származhat ebből?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 11:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%
Semmi hátránya nincs. Miért ? A vallásnak van előnye ? Nem vagyok megkeresztelve, nem érdeklődtem sosem olyan dolgok iránt, amit nem lehet az ép, meglévő érzék szerveinkkel felfogni. Amiben csak hinni lehet.
2014. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%

ma 12:03

csak templomi esküvő nem lehet. Ha valaki csak az önkormányzatnál akar házasságot kötni annak nem kell, hogy meglegyen keresztelve.

2014. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok megkeresztelve. Semmilyen hátrányát nem éreztem soha. Mikor alsós voltam, kíváncsi lettem arra, hogy milyen is a hittan. Anyáék támogattak ebben ("Járj ha szeretnél"), aztán elég hamar rájöttem, hogy nem szeretnék járni (a pap nem volt szimpatikus). 'Keresztszüleim' voltak, nem keresztelőm volt, hanem névadóm. Szóval a 'keresztszülőkről' sem kell lemondani. Arra nem emlékszem, hogy pontosan hogyan is hívják az ilyen 'keresztszülőket' biztos van valami más nevük.
2014. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

(Zárójelben jegyzem meg, én mindenkinek zöld pacsit adtam, mert már látom, itt járt a lepontozó "manó")

2014. febr. 5. 12:19
 15/34 anonim ***** válasza:
78%
A lepontozó manó biztosan vallásos, hisz valamiben :)
2014. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmi. Ha meg később ő úgy érzi, hogy szeretné, bármikor megkeresztelkedhet.
2014. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Később bármikor megkeresztelkedhet.


Összesen annyi "hátránya" van, hogy ha már nagyobb, akkor sok helyen hosszadalmas oktatásra kell járnia, hogy megkereszteljék, míg ilyen kicsinek nincs semmi ilyesmi ugye. De nyilván, ha érdekelni fogja a dolog ez nem lesz különösebb teher. Ha abszolút nem érdekli, akkor mindegy neki, ha meg később érdekli majd a dolog, akkor annyi, hogy kényelmesebb, ha már anno odatartottátok, nem kell neki még mászkálni utána. De amúgy jogilag/az életben semmi hátránya nincs. Max. ha olyanok a nagymamák, akkor a szívükhöz kapnak, hogy nem lehet a gyerek kereszteletlenül, mert.... mert nem. :)

2014. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

A rokonság igen kisszámú, egy nagyi van sajnos, de ő nem vallásos. Igazából keresztszülő jelölt talán nincs is, aki az egyház elvárásainak megfelelne. Az egy szem sógornőm jöhetne szóba, de ő elvált.

Mi is úgy gondoltuk, hogy majd a gyermek eldönti, ha bármelyik vallási felekezethez akarna tartozni.

Egyébként közben egy dolog jutott eszembe még, hogy nem járhat így egyházi oviba, suliba, igaz?

2014. febr. 5. 12:54
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Általában bárkiket fogadnak, de nyilván véges a hely és előnyben vannak a(z) (annak) kereszteltek egy olyan iskolánál.
2014. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
71%
Én ezt nem nagyon értem. Ha hívő keresztények lennétek, gondolom, nem lenne kérdés, hogy megkeresztelitek-e. De a kérdésből nekem az jön le, nem gyakoroltok semmilyen vallást. Ha nem vagytok hívők, miért akarnátok egyházi intézménybe járatni a gyereketeket? Nehezen hiszem el, hogy nincs állami arra, amerre laktok.
2014. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!