Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tegnap este átjöttek a sógoromék hozzánk, és történt egy incidens, ami miatt most áll a bál. Nagyon meg vannak sértődve ránk, bár én úgy érzem semmi rosszat nem tettem, de kíváncsi vagyok, hogy ti kívülállók hogy látjátok ezt.

A kisebbik lányuk fél a kutyáktól, nekünk viszont van 2 kutyusunk. Ritkán jönnek hozzánk, ezért úgy egyeztünk meg, hogy azt a néhány alkalmat kibírják az udvaron a kutyák, amúgy is elvannak kint kizárás nélkül is. Tegnap azonban fagyott is, ráadásul az egyik kutya beteg is kicsit, úgyhogy amikor telefonáltak, hogy jönnének, azzal kezdtem, hogy részünkről oké, de a kutyák bent maradnak a fenti okokból, úgyhogy döntsék el jönnek-e így is, vagy áttegyük másik napra. Megbeszélték, hogy jönnek így is, a gyerekek majd játszanak az emeleten, arra a pár perce meg kimennek a kutyák, amíg megjönnek-hazamennek sógoromék.

Minden ment is úgy, ahogy megbeszéltük. A kutyák éppen kint voltak az udvaron, amikor a kislány lejött hozzánk, odaült mellénk. Amikor jeleztek, hogy bejönnének, én szóltam, hogy most menjen fel, ha fél, mert a kutyusokat beengedem. Ő nem fél, ha a kutyák nem mennek oda hozzá, akkor nem lesz gond. Én egyből a kosarukba küldtem őket, amúgy is 10 év feletti mindkettő, már nem is nagyon mászkálnak, ha nem muszáj. Egyébként sem voltak soha agresszívek, két beagle-ről van szó, konkrétan fát lehet hasogatni a hátukon, olyan jámborak voltak mindig is.

Szóval, kinyitottam az ajtót, a két kutya konkrétan cammogott a helyére mellettem, egyszer csak a kislány ormótlanul üvölteni kezd, (de tényleg, azt az artikulálatlan, teli tüdőből üvöltést képzeljétek el), hogy őt a kutyák meg akarják harapni, és fölrohant az emeletre, ahol még percekig folytatta a hisztizést. 6 éves egyébként, tehát már nem olyan kicsi.

Ráadásul még sógornőm is nekem esett, hogy zavarjam ki a korcsaimat, mert ha csak hozzáérnek a kislányhoz, hát ő lelöveti őket, és én is micsoda egy szemét, önző kutyab..i vagyok, mert fontosabbak a kutyák mindennél.

Értem én, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, de úgy gondolom előre szóltam nekik, hogy a kutyák bent lesznek, ráadásul tényleg ott voltak mellettem, a kislánynak még csak a környékén sem voltak. Nekem is vannak gyerekeim, a középső éppen ugyanennyi idős, soha nem volt semmi baj a kutyákkal, soha senkit nem bántottak, úgyhogy szerintem kicsit túlreagálták az esetet, ráadásul most még nekik áll feljebb, mert nem zártam ki a kutyákat. Hazaviharzottak, és azóta megy a sértődés, hogy nekünk fontosabb a két kutya, mint a család, és milyen szemetek vagyunk.

Ti mit gondoltok?


2014. febr. 3. 19:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ezek tök hülyék... Ha nem nevelték volna bele a kislányba a "minden kutya rossz" baromságot nem rettegne... Többet nem hívnám meg őket, az biztos. Világosan el lett mondva nekik minden. Mit várnak? Plusz ők ott vendégek, nehogy már dirigáljon.
2014. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs semmi okotok szégyenkezni. Már maga az, hogy a kérdéssel foglalkozol, megmutatja hogy még úgy is hogy igazad van, és kompromisszumokat kötöttetek zavar egy kicsit a dolog, hogy így alakult. Sajnos itt nem a kutyákkal és a gyerekkel van baj, hanem a szülővel/szülőkkel. Szerintem majd idővel belátják Ők is de ha mégsem, akkor is úgy érzem ilyen emberekre nincs szükség, legalább is az én környezetembe.
2014. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerekként én is féltem a kutyáktól. Édesapám ezért ha megijedtem, akkor olyan 3-4 évesen még ölbe vett, később már csak a kezemet fogta meg, és elém állt. Lett volna erre megoldás nálatok is, de ők kicsinylették le a saját gyerekük félelmét, és hagyták segítség nélkül. Úgyhogy maradtak volna csendben, ha a gyerekükkel ők maguk nem törődtek ebben a helyzetben, és mástól meg várták a csodát. Gondolom a kutyáknak teleportálniuk kellet volna a helyükre szerintük...
2014. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a kislánynak a félelmét kellene kezelni. Mi lesz vele ha az utcán lát egy kutyát? Ebben a hidegben amúgy sem jó a kutyának sem kint lenni főleg ha beteg is.
2014. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Az én fiam értelmileg sérült. Nagyon tart az idegen kutyáktól annak ellenére, hogy nekünk is van kutyánk amit imád. Tök mindegy hogy milyen magas a kutya, bizony ő is elkezd hangosan óbégatni. Nekem szülőnek az a dolgom hogy megnyugtassam a fiamat, és ugyanez dolga lenne a kutya gazdijának is. / Amúgy nálunk ez a módszer úgy bevált, hogy a gyerek egy idő után lenyugszik és kis időn belül összebarátkozik a kutyussal. /

Fogalmam sincs hogy nálatok mi a helyzet: de ha te vagy falka vezér, akkor eltudod érni, hogy ne ugráljon a kutya, teljes nyugalomba legyen és nem igaz, hogy azt a gyermeket sem lehet megnyugtatni szép szóval amikor kutya közelben van. Egyszerűen nem tudom elképzelni.

2014. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg így történt, akkor egyértelműen nektek van igazatok. Sógornődék meg flúgosak...

Oké, hogy a kislány nagyon fél a kutyáktól, biztosan van oka rá, rossz élmény,stb., de ha jól értettem nem ért meglepetésként senkit, hogy a kutyák be fognak battyogni a kosarukba...

2014. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Idióta a sógornőd.
2014. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt hazaviharzottak volna, én küldtem volna el őket a p*csába.
2014. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kutyák már tényleg öregek, szóval ugrálásról szó sincs, nagyon nyugodtak mindketten. Szoktam is mondani, hogy két kisnyugdíjas kutyánk van. :) Ráadásul kutyaiskolát kijárták, kiskoruktól fogva jól neveltek, szót fogadnak, most sem volt ez másként.

Az, hogy a kislány fél a kutyáktól, az számomra úgymond elfogadható, mindenkinek vannak fóbiái. Én is félek a pókoktól, pedig soha nem támadott rám idomított harcipók...

Engem inkább az bánt, hogy szerintük, mi a kutyákat előbbre helyeztük, mint a kislányt, és ezen sértődtek meg.

2014. febr. 3. 20:16
 10/15 anonim válasza:
100%
Ez a mindenkinek vannak fóbiái, szerintem nagyon jó meglátás. Ha a kislány ilyen hisztit ver ki elképzelhető, hogy valójában más félelmeit vetíti a kutya felé. Kellene vele foglalkozni a szülőknek, mondjuk pszichológusi segítséggel. Ezzel a magatartással erősítik a gyerek félelmét. Ti mindent megtettetek azzal, hogy előre szóltatok a kutyák bent létéről.
2014. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!