Pénz visszadni?

Figyelt kérdés

Egy szeretett ismerősöm halálakor százezer forintot adtam segítségül a nővérének, pár hónapja. Azért adtam, hogy segítsek az elhunyt külföldi hazaszállításában, a holmijai visszaszállításában, ajándékba adtam, mondtam, hogy nem kell visszaadni.

Most viszont elvesztettem az állásom, és nehéz helyzetbe kerültem. Ezt megtudta az ismerősöm, akinek adtam a pénzt, és írt egy emailt, hogy amikor ráérek, szaladjak fel hozzá, és visszaadja a pénzt. De én olyan kellemetlenül érzem magam emiatt, szégyellem a fejem, hogy elfogadjam, hogy visszaadja a pénzt. Hisz ajándékba adtam, és nem akartam visszakérni, de most nagyon jól jönne :(


Most pofátlanság lenne elfogadni a visszaadott pénzt? :(


2014. febr. 3. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg korrekt.

Én is voltam nagy kakiban és segített rajtam valaki, ha most hogy egyenesben vagyok és ő kerülne bajba, simán felajánlanám ugyanezt. Semmi szégyellni való nincs benne, így alakult az élet.

Köszönd meg neki, mondd meg, hogy nem így tervezted, de hát ez van.

2014. febr. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Komolyan nem számítottál rá? Azért a saját anyagi helyzeteddel csak tisztában vagy.


Ha én holnap elvesztem az állásomat, egy évig biztos ülhetnék itthon a seggemet vakarva, és semmi nem változna, nem tűnne fel, hogy nincs bevételem, mert van annyi tartalékom.


Nagyon jó ember vagy, de azért az első az legyen, hogy magadról gondoskodsz, mert az utcán csövezve nehezen tudsz másokon segíteni.

2014. febr. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!