Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan rosszindulatú...

Tényleg olyan rosszindulatú vagyok?

Figyelt kérdés

Nem akarom nagyon részletezi a dolgokat, de nagy vonalakban annyi a történet, hogy: apám nem akar dolgozni, hébe-hóba vállal némi munkát. Ebből sok vita van itthon a szüleim közt. Apám belekevert az anyagi gondjaiba, mert nem volt más, aki aláírjon neki egy papírt. Apám miatt 12 éve egy romos albiban lakunk, mindenen hitel van. Szégyellem a lakást, senkit nem hívtam még fel magunkhoz.


A napokban még jobban elmérgesedtek a helyzet. Nem lehet apámmal megértetni szép szóval -sem-, hogy menjen el dolgozni, így mindig vita lesz a vége és apám érzi sértve magát. A legutóbbi vitakor apám cinikusan úgy gesztikulált mint én, aztán idegemben hozzávágtam a flakont, ami a kezemben volt.


Ma is vita volt, nem fogja fel, hogy nincs semmije és senkije. Az ismerősei, rokonai bolondnak nézik. A szüleit nem ismerem, csak anyai ágon ismerem a rokonait. Apai ágon nem tartom a kapcsolatot az unokatesóimmal és senkivel sem.


Számtalanszor segített rajtunk a nagyszüleim annak ellenére, hogy a 13 éve apám megverte nagypapámat. Ezek ellenére apám mindig szidja a nagyszüleimet.


A mai vita során apám a fejünkhöz vágta (anyáéhoz és az enyémhez), hogy rosszindulatúak vagyunk. Csak mert mondjuk neki, hogy menjen dolgozni, változtatni a helyzeten. Mellesleg neki egy munka sem felel meg. Már ott tartok, hogy ÉN keresek neki munkát.


Elválni még nem vált el anya tőle, de már nagyon érik a helyzet. De apám miatt anya fizujának a felét levonják, e miatt még nem tudunk elköltözni. Amint befejezem a sulit, megyek dolgozni, ezzel nincs gond.


Olyan rosszindulatúak lennén tényleg?!


19l



2014. jan. 10. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Magyarország jobban teljesít? Amikor így kell élni egy fiatal leánynak?

Nincs más ötletem, mint, hogy mielőbb próbáld függetleníteni magad, mielőtt az idegeid megsínylik a helyzetet.

2014. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Tanulj, hogy legyen valamid es akkor kesobb Anyudat is ki tudod menteni...
2014. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudnám ölni az ilyen emberek. Az én apám is ilyen volt. Szerencsére a szüleim sosem voltak házasok, így anyámon csak az a hitel maradt a szétköltözés után, amit ő vett fel. (Amikor apám már BAR-listás volt.) De ugyanez volt nálunk is. Istenem, ha rágondolok... Romos kis ház, penészedő falakkal, rosszul szigetelve, a szőnyegeken végig foltok és kopások. Csak az a ruha és bútor volt, amit ismerősöktől kaptunk, meg párizsis kenyér havi 30 napon át. Akkor szöktünk meg, amikor 16 voltam, aztán boldogultunk valahogy. Apámat azóta sem láttam. Cukorbeteg, lehet, hogy hamarosan meghal.


17 évesen megismerkedtem a kedvesemmel, azóta befejeztük a sulit és nemrégen külföldre költöztünk. Ő dolgozik, egész jól keres, én hétfőn megyek interjúra. Ha megkapom az állást, tudom segíteni anyukámat pénzzel. Akkor leszek elégedett magammal.


Nem vagy rosszindulatú. De ne keress neki állást, mert úgysem fog elmenni. Az ilyen emberek addig ülnek a piszkukban, amíg belehalnak. Meneküljetek, ahogy tudtok. Lehet szépen is élni az életet.

2014. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy ilyen környezetben éled az életedet. Legjobb lesz ha követed a tervedet, ha suli vége mész dolgozni és elköltözöl. A szüleid meg gyerekek maradtak. Anyukád is alá írt papírt kölcsönre te is. Nem volt jó ötlet. Se tőled se anyukádtól. Most akkor ANYUKÁD ELTARTJA APUKÁDAT ÉS FIZETI A HÜLYESÉGEIT. Sokkal jobb lenne, ha most költöznétek el tőle, mert akkor nem kellene eltartanotok. Én legalább is ezt tenném.
2014. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy apád rosszindulatúnak tart-e téged. Ez az egy dolog teljesen mindegy. Ami számít, hogy nem látja el a feladatát, és ez ebben az életben nem is fog változni. Felesleges erről akár csak beszélni is vele, mert ő nyilvánvalóan nem akar dolgozni, és ha egy álom munkával állnál elő, azt sem csinálná. Szerintem az ilyen embereken nem lehet segíteni, az egyetlen dolog amiben dönthetsz, hogy hagyod-e, hogy magával rántson. Az anyukádra is ugyanez igaz. Mentsétek magatokat, ha van rá lehetőség.
2014. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!