Pénz visszadni?

Figyelt kérdés

Egy szeretett ismerősöm halálakor százezer forintot adtam segítségül a nővérének, pár hónapja. Azért adtam, hogy segítsek az elhunyt külföldi hazaszállításában, a holmijai visszaszállításában, ajándékba adtam, mondtam, hogy nem kell visszaadni.

Most viszont elvesztettem az állásom, és nehéz helyzetbe kerültem. Ezt megtudta az ismerősöm, akinek adtam a pénzt, és írt egy emailt, hogy amikor ráérek, szaladjak fel hozzá, és visszaadja a pénzt. De én olyan kellemetlenül érzem magam emiatt, szégyellem a fejem, hogy elfogadjam, hogy visszaadja a pénzt. Hisz ajándékba adtam, és nem akartam visszakérni, de most nagyon jól jönne :(


Most pofátlanság lenne elfogadni a visszaadott pénzt? :(


2014. febr. 3. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Te segítettél rajta mikor ő bajban volt, most ő segít neked. Szerintem nem lenne pofátlanság.
2014. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
így ahogy az 1 írja
2014. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Mivel ő ajánlotta fel, természetesen nem pofátlanság.
2014. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Csak egyetérteni tudok az elsővel. :) Nyugodtan fogadd el, és örülj neki, hogy ilyen barátaid vannak. Hálából süthetsz neki egy tálca süteményt, vagy hasonlók. Biztosan örülni fog neki. :)
2014. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Vedd úgy, hogy ez nem ugyanaz a pénz. Ő is segít a te bajodban, és fogadd el a 200 ezret.
2014. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Hülyeség, hogy nem ugyanaz a pénz.

Ha te nem adtál volna anno 100ezret, akkor most ő sem segítene rajtad. Ha amúgy is segítene, az más. De nem úgy jön le az írásodból.

Ez az a helyzet, hogy ciki, de a szükség nagy úr, szóval elfogadnám.

2014. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki.Én a kedves barátnőmnek két éve adtam kölcsön,akkor ő volt rossz anyagi helyzetben,most én vagyok nagyon rossz helyzetbe, alig van mit ennem, és nem nagyon mozgassa magát hogy meg adja a pénzem.Pedig én kölcsön adtam.Tiszteletet érdemel az ismerősöd nővére!
2014. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
A tanulság az, hogy ne ajándékozz mindenkinek pénzt, ha te is nehezen jössz ki. Nyilván nem számítottál rá, hogy elveszted az állásodat, de akkor is.
2014. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Fogadd el nyugodtan, semmi kivetnivaló nincs benne, főleg úgy, hogy ő akarja visszaadni.

Szerintem jó dolog, hogy van aki számíthat rád, és van akire számíthatsz.

Ritka ez a mai világban.

Azért amikor elfogadod a pénzt, ne arra gondolj, hogy a sajátodat kapod vissza, mert azt te ajándékba adtad, hanem gondold úgy, hogy ezt tőle kapod.

2014. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért érzem kellemetlenül, mert elvileg nem akartam visszakérni, meg is mondtam, hogy nyugodtan tartsa meg.


Fene vigye el, nem számítottam arra, hogy ilyen helyzetbe kerülök :(


De tényleg nagyon kedves volt, hogy írta, hogy visszaadja.

Elfogadom majd, csak rosszul érzem magam sajnos.

2014. febr. 3. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!