Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valami megoldást egy...

Lehet valami megoldást egy ilyen iszonyúan kilátástalan helyzetre?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy gyerekkori barátja, nagyon jóban voltak/vannak. Az ürge vagy 20 talán 30 éve összejött egy nővel összeházasodtak. Volt egy lakása a Váci utcában(pestiek tudják, hogy mekkora érték az) Jópár év múlva(szerintem mától számítva olyan 10 éve) elköltöztek Gyálra, vettek egy jó nagy házat, ott laknak.


A nő könyvelő volt, jól keresett nagyon. A figura már vagy 10 éve le lett építve munkahelyen (csoportos leépítés), és kicsit később rokkant nyugdíjas lett, mert iszonyúan el van hízva. Sokszor volt már kórházban, nem egyszer szakadt már ki a hasa is mert tele volt vízzel, szóval roppant szar egészségügyi állapotban van. Járni alig bír szinte. Ez a hülye nő meg persze mindig tömte kajával, persze ő is visszafoghatta volna magát.


A nő elcseszte a munkáját, komolyabb emberek könyvelését rontotta el, lecsúszott, elvesztette a munkáját és egy csomó tartozást halmozott így fel, pereket adósságokat. Felvett egy tonna kölcsönt, folyamatosan otthonról is vitte el a pénzt (miért nem lépett közbe a férje? nem tudom, hülye az is iszonyúan az a baj, már 10 éve ki kellett volna dobnia a fenébe, vagy apám szerint meg kellett volna fojtania) A nő már sok éve nem nagyon él otthon, van neki másik barátja, persze pénzért sokszor hazajárt amíg volt, valszeg tartalékolt is magának amit szépen elvitt. Van 2 gyerekük is, egy 18 és egy 15-16 éves. Őket régebben jól elkényeztette, elcseszte. A 18 éves szinte már menthetetlen, dolgozni nem dolgozik, állítólag most magántanuló (képzelem), közben meg olyan szöveggel ment az apjához, hogy adjon neki pénzt, és majd ő csinál belőle sokkal többet. (attól élnek, hogy talán füvet akar árulni, vagy a fene tudja, de bele fog keveredni valamibe, a fiatalabbik tesója még menthető, ő el fog költözni egy idős féltestvéréhez, talán ő még helyrejön)


Most ott tartanak, hogy több10milliós adósságokban úsznak. A házat már évekkel ezelőtt el kezdték árverezni, csak nem tudták még eladni. A közüzemi számlák a csillagos égbe nyúlnak (víz 150e Ft, most kapcsolták le, Áram 900e Ft, gázt már évekkel ezelőtt lekapcsolták)


Az áramot azért nem kapcsolták még le, mert az ürgének van valami papírja, hogy légzőkészüléke van és ezért, de valszeg hamarosan ennek ellenére is le fogják kapcsolni szerintem.


A nő a felesége a gyerekek "anyja" leszar mindent, elé tette a csekkeket, hogy ez van, erre a nő csak megvonta a vállát és elment a faszijához.


A figura apámmal beszélt előbb is telefonon, már ott sírt, meg tudom érteni. Valszeg csak azért nem lesz öngyilkos mert a kötél nem bírja el, meg mozogni is alig bír, hogy bármit tegyen, bár lehet, hogy így is meg fogja oldani. De ő is iszonyúan hibás, mert korábban sem tett semmit, mikor megkérdezték apámék, hogy mit fog csinálni ha kilakoltatják, akkor csak annyit válaszolt, hogy kiül az árok szélére és nem érdekli.


Szerintetek van erre bármi megoldás, hogy mit lehetne tenni? szerintem itt nincs semmi lehetőség már, gondoltam rá, hogy bekerülhetnének a fókuszba vagy vmi műsorba, de azzal se jutnának előbbre, apám is mondta, hogy összedobnák a pénzt számlákra kifizetni még a 150ezreset meg lehetne oldani, de ilyen 900e -s számlákat képtelenség. Ráadásul csak elhúznánk vele az elkerülhetetlent, hisz nem csinálnak semmit, a gyerekek sem dolgoznak semmit, az idősebbik nem is akar szerintem.


Vélemények?


2009. dec. 5. 10:43
 1/9 A kérdező kommentje:
igazából a "megoldás" szó lehet erős. inkább úgy kéne kérdeznem, hogy ti mit tennétek ilyen helyzetben, azon kívűl, hogy nem hagytátok volna idáig fajulni.
2009. dec. 5. 10:46
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, én nagyon erőlködtem, hogy valami empátiát kicsikarjak magamból...de a leírásod alapján ők mintha pont lesz@rnák, mi lesz velük és a gyerekeikkel. Így valahogy engem ráz meg a dolog, még csak el sem tudtam gondolkodni valami megoldás félén. Arról nem beszélve hogy valaki azért lett rokkantnyugdíjas mert elhízott?! 10éve?! Ennyi idő alatt azért lehet változtatni a dolgokon...na mind1, nem ilyen választ kértél, úgyhogy be is fejezem.

Szerintem ha őket nem érdekli, téged se foglalkoztasson más baja!

2009. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
jav.: ...engem NEM ráz meg...* sorry
2009. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

én valahol sajnálom őket, és nem is, és meg is értelek, mert tényleg pont leszarták nagyon sokáig az egészet azért jutottak idáig. Csak a gyerekeket sajnálom komolyabban, hogy így kicsesztek velük. jah a vizet most zárták el asszem, vagyis szűkítő van nekik betéve, így épp hogy jön annyi gondolom, hogy nem haljanak szomjan.


csak arra vagyok kíváncsi, hogy lehet e még itt valamit tenni, vagy már csak annyi van, hogy az ürge meghaljon és akkor annyi.


Amúgy ez nem olyan elhízás, hogy kicsit kövér, hanem iszonyúan, mondom annyira, hogy lógott már a hasa, és gyakorlatilag kiszakadt neki. Biztos van emiatt más problémája is.

2009. dec. 5. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Az elsö lépes, hogy beadja a válópert, mert attól kezdve egyrészt a nö nem viheti töle a pénzt (rokkantnyugdij), másrészt az ezutánni kölcsönöket, vásárlásokat nem tekinti a biróság közösnek. Egy uj számlát célszerü nyitnia.

A gyerekekek közül a kisebbiket kérheti magához, ha a gyerek is nála akar lenni, a nagyobbik viszont jogilag felnött, öt nem köteles eltartani, se engedni, hogy együtt lakjon vele.

Ha a kisebb vele akar lenni, akkor kaphat rá gyerektartást, ami azért csak plussz jövedelem.

A házat és egyebeket adja el, és költözzön egy kisebb lakásba albérletbe (vagy hozzátok, ha megoldható, hogy egy szobát használjon).


Az, hogy már évekkel ezelött kellet volna beadnia a válást, nem sokat segit, mert azt elmulasztotta, visszacsinálni nem lehet, de ha most lép, akkor kevesebbet fog vesziteni.

2009. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez az elhizás nem az, hogy túl sokat eszik,hanem valami más betegség van a háttérben.
2009. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Hazat eladni, kifizetni az adossagokat.

A kover ferfi pedig a szuleihez vagy testverehez koltozzon oda. Dolgozni nem tud, tehat alberletet nem tud fizetni.

Biztosan van megoldas szamukra, csak tudod valamit TENNI KELL!

Feleslegesen varnak, es telefonal a ferfi, mar reges-regen valtoztatni kellett volna a dolgokon!

Miert kell megvarni amig mindent kikapcsolnak, miert kell megvarni hogy meg tobb problema legyen?

Ha semmit nem tesznek, se en, se te, se apukad nem tud tenni semmit.

Sajnalom a kover ferfit, mert a koversege miatt mindenhol hatranyt szenved.

2009. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A válópert beadhatná, bár sokat már nem ér vele. a nő már nem tud pénzt elvinni, hisz jó ha vmi kajára van néha nekik lassan.


Hozzánk nem tudnak költözni, mi is apámmal egy másfél szobásban tengődünk. Azt mondta apám, hogy állítólag most eladni sem tudják mert árverezés közben nem lehet vagy csak ha engedi nekik a bank vagy nem tudom nem értek speciel hozzá, lenne joguk eladni maguktól? Csak gondoljatok bele, évek óta árverezik, és nem kellett a kutyának sem.


Olyan megoldás amivel a tartozásokat letudnák, nem létezik asszem. Viszont, hogy picit meg tudjanak élni, ahhoz esetleg dolgoznia kellene a gyerekeknek is, de egyik se dolgozik tudtommal.

2009. dec. 7. 14:39
 9/9 A kérdező kommentje:
testvére nincs, szülei nincsenek már, szal nincs így senkijük. ezzel egyetértek, hogy korábban kellett volna tenni, de akkor is szartak bele.
2009. dec. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!