Ha a párommal történne valami, akivel 12éve élek együtt (nem regisztrált kapcsolat), van 2közös gyerekünk is, egy házunk 50-50%ban, én lennék (illetve a gyerekek) az autómatikus örököse?
nem akarom eltetetni,eltenni láb alól.
Nekem az jó,ha van :)
Csak elutazott és ilyen hülye gondolatok lettek a fejembe,hogy mi van ha baleset..., áááá.de már haza is ért :)
Semmi nem menne automatikusan, jó sok időt és pénzt venne el a dolgok tisztázása.
Miért nem házasodtok össze?
Párom ilyen csak egy papir minek típus :(
De majd wlbezélgetünk azt hiszem.
Viszont azt nem értem,ha én vagyok a gyermekeim vérszerinti szülő édes anyja, és párom az édesapjuk aki a születésük elött mindkettőnél megtette az apasági nyilatkozatot és a nevére vette őket,mi köze a gyámhivatalnak az olyan gyerekhez akinek van egy élő édes szülője!?
hát jó, de ez azért így eléggé levan egyszerűsítve a gyámhivatal javára.
És pl. mi van ha nekem nincs tulajdonom (de van) a cégben,a gyerekek öröklik , de ki viszi tovább ?
Kérdező (#17) "a gyámhivatal javára." - a gyámhivatalnak ebben nincs semmiféle "java", nem keres ezen semmit, pusztán teszi a dolgát, védi a gyámolt érdekeit.
Egy cégnél meg meg tudod mindig is úgy volt, hogy más a tulajdonlás és más az ügyvezetés. Attól mert a tulajdonos a 2 gyerek, nyugodtan lehetsz Te az ügyvezető - vagy akár egy 3. is, azt már nem a családjog, hanem a cégjog mondja meg, hogy ki, milyen feltételekkel lehet egy adott cég ügyvezetője.
Nem a gyámhivatal, hanem a gyerekek javára.
Tegyük fel, van egy családi vállalkozás, 75% apuka, 25% anyuka nevén. Apuka vitte az egészet, anyukát igazából nem izgatta a dolog, nem is értett hozzá.
Apuka meghal, a gyerekek örökölnek.
Anyuka mint törvényes gyám intézkedik a gyerekek helyett, ügyvezetőt nevez ki, ésatöbbi. De mivel nem ért hozzá, csődbe viszi a céget, ráadásul nekik mint tulajdonosoknak, tetemes adósságot halmoz fel. Így a gyerek a felnőtt életét sokmilliós adóssággal indítja, amiről nem tehet.
Itt jön a képbe a gyámhivatal, akiknek az a feladata, hogy ne engedjék, hogy a másik szülő olyan lépést tegyen, ami a gyerek számára hátrányos. Amit fent leírtam, az egy olyan példa, ahol egyébként a szülő teljesen jóhiszeműen jár el, csak éppen nem ért hozzá.
De például azt sem szokták megengedni, hogy a szülő jelzáloghitelt vegyen fel arra a házra, amiben a gyereknek tulajdonrésze van.
Ez így alapvetően logikus. Más kérdés, hogy nekünk rendszeresen van dolgunk a gyámhivatallal, és egy kicsit is összetettebb kérdéssel már általában nem tudnak mit kezdeni és ráhagyják az emberre.
Egyébként közben rájöttem, hogy a házasság esetetekben nem feltétlenül lenne önmagában megoldás, hiszen amitek most van, az különvagyon és ennek megfelelően öröklődik. Viszont végrendeletet mindenképpen kellene írjatok, neked is és a párodnak is. Az autót és a kft-t semmiképpen nem lenne jó, ha gyerek örökölné, mert rengeteg szívással járna, egyszerűbb, ha a másik szülő nevére kerül.
Itt annyit jó, ha tudtok, hogy viszont ha te örökölsz a párod után (vagy fordítva), akkor - mivel semmiféle rokoni kapcsolatban nem álltok - ki kell fizetni az örökösödési adót. Ez 18%, a háznál 9%. ház+cég+autó esetén ha jól tippelek, bőven milliós tétel. Na ennek a kiváltására nem feltétlenül hülyeség ingyen vagy párezer forintért megesküdni.
jó,oké.
De ha a 2gyerek a tulajdonos, akkor ki nevezi ki az ügyvezetőt?
De aztán hagyom is a témát,mert ne karüljön rá sor...
Köszönöm mindenkinek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!