Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, ha valaki...

Mit kell tenni, ha valaki otthon hal meg?

Figyelt kérdés
Kinek kell felöltöztetni, esetleg felkötni az állát?
2014. jan. 20. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt az orvos megállapítaná a halált és nem rendelkezik további teendőkről, addig szerintem tökre felesleges fürdetni, felöltöztetni, stb. Hiszen ha boncolás lesz, még úgy is levetkőztetik/levágják róla a ruhát.

A kihívott orvos dönti el, hogy hív-e rendőröket, vagy csak a hullaszállítókat és többnyire itt dől el az is, hogy történik-e boncolás.

Neked semmi dolgod nincs, csak értesíteni az orvost, ő intézi többnyire a többit. (Pl. én egy hullaszállító számát sem rántanám elő a zsebemből és első sokkomban azt sem biztos hogy tudnám, hogy hol kéne utánanézni)

Én úgy tudom neki kötelessége megvárni a szállítókat (nálunk így volt, ezt mondta a doki), de ezzel már nem teljesen vagyok képben.

Onnantól kezdve annyi a dolgod, hogy bemész valamelyik temetkezési vállalathoz és megbeszélitek a temetés részleteit. Tőlünk pl. itt kértek ruhát is a második megbeszélésre már.

2014. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:02

Azért kell felkötni a halott állát, mert 72 óra után a halott dermedt test teljesen elernyed és ilyenkor a halott szája teljesen kinyílik. Tátott szájú elhunyt nem a legjobb egy nyitott koporsóban.

2014. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves S. Anasztázia


Írtál nekem privat üzenetet amiben annyit írtál, hogy "kamu"

Ahogy korábban a kérdező is megkérdezte, hogy miképpen lehet az amit írtam, minek hívtunk mentőt ha 8 napja halott volt az apósom..

Nos neki privatban megírtam mi történt..

Neked is megírom ide ugyanazt S. Anasztázia, hátha az intelligenciáddal felfogod.. Azt, hogy kamunak gondolod, nos lehet rád esetleg vall az, hogy viccet csinálj valaki halálából, nekem ez nem vicctéma. Sosem szórakozom senki életével és halálával.

Nos a lényeg.

Ha olvastad volna írtam, hogy hívtuk a háziorvosát és a mentőt. Hogy miért? Mert életünkben először történt ilyen eset velünk, és fogalmunk sem volt mit kell tenni. Az ember amikor túl van a hirtelen sokktól, akkor csak teszi azt ami eszébe jut. Nem tudtuk kit kell hívni, mi az eljárás, így hívtuk a mentőt és az orvost is.

A másik: A mentős mondta, hogy 48 óra után a hullamerevség 48 óra után kezd feloldani és 72 óra után teljesen elernyed. Az öltönyt meg a hullaszállító kérte el, mert 48 óra után a halottból amikor kezed elernyedni, távozik a halottból a felesleges folyadék, így a vizelet is. Tiszteletből adták rá, hogy ne egy foltos, vizeletszagú ruhában vigyék el.

Bár nem írtam sehol,(nem ez nem volt kérdés) de nem mondtam, hogy volt vagy sem boncolás. Mivel nem kaptunk boncolási jegyzőkönyvet, így valószínű, hogy elfogadták a háziorvos halotti anyakönyvi kivonatát amiben Szívinfarktus írt be mint halál oka. Apósom 89 éves volt, súlyos szívbeteg.

A lényeget kihagytam. Hogy miért csak 8 nap múlva találtuk meg, és miért nem volt büdös.

Azért nem volt büdös mert télen halt meg, és a szoba ablaka teljesen nyitva volt, így a hideg miatt lassabb volt a folyamat, és a hideg levegő miatt, nem volt szag sem durva

8 nap múlva azért találtuk meg, mert az utolsó találkozásnál utazás előtt állt, hogy vidékre megy rokoni látogatásra, és ott is marad az ünnepekre. Így mindenki azt hitte, másnap elutazik. Mivel egyedül élt, így azt hittük üres a lakás, és 8 nappal később csak azért mentünk fel, mert megbeszéltük, hogy hazautazása előtt pár nappal felmegyünk, kicsit rendet rakunk, és veszünk neki ételt, hogy legyen mit ennie. Így találtunk rá..

2014. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Írtam már valahol, bár nem neked kedves utolsó. Nem tudom miért van ezen fennakadva mindenki, apósom rendőr és havi szinten találkozik hasonló esettel. Csak betelefonál az egyik szomszéd, hogy egy hete nem látták a másikat, menjenek már ki... Szerinte a legjobb meló, amikor télen az öreg néni befűt magának a konvektorral 40 fokot, meghal, majd nem keresi senki egy hétig. Jó meló utána bemenni oda. Nektek még szerencsétek is volt ha azt nézem. Bár nem értem, hogy a rokon, akihez utazott volna miért nem kereste, de ez mindegy a téma szempontjából.

Ilyen idős embereknél már nem igen szokták boncolást kérni, nincs értelme. 89 évesen az is megfelelő indok lenne kb. egy ilyen esetben, hogy eljárt felette az idő sajnos. A halál oka meglehetősen egyértelmű akkor is, ha amúgy nem az.

2014. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!