Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúknak lehet apakomplexusa?

Fiúknak lehet apakomplexusa?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 13:14
 1/6 kovpet ***** válasza:

apakomplexus = idősebb férfiak iránti vonzódás.


Tehát lehet, ha meleg a srác.

2014. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért? neked az van? :DDDDD
2014. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet és ahhoz nem kell a férfiakhoz vonzódnia.

Az apakomplexus nem feltétlenül imádatban jelentkezik (ami lehet az, hogy megszállottan keres egy apafigurát) hanem gyűlöletben is előjöhet.

Nőknél szembetűnőbb a dolog, de férfiaknál is előfordul.

De összegezve: a túlzott figyelem nem csak szexuális töltetű lehet.

2014. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát azt én honnan tudjam?
2014. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anya- vagy apakomplexusnak nem csak a szexuális vonzalomhoz van köze.


Nekem is tudom, hogy apakomplexusom van fiú létemre. Ez azt jelenti, hogy felnézek az idősebb férfiakra és sokszor próbálok apaképet rendelni melléjük. Az oka: Az apám nem volt az apám soha igazán. Hiába nem volt válás, de soha nem törődött velünk. Állandóan ivott, de nem volt agresszív, egyszerűen csak minden nap megivott 2 üveg bort, aztán nem érdekelte a család és leült a számítógép vagy a tv elé. Sosem beszélgetett, nem tanítgatott csajozni, meg úgy általában semmire. Ezt nagyon sok kialakult tulajdonságomra, vagy hiányosságomra lehet visszavezetni.


Ezért a legtöbb idősebb férfire felnézek és jól esik a közelükben lenne, beszélgetni velük, ilyesmi. 40-50 évesekre gondolok, amennyi apa volt a gyerekkorom idején. Nincs ebben semmi szexuális, egyszerűen csak nem volt apám és tudat alatt még most is nagyon szeretném ha lett volna. Legyen szó az iskolai tanáraimról szinte végig, általánostól kezdve gimin át egyetemig, legyen szó a barátaim apukáiról, legyen szó a nagypapámról, vagy úgy általában is csak a +40 férfiakról, akikkel találkozom és legalább 1-2 beszélgetésem van vele. Ez nem egy gondolat, hanem egy mélyről fakadó érzés, amiről tudok (hiszen most is beszélek róla), de ellene kifejezetten nem sokat tehetek.

2014. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez egy baromi régi kérdés.

De hozzá szólnék az utolsóhoz hogy tényleg van ilyen szerintem ,csak kevés emberben.Nálam annyira erősen megvan,hogy azt hittem meleg vagyok,de szerencsére nem vagyok az.

Egyszerű amúgy ha belegondolunk,nálam nagyon meglátszik,hogy nem volt férfi az életemben mint szülő.Fiatal vagyok,de amúgy 2-3 éve kezdődött ,hogy vágytam/vágynék egy hasonló emberre mint egy apa vagy nem is tudomhogyan nevezzem akár legalább egy olyan barát aki hasonló:D

febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!