Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig hátráltatniu...

Miért kell mindig hátráltatniuk a döntésemben?

Figyelt kérdés
Már évek óta tűzszerésznek készülök, és ezt a szüleim nagyon jól tudták, és mindig lelegyintettek, hogy úgysem fog összejönni. Most meg már odáig jutottam, hogy valószínűleg össze is fog jönni. Erre ők minden áron próbálnak meggyőzni, hogy ez egy igen nagy hülyeség, nem kéne ilyet csinálnom stb.
2014. jan. 3. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Miért hátráltatnak MINDIG? Csak egy esetet írtál amiben hátráltatnak.. és ezt én inkább úgy értelmezem, hogy féltenek. Nem egy veszélytelen szakma. (Persze, ágyban is meg lehet halni, meg focizás közben is.. nade mégis.. )
2014. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Vannak emberek, akik izgalomra vágynak (az adrenalin kábszer) és ezzel szépen idegesítik a hozzátartozóikat. Ismertem valakit, aki azért volt kétségbe esve, mert a fia mérgeskígyókkal kezdett el foglalkozni. A szülő nem azt akarja, hogy a gyereke felrobbanjon vagy halálra marja egy kígyó, hanem unokákat akar és előbb akar meghalni, mint a gyereke. Ezért őket is meg lehet érteni, nem ???
2014. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha valaki gyereket vállal, akkor azt is be kell kalkulálnia, hogy netán veszélyes foglalkozást választ. egyébként egy ügyvéd is meghalhat szívrohamban 40 évesen, de az ügyvédek szülei valahogy jobban alszanak mint mondjuk a tűzszerészeké.


a normális szülő annak örül, ha a gyereke meg tudja valósítani az álmait.

2014. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es, jelen esetben a "mindig" azt jelenti, hogy EGY bizonyos döntésében állandóan, MINDIG próbálják hátráltatni a szülei.


Kérdező, a szülők gyakran ilyen szkeptikusok, ha a csemete nem hétköznapi szakmát szeretne. Nyílván aggódnak érted.


Szerintem fogadd el, ezen nem tudsz változtatni.


Ha már tényleg közeledsz a célod felé, akkor pedig küzdj érte tovább. A saját boldogságod kovácsa te magad vagy, és ha hagyod magad lebeszélni, akkor nem is szeretnéd igazán ezt a pályát. Te érzed, hogy mihez van érzéked, érdeklődésed. Ez tényleg a te döntésed - a család legfeljebb tanácsot adhat, véleményt formálhat pro és kontra.

2014. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!