Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttélésnél mennyire van...

Együttélésnél mennyire van olyan, hogy enyém-tiéd?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogyha mondjuk veszünk a boltban két tábla csokit, akkor azt gondolnám, hogy az egyik az enyém. De párom egyből befalja az egyiket, utána persze osztozunk az enyémen. Vagy ha nem kívánom azonnal, akkor nem jut belőle. Vagy pl. megszoktam, hogy régen ha bevittem a szobámba egy másfél literes vizet, akkor tudtam mérni, hogy mennyi idő alatt fogy el, mennyi folyadékot iszok naponta. Most ha behozom, két kortyot iszok, aztán hozhatok másikat. Persze ez nem egy véresen komoly kérdés, csak kíváncsi vagyok, hogy kinél hogy van? :)

2014. jan. 2. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nincs enyém-tied.

Bár két külön kártyánk van (még),de fizetni felváltva fizetünk (bár ez van,hogy egy hétig mindent én,mert én jutok csak el boltig,aztán párom tankol a közös kocsinkba és ugyanott vagyunk,bár csak megtakaritásból tudom,hogy k ugyanannyit költünk).

Ilyenből,hogy két tábla csoki,és ki eszi meg,ilyenből sosem volt gond,nem zabálunk,mindig van itthon sokminden,ha két táblát vettem,és párom megeszi,akkor megette,majd veszünk másikat.

(innivalónál más a helyzet,ott néznem kellett egy időben,hogy 2,5 liter meglegyen,ott megegyeztünk,hogy felcimkézem amiből iszok,és nem iszik bele,de könnyen megszokta,hogy bontson magának másikat ha megitta az előzőt,de ehhez kellett a feltűnő cimke)

2014. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenekben nincs enyem tied...

De ha lenne pl vizes szokásom, akkor már szóltam volna, hogy azt ne igya meg, mert azzal mérem a vízfogyasztásomat

Csokit nem falunk be, hanem elosztjuk, nem 1-1 tábla, hanem osztozunk..(de nem vagyunk édesszájúak)

Viszont soha nem eszem meg a joghurtját, pedig megehetném, de én nem kedvelem annyira, ha tudom,hogy akarok enni, akkor többet veszek/ veszünk.

Vagy ha van valami a hűtőben, de nem sok, akkor szólok, hogy hagyjon, mert én is akarok enni...vagy ha nem is szólok megkérdezi, hogy akarok-e belőle, vagy megeheti-e..

2014. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nincs ilyen... bár már férj-feleség vagyunk de míg csak együtt éltünk akkor se volt... bármit vettünk a boltba az ette-itta meg akinek épp kedve volt... ha elfogyott vettünk másikat... sose volt ebből probléma és hogy őszinte legyek bennem fel sem merült soha ilyen gondolat :)
2014. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!:) Egyébként nem a pénz miatt érdekelt, mert közös kasszán vagyunk, csak a kíváncsiság...:):)
2014. jan. 2. 16:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs olyan, hogy "enyém! tiéd!"

olyan van, hogy megveszek magamnak valamit, és inkább cukkolva megjegyzem, "hogy na ezt magamnak vettem!", de persze végül a párom is kér belőle, de ez így normális, mert visszafelé is tökéletesen működik a dolog....


Pl veszek egy nagy Pepsi colát, ő sajnálja rá, én megveszem magamnak, de tudom hogy szereti, így ha töltök magamnak, neki is, vagy ha ő magának tölt, nem szólok egy szót sem, hogy "ezt én vettem, magamnak!"

Nálunk nincs olyan, hogy megeszi a csokit, és közösen esszük meg az enyémet, de ha elő is fordul, nagyon kívánós a párom,ezért befal egyedül egy tábla csokit, de másnap pl eggyel többet vesz, és azt odaadja nekem...ha én vagyok "torkos" akkor utána én is így teszek...


"ha nem kívánom azonnal, akkor nem jut belőle."

Hát ilyen meg nálunk tényleg nem fordul elő, van hogy hó végére már nincs úgy pénz, és már csak egy tábla csoki van a szekrényben, akármilyen édesszájú is a párom, megeszi a felét, és hozza be nekem a másikat....


megosztjuk amink van

2014. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Közös kasszán vagyunk a vőlegényemmel, de én vásárolok, és amit mindketten szeretünk, abból sosem egy adagot veszek, hanem legalább kettőt.


Van olyan, ami csak az enyém, például a nyers sárgarépa és a natúr joghurt, de valahogy még sosem vesztünk össze rajta. :D

2014. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A főtt ételen és a gyümölcsön kívül semmin nem osztozunk, de csak azért mert annyira különbözőek vagyunk. Bár ettől még közös kasszán vagyunk. Pl. én soha nem eszem meg a gyümölcsös joghurthát, csak a saját natúromat, ha meg is kívánom a gyümölcsöset akkor a natúr joghurtomba aprítok az itthoni gyümölcsökből valamit frissen. Csokiból ő csak az étcsokit szereti, én a tejcsokit. Neki a nasi a chips meg a popcorn, nekem inkább aszalt gyümölcs és pisztácia... Így nincs gond sose :)
2014. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ugyanúgy van nálunk mint az 5-ös válasz,szal nem írom le mégegyszer :D
2014. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk még sosem fordult elő, hogy valaki megevett valamit a másik elől. Nem kell semmiből kettőt vennem, mert egyen is megy az osztozás. Közös üvegünk van, ha kifogy a víz vagy üdítő, veszünk elő másikat. Én vásárolok, igyekszem kedvezni néha neki egy kis aprósággal. Ős is kedveskedik nekem.
2014. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
* Ő is
2014. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!