Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják a szülők,...

Miért gondolják a szülők, hogy a gyermeküknek az a legjobb, ha szakítanak a szerelmükkel?

Figyelt kérdés

Több olyan ismerősöm van, ahol a lány/fiú 2 tűz között áll, a szerelme és a szülei között. (Nem faji hovatartozás, drogozás vagy más egyéb szenvedélybetegség miatt ellenzik a kapcsolatot). Az illető titokban találkozik a kedvesével, a szüleinek hazudik hónapok óta. Természetesen nincs megfelelőindok a "miért?" kérdésre. El sem tudnám képzelni, mit tennék, ha a szüleim azt mondanák, nem találkozhatok többé a barátommal. És sajnos sok helyen látom, hogy így van. Olyan érveket mondanak, hogy: "magasabb 2 fejjel", "túl sovány", "az egyik rokona alkoholista volt", "túl kövér", "nincs érettségije" stb.

Most komolyan, a szülők mért szólnak bele a gyerekük kapcsolatába? Főleg, hogy a gyerekük elmúlt 18. Persze, nem normális, hogy a gyerek hagyja, e ha a szülei tartják el, tőlük függ, hogy tudna velük szembeszállni?!

20L


2009. nov. 28. 16:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb mai gyerekkel az a baj hogy egyszerüen nincs egyéniségük mert nem lettek rendesen nevelve.


Vagy a médiát a haverokat másolják, vagy készen megkaptak mindent anyutól aputól, be lettek foglalva a patináns képkeretbe de gondolkodásra sosem kényszerültek, önmaguktól sosem hoztak létre semmit.


Persze mindig van kivétel.

2009. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

sok lány igen naiv,főleg az én koromban...de van szülő aki csak uralkodni akar pl azért mert őt is uralták anno.én anyám is ilyen.ezért költöztem el.

16l

2009. nov. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

hát, lenne, hogy most nem lennék itt, és nem írnám ezeket a sorokat, de a nagyapám helyében lekevertem volna két nagy pofont anyukámnak, amikor kitalálta, hogy ahhoz a szemét tróger apámhoz feleségül megy.

szerencsére hamar elváltak, és én nem részesültem az "apai szeretetből".

persze nagyon szeretem édesanyámat és ezt nem tiszteletlenségből írtam, viszont egyetértek azzal, hogy bizonyos esetekben a szülőnek joga van beleszólni a gyereke életébe, és megkímélni attól, hogy lelkileg és anyagilag tönkretegye egy szemét suttyó...

2009. nov. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Sajnálom, hogy sokan nem olvasták el, amit írtam. Persze, ha a srác/lány drogos, alkoholista, faji hovatartozása nem elfogadott a szülők számára, nem tisztálkodik stb. akkor ÉRTHETŐ. De! Ha egy 19 éves gimis lány beleszeret egy 22-23 éves egyetemista srácba, aki magasabb és vékonyabb a csajnál, akkor rögtön közbe kell avatkozni a szülőknek?!


Szerintem az anyagi háttér sem lehet ok, amiért 2 fiatalt el kell választani.

2009. nov. 29. 10:12
 15/15 anonim ***** válasza:

Anyagi háttér, testmagasság, testsúly nem ok a szülői beleavatkozásra, de ha pl. az ő gyerekük egyetemista, a másiknak pedig 8 általánosa van, vagy apukája/anyukája alkesz, én is beleavatkoznék.

Van, amikor tényleg a szülői szigor a túlzott, de azért általában azokkal a nem szeretett párkapcsolatokkal szokott valami tényleges, komoly bibi is lenni.

2009. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!