Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják a szülők,...

Miért gondolják a szülők, hogy a gyermeküknek az a legjobb, ha szakítanak a szerelmükkel?

Figyelt kérdés

Több olyan ismerősöm van, ahol a lány/fiú 2 tűz között áll, a szerelme és a szülei között. (Nem faji hovatartozás, drogozás vagy más egyéb szenvedélybetegség miatt ellenzik a kapcsolatot). Az illető titokban találkozik a kedvesével, a szüleinek hazudik hónapok óta. Természetesen nincs megfelelőindok a "miért?" kérdésre. El sem tudnám képzelni, mit tennék, ha a szüleim azt mondanák, nem találkozhatok többé a barátommal. És sajnos sok helyen látom, hogy így van. Olyan érveket mondanak, hogy: "magasabb 2 fejjel", "túl sovány", "az egyik rokona alkoholista volt", "túl kövér", "nincs érettségije" stb.

Most komolyan, a szülők mért szólnak bele a gyerekük kapcsolatába? Főleg, hogy a gyerekük elmúlt 18. Persze, nem normális, hogy a gyerek hagyja, e ha a szülei tartják el, tőlük függ, hogy tudna velük szembeszállni?!

20L


2009. nov. 28. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb gyerek kis naív szeleburdi birka, képtelen felelősségteljes döntésekre..


A szülök többsége pedig elég aljadék, és még sokszor a saját gyerekét is képes kihasználnia boldogulása érdekében.


Személyi cselédet, vagy fejőstehenet csinál belöle és uralkodik az életén plusz befolyásolja manipulálja ha tudja.

Sok szülővel az a baj hoyg azt képzelik hogy a gyerek az ő tulajdonuk csakmert ök szülték meg nevelték fel...



Mindkét oldalon vannak hibák, és az anomália önmagát gerjeszti..

2009. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy 18 év felett olyan naiv a gyerek. De elképzelhető, hogy mindkét oldalon vannak hibák.
2009. nov. 28. 17:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Szóval úgy akarom mondani, hogy a szülő és a gyerek egymás hibáinak a szenvedő alanya, és a hibák újabb hibákat generálnak mindkét fél részéről a végén pedig az egész szülő- gyerek kapcsolat egy látszólag meghitt de valójában totálisan eltorzult valamivé válik amit azután képtelenség rendbehozni.


Az ilyen gyerekek szoktak aztán összeomlani ha a szülő meghal.

2009. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sokan még 25 év felett is naívak sőt, a tapsztalatlan embert bármikor meg lehet vezetni akárhány éves is.


Pl öregeket vernek át kamu 50 ezer forintosokkal...


stb

2009. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Korrigálom magam:


A tanulatlan és tapasztalatlan embert bármikor meg lehet vezetni kortól nemtől függetlenül!

2009. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nameg oylan eset is lehetséges bár ez is a nevelés hibáira vezethető vissza, ha a gyerek nem a társadalmi rangjának megfelelő egyeddel akar kapcsolatot fenttartani.


Pl ha én egy jómódú sztárjogász lennék, és a lányom vagy a fiam egy putris románcigánynal akarna összeállni hát engem is az infarktus kerülgetne...

2009. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, de most szeretném megvilágítani a másik oldalt is. Nem régen lettem szülő és előtte én is csak a gyerek szempontjából tudtam ezt nézni, de most ha belegondolok, hogy pár év múlva a gyerekem választ valakit, akit bemutat és valami nagyon nyomós oknál fogva nem szimpatikus (pl. drogos), akkor én is közbe lépnék. Igen, mert könnyű azt mondani, hogy a szülő jöjjön rá, hogy a gyereke felnőtt és engedje, hogy azt tegyen, amit csak akar, de a gyakorlatban ez nagyon nehéz, majd te is meglátod a saját gyerekednél. És ez nem biztos, hogy azért van, mert a szülő uralkodni akar a gyerekén minden áron vagy mert korlátolt és azt hiszi, hogy mindent tud, hanem azért, mert élettapasztalatánál fogva valószínűleg jobb emberismerő és csak a legjobbat akarja a gyerekének, ő már látja a hibát, míg a gyerek nem. Persze minden eset más. Van, ahol a szülő egyszerűen mindenbe beleköt, de én úgy gondolom, hogy vannak nyomós indokok is, amikor a szülő valóban a gyereke érdekében lép közbe - és ezek nagyon szükségesek. Szóval ez azon múlik, hogy mi is az ok. Én azt mondom, hogy egy szülő legyen törődő, inkább, mint hogy a gyereke azt vegye le, hogy nem érdekli a sorsa. Sajnos a határokat nehéz megtalálni. Nagyon nehéz, mert minden korban más a határ egy gyereknek.
2009. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
17:13 gondolom te meg sosem voltal szerelmes.
2009. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hacsak nem alkoholista, drogos vagy bűnöző egyikük, miért ne dönthetnék el ők maguk, hogy összeillenek-e.
2009. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Dehogynem, most is az vagyok.


De képtelenségnek tartom hogy szerelmes tudnék lenni pl egy olyanba akivel ég és föld a különbség..


Én megkérdeném azt hogy gondolom te nem ismersz olyan embereket akik nem olyanok mint te hanem sokkal magasabb rangúak vagy különlegesek valamiben.

2009. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!