Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hangzanak jobban ezek a...

Hogy hangzanak jobban ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Rácz Sándor Gyula

Rácz Sándor János


Rácz István Gyula

Rácz István János


2013. dec. 29. 18:03
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
44%
Őszintén? Egyik sem hangzik jól! Nagyon nem örülnék annak, ha így hívnának. Aki a Natasa és Zelyke meg Dzsásztinnal jön, jó ha tudjátok, hogy semmivel sem fogják kevésbé csúfolni az István meg Gyula nevű gyerekeket, mint a Kimberly és Armandó és társait. Nem csak ilyen nevek léteznek, hanem vannak normálisak is szép számmal. Kicsit tényleg gondolj bele, mi lesz majd a suliban a gyerekeddel. Tahók mindenhol vannak. Ennél már jóval kevesebbért kigúnyolnak.
2013. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%
Raadasul tudjuk hogy a Dzsasztin, Dzsenifer, Armando, Rodrigo, Esmeralda nevet "kik"adjak a gyerekeiknek, nem kene egy lapon emliteni egy Danival, Gergővel, Krisztiánnal.....
2013. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
72%
nekem van sándor, jános és istván nevű ismerősöm is és egyiket sem csúfolják és nem röhögik ki...
2013. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
38%
Ha mindenkepp ezek kozul akarsz, akkor Racz János. Se tobb, se kevesebb. A János az egyetlen elfogadhato opció sztem.
2013. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
85%
Hogy miért divatnév mondjuk a Dani? Óvodában dolgozom, kb 8 gyereket hívnak így és ez egy pici falusi ovi, 2 csoporttal.
2013. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%
Nekem vannak ilyen nevű ismerőseim, igaz nem két keresztnévvel, csak egy-eggyel. Egyik név sem olyan, amiért csúfolnának valakit. Teljesen normális nevek.
2013. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem miért lenne felelőtlenség ezeket a neveket adni. Mind a négy névvel ismerek több fiatalt, senkit nem csúfolnak a neve miatt. Ezek legalább nem divatnevek. Szerintem százszor szebbek, mint a magyaros hangzású Kevin és társai, a ma divatos Noel, Dominik, Patrik és még sorolhatnám.


A János kivételével mindegyik nevet merném adni, de én egy keresztnév-párti vagyok. :)

2013. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
23%
Az összes borzalmas. Minek egy gyereknek 2 keresztnevet is adni????
2013. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
49%
Ó, Istenem! Sok Sándor, István és János nevű ismerősöm van. És képzeljétek, milyen csoda törtét mindegyikükkel! Nem csúfolták őket emiatt és ráadásul még szeretik is a nevüket. Komolyan nem hiszem el, hogy nincs jobb dolgotok, mint normális neveket szapulni. Ha modernebbeket írna meg az lenne a rossz. Gondolom néhányotoknak az a baja, hogy "parasztos meg régies". És aztán? Legfeljebb újra divatba jönnek. Na de hogy ne csak OFF-oljak. A Gyula nem tetszik, egyáltalán nem szimpatikus név. Olyan semmilyen. De én inkább azt javasolnám (amit vagy megfogadsz vagy nem, vagy teszik vagy nem) hogy ne rakj két hagyományos nevet egymás mellé. Válaszd vagy a Sándort vagy az Istvánt (ez a kettő tetszik nekem a négy közül), és rakj mellé másiknak valami modernebbet, amit ha nem tetszik neki az első kereszt neve, felnőttkorában tud használni. DE a Sándor Jánost és István Jánost ne rakd egymás mellé (szerintem), túl á-s.
2013. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
56%

Jöhettek ezzel, hogy hány embert ismertek ilyen nevekkel, de el tudom képzelni, hogy ti is hány évesek lehettek.:D

Az egyik nagyapám István, a másik pedig Iván (szláv változata a János-nak) volt, tehát mondhatjuk, hogy érzelmileg kötődök ezekhez a nevekhez, mégsem tetszenek, és nem adnám a gyerekemnek.

Hiába dobálóztok azzal, hogy az ismerőseiteket sem csúfolják, mert rendben van, hogy ez 10-20 éve még így volt, de ma már nincs így. Akiket én ismerek, azokat direkt piszkálják pl a Pityuzással, pedig tudják, hogy nagyon utálja. + az én ismerőseim, akik a fent említett nevekkel rendelkeznek, jobban szeretik, ha a vezetéknevükön szólítják őket.. Én ezt nem szeretném a gyerekemnek, de tényleg szíve-joga eldönteni mindenkinek, hogy milyen nevet ad a gyerekének. Ha a kérdezőnek ez tetszik, akkor hajrá, de utána valószínűleg évekig fogja hallgatni a fiú panaszkodását.

2013. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!