Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen név illik az Alexandráh...

Milyen név illik az Alexandrához? Vagy ne adjunk a lányunknak második nevet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 11:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Minek 2. név? Mindenki görcsösen ragaszkodik hozzá. Sokkal határozottabban hangzik, hogy xy Alexandra, mint Alexandra Laura. Nehezebb kimondani.
2013. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Felesleges második név, később csak kellemetlenség lesz belőle. Minden hivatalos iraton fel kell tüntetni mindkettőt, ha véletlenül nem írja be, csak az elsőt, amit használ, akkor nem jó úgy. Ha a másodikat úgyse használná, akkor minek kettő? Gondolom nem két néven akarjátok hívni.
2013. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Így nagyobb korában tudna választani, hogy milyen néven hívják majd.
2013. dec. 26. 12:33
 14/26 moonlightsentinel ***** válasza:

Azért jó a második név, mert a gyerek választhat. Nekem van egy ritka keresztnevem, meg egy hétköznapi, a szülők meg a rokonok a ritkán hívnak mindig, mert szerintük az milyen szép, de abba nem gondoltak bele, hogy milyen ciki ha állandóan visszakérdeznek az idegenek, meg mindig magyarázni kell, hogy hogy kell leírni, már a tököm kivolt vele... de legalább van egy hétköznapi nevem is és pár éve inkább azt használom mindenhol.

Szóval szerintem jó a két név, tud választani a gyerek, melyik tetszik neki jobban. Hogy mennyire passzol egymáshoz, az szerintem nem annyira számít, mert úgyis csak az egyiket fogja használni, inkább az a fontos, hogy a vezetéknévhez passzoljon mindkettő.

Schramek Alexandra

Schramek Laura

Sztem mindkettő jó.

Hogy most hivatalos iratokon rajta kell, hogy legyen mindkettő, hát ez van, azért az nem olyan nagy dolog :D

2013. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Mi úgyis az Alexandrát fogjuk használni.
2013. dec. 26. 12:40
 16/26 anonim ***** válasza:
74%
Azért elég zavaró tud lenni. Anyukámnak 2 neve van, a 2.-at sose használja. Csak egy keresztnévvel szokott bemutatkozni és volt már, hogy így írták fel, de ugye a személyiben ott van a 2. és kiderült, hogy újra kellett csinálni minden papírt. Vagy az aláírását nem fogadták el, mert nem írta a 2. nevét. Szerintem egy jól megválasztott név elegendő. Ha meg annyira nagyon zavarja a másik, meg lehet változtatni később is.
2013. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 moonlightsentinel ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem sose okozott problémát megjegyezni, hogy hivatalos iratokon odaírom mindkettőt...

Az aláírás meg hülyeség, az aláírásod olyan, amilyet akarsz, sok embernek csak a vezetékneve, vagy annyi, hogy "L-né", aláírásnál ez egyáltalán nem számít.

2013. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A Dorka szerintem illik hozzá.
2013. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
SZerintem jó,elegáns nekem is 2 van többek emmiatt jegyeztek meg
2013. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Huh, Alexandra egy ilyen vezetéknévhez? Szerintem nagyon idegenül hangzik, én mindenképp valami magyar nevet választanék.
2013. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!