Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek nincs...

Van itt olyan, akinek nincs kedve rokonokhoz menni?

Figyelt kérdés
Senkivel se tudok ott miről beszélgetni, ezért állandóan egyedül ücsörgök órákig, ami dögunalmas. Az a baj, hogy az a két uncsitesóm, akikkel jóban voltam, soha nincsenek már ott az ilyen összejöveteleken, mert már külön életük van. De én csak velük értettem meg magam, rajtuk kívül nem nagyon beszélgetek ott senkivel. Próbáltam a többiekhez is közel kerülni, de nem igazán voltak nyitottak rám, gyakorlatilag leráztak minden egyes alkalommal. Ezért az ottani program csendben ücsörgés és unalom lesz és úgy utálom már...jó elmenni valahová, mert szeretem, ha történik valami, de most azért, hogy ott unatkozzak, mert nem beszélget velem senki, nem sok értelmét látom...vagyis jobban mondva van egy rokonom, aki odajön hozzám, de ő a múltban elég sokszor alátett nekem, fájdalmat okozott, vagyis nem bízhatok benne. Félek, hogy megint rosszban sántikál és azért jön oda velem beszélgetni. Akkor most legyek vele? És ha megint megszívom? Megint becsap? Akkor mit tegyek? Annyira rossz. Meg olyan szívesen beszélgetnék valakivel, de csak ő jön oda hozzám, vele pedig nem jó ötlet...

2013. dec. 25. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Muszáj elmenned? Ha ennyire szar a rokonoknál, én vita árán is otthon maradnék. A karácsony a szeretet ünnepe, nem a pofaviziteké.
2013. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én ilyen okokból nem is megyek már évek óta rokonlátogatásra. Felesleges.
2013. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha ennyire nem érzed ott jól magad, ne menj el.

Ha muszáj, vigyél egy jó könyvet, és olvass.

2013. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a karácsony pont a konzumidiotizmusról és a rokonoknál való kínos feszengésról szól, a bejgli mögött.
2013. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hazajöttünk, túléltem. Viszont újra kell írnom a szöveget, mert a sok káromkodás miatt fennakadt a szűrőn. Tehát...borzalmas volt, jövőre egész biztos, hogy nem megyek. Kiderült, hogy mind a két unokatesóm utál, mert az egyik paraszt volt velem, a másik meg folyamatosan kerül, hiába akartam odamenni hozzá beszélgetni. Van egy olyan érzésem, hogy valaki besároz a családban a hátam mögött, mert sorban küldenek el a rokonaim a francba...pedig nem tettem senki ellen semmit. Szóval a kutya le se sz@rt, amíg ott voltam, sőt, az unokabátyám még belém is rúgott, hogy ő lenéz. Utálom az egész bagást. Ez nem család, hanem egy nagy kalap büdös tetves sz@r!!!!!! Egyvalakivel vagyok csak jóban, egyedül ő áll mellettem, viszont már őt is kezdik ellenem hangolni...:(Menekülni akarok innen, mert itt senki nem szeret. Remélem, jövőre már egy szebb és jobb helyen fogom tölteni ezt az ünnepet.
2013. dec. 25. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos a családot nem lehet megválogatni. Én is úgy vagyok vele, hogy majd a sajátommal ténylegesen szeretetben fogok ünnepelni, addig meg nyelek és elviselem. Párválasztásnál egyébként arra is érdemes figyelni, hogy a párod családja is szeressen. Ezzel elkerülhető az ilyen undorító helyzet.
2013. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!