Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fog telni nálatok a...

Hogyan fog telni nálatok a Karácsony?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha már kismillió (vagy nagy :D) ilyen kérdés volt, de már vagy fél hónapja nem voltam itt... Na mindegy. Hányan lesztek? Mentek valahová az ünnepek alatt? Mire számítotok mit kaptok ajándékba?

Mi Szenteste 4-en leszünk, a másik két nap pedig egyedül leszek itthon, mert a családom megy a rokonokhoz Ukrajnába, én meg beteg vagyok ezért nem tudok menni (és nem is szeretnék ha mennék...)


2013. dec. 22. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kettesben vagy négyesben fog telni itthon.A takarítás és díszítés megvolt,ajándékokat megvettem,Szenteste csinálok valami nem túl melós menüt,és szépen elleszünk.Szerényen fognak telni az ünnepek,de boldogságban,mert együtt leszünk.
2013. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma díszítem fel a lakást, holnap megveszem az ajándékokat. Személy szerint utálom a karácsonyt, de a lányom miatt próbálom széppé és meghitté varázsolni a hangulatot :)

24.-én szüleimhez megyünk, 25.-én anyósomékhoz, 26.-én a nagyikat látogatjuk.

2013. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia,mi négyen vagyunk,férjem,két pici lányunk és én.Szenteste nálunk lesz a család édesanyám a testvéremmel, anyósom, és apósom az élettársával. Remélem,hogy minden rendben fog bonyolódni és szeretetteljes ünnepünk lesz.A takarítás már megvolt,holnap készülök elő a kajával, anyu és anyósom hoznak sütiket,így sütnöm nem kell, csak a vacsiról kell gondoskodnom. Az ajándékokat már megvettük,a csomagolás viszont még hátra van.Boldog karácsonyt mindenkinek!
2013. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A lakásdíszítést én már Mikulás napján megcsináltam, szerintem nem túl korai már akkor. Holnap megfőzzük a levest, megsütjük a sütiket és takarítunk, kedden pedig délelőtt a többi fogás készül el. Testvéreimmel közben fát állítunk és díszítünk (én még szüleimmel élek, 2 nővérem külön, de jönnek hozzánk a barátaikkal), majd együtt megebédelünk és utána átmegyünk a nagyszüleimhez (már csak apai ágon élnek). Ott együtt leszünk egy kicsit, majd nővéreimmel előbb hazajövünk, hogy itthon előkészítsük a terepet (kitenni az ajándékokat a fa alá, kikészíteni a nasit és italokat). Aztán amikor a szülők is megjönnek, akkor közösen karácsonyozunk.

Idén az egyik nővéreméknek vettem egy nagyon jó kis társast, úgyhogy biztos játszunk majd, illetve én kapok egy tv állványt (tudom, mert én választottam) és azt szeretném még az este összeszerelni (mivel amin kis asztalon jelenleg van a tv-m, az kerül majd a fa alá, és így legalább nem lesz a földön a tv-m este, ha nézem).

Amúgy ezeken kívül elég sok mindent kapunk/adunk, kisebb apróságokat persze, de a nagyobb ajándékok: nagyszülőknek kávéfőző (elromlott az övék), apumnak telefon, anyunak kanapéhuzat és színházbérlet, idősebb nővéreméknek paplanok és egy állólámpa, a másik nővéreméknek az említett társas játék és egy obi-s kártya feltöltve pénzzel (most lakásfelújítanak, így tudnak rajta venni még azt, ami kell, pl parketta, csempe), én pedig a tv állványt kapom meg még könyvespolcot, ami nagyobb értékű.


Neked pedig jobbulást!


24/n

2013. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos mindig úgy telik a karácsony, hogy anyám süt egy bejglit, aztán mindenki a televízió vagy számítógép előtt tölti el az estét. Na jó, én olvasni szoktam.


Nem tudom, milyen egy igazi karácsony /

2013. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy, mint bármelyik másik nap, azt kivéve, h nem kell dolgozni :D párommal itthon leszünk, és ennyi.
2013. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást..


Ma este elindulunk a szüleimhez (2-en a férjemmel) ( kb fél 1 re leszünk otthon...60 km-re laknak)

Holnap beiglit sütünk, nagymamakrémest, és zserbőt(ezzel a férjemnek kedveskedik anyu:) ), és valami sósat...

Apu és a párom a haverokkal, szomszédokkal halászlevet főznek a garázsban üstben (30 l készül kb) meg persze piálnak...mi is besegítünk anyuval ebbe is abba is:P...jó móka az egész nap, évek óta hagyomány nálunk..

24-én fát díszítünk, elkészítjük a vacsit... Pakolászunk... Idén tesóm dolgozik, este 7-re ér haza. Ekkor fogunk vacsizni, a nagymamámék is nálunk esznek (ilyen eddig nem volt még)

Tehát 7 -en leszünk... Utána megajándékozzuk egymást.... Majd átjönnek a keresztanyukámék, és unokatesómék 4-en... Dumálunk, iszogatunk... Majd elmegyünk a misére ...

Másnap korán kelünk, utazunk 200 km-re lévő településre a férjem édesanyjához..

Ott is ünneplünk este ajándékozunk, ott 6-an leszünk (sógorom és a párja, anyósom és a párja, plusz mi)

26-án du jövünk haza, mert 27-28-án a párom, és a sógorom is dolgoznak.

28-án este újra a szüleimhez, mert disznót vágnak, segíteni megyünk..

30-án újra haza...

Szilveszter még alakul.



És ha olyan olvassa, aki ismer minket, tudja ki vagyok:)

Oda az inkognitóm;)

2013. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia hètfőn indulunk anyósèkhoz ott nagyon sokan leszünk fèrjemnek 6 testvère van nagy rèsecsalàdos tehàt leszünk 15en + mi. Mivel az orszàgban jó, szèt vagyunk szorva az a legnagyobb ajàndek hogy mindenki ott lesz, úgy beszeltük meg hogy csak a gyerekek kapnak aprósàgot amit a szülők megvesznek csak mi adjuk àt, a vacsoràhoz pedig mindenki hozzàtesz valamit, èn egèsz hèten sütöttem. Ez lesz z első szentestèm amit nem otthon töltök :*( Most jelentjük be az új unokàt. 26 megyünk tovàbb hozzank, ott is lesz kit meglàtogatni ....
2013. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 24-én szűk családi körben leszünk együtt, csak hárman, 25-én megyünk a nagycsaládhoz (unokatesók, nénék, meg akik beházasodtak, sokan leszünk), 26 pedig megyünk a másik nagymamámhoz. A 25-i még úgy ahogy el fog telni valahogy, a 26 viszont szörnyű lesz, mert az ottani néném gyűlöl engem, a nagyszüleim pedig az ő csicskái, a szüleim pedig a béke nevében elnyomnak, hogy ne szóljak vissza a gonosz megjegyzésekre. Úgyhogy azt nem várom. Remélem, hamar el fogunk onnan húzni a faßba. A 25-i se volt jó már hosszú évek óta, mert az uncsitesóim nem kommunikálnak velem, ezért általában egyedül ülök ott és lesek ki a fejemből, meg nézem a többieket. Az idősebbek se fogadnak be, mert ott lesz apám és állandóan belém köt, meg irányítani akar. Úgyhogy ez is csak a túlélésről fog szólni, faxa lesz. 24 annyival lesz jobb, hogy kapok ajándékot:))))) Egy sapit.:))))) Meg lesz kaja. Meg amúgy is szeretem a karácsonyt, szerintem ez a legjobb ünnep az évben, úgyhogy magát a hangulatot is várom. Viszont azt nem, hogy vissza kell fognom magam, mert apám beteg, agybeteg. Meg sajnos azok az uncsitesóim pont nem lesznek jelen, akikkel jóban vagyok. Vagyis inkább már csak akivel, mert az egyikőjük elég egoista lett és lenéz mindenkit. Sajnos a másik se áll messze ettől, úgyhogy nem hinném, hogy jól érezném vele magam, ha ott lenne. Régen volt egy barátnőm, tök jó volt hozzá elmenekülni a karácsonyi veszekedésből, mert neki se volt valami jó családja. Ennyi. Jó ez az ünnep, de nekem már pár éve csak a túlélésről szól az egész, amikor a családdal vagyok.
2013. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök hogy valaki tudja hogy a " ß" az sz és nem B betű... megőrít amikor valaki úgy írja hogy "ßarßikaaah" Undorító. Bocsi, lekellett írnom :D


Egyébként boldog karácsonyt :)

2013. dec. 22. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!