Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a sógorom...

Miért nem érti meg a sógorom azt, hogy a párom nem ihat?

Figyelt kérdés
Holnap vendégségbe megyünk hozzájuk és a párom nem akar menni mivel sógorom mindig itatná. Nem érti meg, hogy a párom nem ihat alkoholt egy kortyot sem. Mit tanácsoltok?
2013. dec. 20. 11:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Majd párod szépen megköszöni a testvérének és nem iszik. Ennyi.
2013. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A "nem köszönöm" mondat állandó ismételgetését, úgy a 10. után egy erélyesebb, Laci, értsd már meg, hogy nem ihat alkoholt, szállj már le róla!" felszólítást.
2013. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem a testvére! A multkor is vita volt belőle, hogy nem ivott.
2013. dec. 20. 12:01
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
a párod baja hogy nemtud kiállni magáért.
2013. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vita legyen belõle, minthogy a férjednek baja legyen.Mondd neki nem mindenki rajong az italért.Az én sógorom is ilyen, hiába mondom nekem nem kell, erõvel nyomja a kezembe, ugy teszek,mintha innék belõle,amikor nem látja kiöntöm egy pohárba vagy az övéhez,szerencsére ez rövid ital volt.
2013. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy lesz@rjátok, semmit.
2013. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Van az a szó, hogy NEM és kész. Felnőttek vagytok?
2013. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ihatok,gyógyszert szedek,amire nem szabad.


Nekem is van hasonlóan erőszakos rokon.Már kétszer játszottam el az alábbit: első 5-re szépen nemet mondok,indokolva,hogy gyógyszerre nem lehet.Hatodszorra hagyom,hogy kitöltse,és beleöntöm a csapba.Morgott 10 percet és kész.Mondtam,ha tovább kínálgat,nem mondok több nemet,elfogadom a piát,de a csapba öntöm.

2013. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A vendégség elején odamenni és négyszemközt azt mondani, hogy az első kínálást udvariasan el fogjátok utasítani, de a második után fel fogtok állni és hazamenni.

És ha mégis kínál, akkor menjetek haza.

2013. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Grim13 ***** válasza:
Mindenki szereti az értetlen rokont, esetleg ha tényleg konfliktuskerülő módon szeretnétek eljárni mond hogy a párod vezet, ha erre nincs mod akkor mond meg neki hogy miért nem ... sajnos az ilyen rokon kiváncsi és vagy kellemetlen 5 percenkénti "Ne haragudj nem ihatok" vagy elmondod hogy májbeteg vagy ami az ok (ami nem feltétlenül alkohol miatt van, nekem is van rokonom aki olyan helyen dolgozott pl. ahol mérgező anyagokkal bánt és ez tönkretette a máját, azelőtt sem ivót azután meg pláne) úgyis azt kombinál össze az érthetetlen agyával mait akar
2013. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!