Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nővérem tegnap sírva hívott fel, de nem nagyon tudtam neki mit tanácsolni. Párjával van egy két éves gyerekük. A kapcsolatuk igazából a terhesség óta egyre rosszabb, tavaly tesóm kétszer is el akart válni tőle, volt h itt voltak a babával egy hétig, hogy átgondolja a dolgokat. Aztán mindig visszament, küzdött a kapcsolatért, de a problémáik alapvetően megmaradtak.

Tesóm beleszeretett valakibe. Ezért hívott tegnap...azt mondta már fél éve ismeri, amióta visszament dolgozni, és azt gondolta, csak egy kis fellángolás, ami majd elmúlik, de nem. Azt mondta, hogy még mindig harcol benne, h ki kell tartania a család mellett, de nen boldog. a pasival nek hiszem, hogy lehetne komoly, mármint mindta h nem abban gondolkozik h majd jól odaköltözik hozzá gyerekestül és pótpapát csinál belőle, egyszerűen csak vágyik rá, a társaságára...meg egyáltalán. ti mit tanácsolnátok neki a helyemben? szerintem szörnyű ez a helyzet...nem nagyon tudtam mit mondani.



2013. dec. 20. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha már ez a férfi előtt is gondok voltak, és már többször el is akart válni, és már volt, hogy el is költözött, akkor nem hiszem, hogy van értelme még erőltetni ezt a kapcsolatot.

De nyilván ne erre az új férfire alapozz az életét. Saját maga és a kicsi miatt kezdjen új életet. Az csak egy "plusz" hogy ráadásul van is valaki, akit szeret, aki szereti.

2013. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"A kapcsolatuk igazából a terhesség óta egyre rosszabb"


ez az amit én nem hiszek el.

2013. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es, miért ne lehetne elhinni?


A terhesség szerintem minden érzést felerősít, tehát ha egy kapcsolat rossz, akkor a gyerekvállalástól sem fog megoldódni a gond, csak rosszabb lesz a helyzet. Ez pedig fordítva is igaz. Nagy tévedés ugyanis, hogy egy rossz kapcsolatot majd rendbe hoz egy gyerek születése.

2013. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es. Miért is?
2013. dec. 20. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Vajon anya az ilyen akinek fontosabb egy fellángolás mint egy biztos család, férj és már megvan a gyerek is...? Sajnálom mind a férjet, mind a gyereket.
2013. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne keverjük már a biztonságot az állott pocsolyával! Egy élete van a tesódnak, ha már most nem érzi jól magát a házasságában, nem szabad egy életre benne ragadni! A gyerek még kicsike, pillanatok alatt meg fog szokni bármilyen felállást. Én azt mondom, lépjen ki ebből a tesód mindenképp, de ne a másik pasi miatt, arra egyelőre ne építsen. Élvezze egyszerűen, hogy van valakije, szeressék egymást, aztán majd alakulnak a dolgok, amerre alakulnak.
2013. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nagyon nehéz így tanácsot adni, nem ismerjük az egész történetet, például a férj hogyan viszonyul a házassághoz, a családhoz. Azok alapján amit írtál viszont szerintem se kellene erőltetni, ha nem boldog. Próbálta megoldani, de nem sikerült. Egyetlen megoldás a válás, függetlenül attól hogy van az a másik férfi..
2013. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös, szörnyen szűk látókörű és ítélkező vagy. ki írta h fontosabb neki a fellángolás? pont arról beszéltem h mennyire szenved egy rossz kapcsolatban, amiért még ennek ellenére is küzd, de most ráadásul beleszeretett valakibe, a férfi is viszont, de nem történt köztük semmi. örlődik és nem tudja h mit csináljon, mert nem akarja felszámolni a családját, de arra is kevés esélyt lát már h a párja valaha képes megváltozni
2013. dec. 20. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolja meg, hogy vajon élete végéig el tudja-e viselni a párja rossz tulajdonságait/viselkedését.


Szép gondolat egyben tartani a családot, de nem mindig megy és sokszor nem is érdemes, a gyereknek is jobb, ha külön vannak a szüleik-már ha kulturáltan képesek rendezni a dolgaikat.

2013. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg ugye az is kérdés, hogy huzamosabb ideig hol tud lakni, van-e munkája eltartani magukat. Persze csak ezért ne maradjon, de ha nincs egyik sem, akkor ideje utánamenni.
2013. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!