Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Földesi vezetéknévhez milyen...

Földesi vezetéknévhez milyen lánynév illik?

Figyelt kérdés
:D
2013. dec. 17. 20:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
vivien
2013. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Etelka
2013. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hanga, Emma, Virág, Csenge
2013. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Anna, Petra, Gabriella
2013. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem a Gabriella jutott először eszembe, nem tudom miért :D
2013. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nóra
2013. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hirtelen a Szabina jutott eszembe, amikor megláttam a kérdést, pedig egyáltalán nem kedvencem a név. :)


Nagyon szép vezetéknév egyébként, sok minden illik hozzá. Például Anna, Boglárka, Boróka, Kata, Dóra, Luca, Dalma, Panna, Petra, Flóra (igaz hogy alliterál, de szerintem iszonyú jól hangzik kimondva - én biztosan ezt adnám neki! ;)), Hanna, Janka, Lotti, Nóra, Rozi, Rozália, Róza (a Flóra után szerintem ez hangzik a legjobban a vezetéknévvel kimondva), Vanda.

2013. dec. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én egy Földesi Évát ismerek és mivel nagyon jó fej, meg megszoktam a nevét, mást nem is igazán tudok vele elképzelni. De ez az én bajom. :) Amúgy szerintem nagyon sok név illik hozzá, amolyan bőség zavara kategória.
2013. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Volt egy osztálytársam ilyen vezetéknévvel, ő Mónika volt. Ez a név a hetvenes évek elején volt divatos, azóta csak nagyon kevesen kapják. Én szívesen adnám a gyerekemnek.


Szerintem is mély hangrendű keresztnevet válassz, és ne kezdődjön semmiképpen sem I-vel! Olyan, mintha dadognál, ha kimondod: (pl.) Földesi Ilona.

2013. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ehhez majdnem minden illik, kivéve az S-sel kezdődők. Önmagában az i nem érződik úgy, mintha dadognál, de mondjuk egy Földesi Sára már eléggé. (bocs, ha valakit így hívnak.)
2013. dec. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!