Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi legyen a gyerekkel...

Ilyenkor mi legyen a gyerekkel? Vigye haza?

Figyelt kérdés

Péntektől most hétvégéig apukánál van a gyerek, azaz a páromnál. Ő viszi oviba stb. Felhívták az oviból, hogy a gyerek bárányhimlős, menjen érte. Most mennek a gyerekorvoshoz.

Páromat kérdeztem,ő még nem kapta el a bárányhimlőt, hallottam hogy felnőtt korban ez még veszélyesebb mint gyerekként. Mondtam neki, én nem tudok a gyerekre vigyázni (dolgozom), vigye akkor haza az anyjához.

Azt mondta hogy akkor az ex biztos balhézna...


2013. dec. 17. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

"Az már más kérdés, hogy ha úgy érzi hogy visszapasszoljátok hozzá a beteg gyereket, akkor vajon legközelebb mennyire lesz együttműködő."


Nem mintha a láthatásba bármiféle beleszólása lenne, az anyának. Azért ez nem egy nátha. Első dolgom lenne, hogy rohannék hozzá, ha beteg a gyerekem. Hétvégén meg valószinűleg úgysem dolgozik szóval táppénzre sem kell menni.

2013. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes válaszokat kaptam, a normálisakat köszönöm :)
2013. dec. 17. 14:11
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

De ha hét közben is az apánál van, akkor az nem a "normál" láthatás.


Hétvégén pont munkanap lesz.

2013. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A bárányhimlõ a pöttyök megjelenèse elõtt már fertõz.
2013. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Én felhívnám anyukát és első körben elmondanám neki mivan a gyerekkel. Nyilván joga van tudni, onnantól kezdve pedig normálisan meg lehet beszélni a dolgokat. Lehet a gyerek is jobban örülne, ha betegen a megszokott(abb) környezetében lehetne, az édesanyjával, akit azért még is csak többet lát. Lehet az anyánál sem lenne kérdéses, hogy haza viszi-e vagy sem.

Ha a párod elmondja, hogy ő még nem volt bárányhimlős és sosem tudni, arra is lehet megoldást találni, nem kell rögtön rémeket látni.

Azt tudom, hogyha az ex férjem felhívna azzal, hogy a kislányunk bárányhimlős én azonnal mennék hozzá kérdés nélkül és majd ott megbeszéljük a továbbiakat, hogy ki viszi ezután orvoshoz, ki marad vele otthon, stb stb. Igen, kiakadnék, ha becsöngetne és a kezembe nyomná a gyereket a cuccaival együtt, hogy nesze beteg, hazahoztam... Ellenben ha felhív és normálisan közli mi a helyzet, ő még nem volt, nem akarja elkapni, stb. és szabira tudok menni, akkor minden további nélkül hazajöhet a lányunk bármiféle rossz érzés nélkül az apjával kapcsolatban. Ha nem tudok szabira menni, akkor is megtudom oldani a felügyeletét, szóval abszolút nincs ebből probléma, ha normálisan kezeli a másik fél a helyzetet.

2013. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Közben elvitte dokihoz, szerinte a gyerkőc nem bárányhimlős.

Úgyhogy nem viszi haza a párom.

2013. dec. 17. 15:09
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

A párod csak akkor a gyerek apja, ha az egészséges?

Ha még együtt lenne a gyerek anyjával, akkor elköltözne arra a pár napra, amig a gyerek beteg?

Ha majd a te gyereked lesz bárányhimlős, akkor azt is lepattintod valakinek?

2013. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem értem a rosszindulatodat, de inkább nem állok le vitázni...
2013. dec. 17. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!