Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt a dolgot...

Hogyan lehetne ezt a dolgot megoldani? (lent)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, szüleimmel élek. Nincs saját szobám, pedig nagyon jó lenne már egy kis külön rész. Minden adott, hogy ezt orovosolni tudjuk, de nem hajlandóak elkezdeni, pedig bármiben segítenék. Ehelyett hülyeségekre megy a pénz. Szeretnék már végre egy kis magánéletet.
2013. dec. 7. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
peldaul ugy, hogy szolsz nekik, hogy te szeretnel kulon szobat, es nem itt rinyalsz. ha van sajat penzed, azt is felajanlhatod segitsegkent.
2013. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem rinyálás és nem is egyszer jeleztem már ezt feléjük. Nem kell semmi extra bele, csak legyen tőlük külön.
2013. dec. 7. 23:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ha eddig nem fáradtak azzal, hogy hozzáépítsenek a házhoz, vagy nagyobb lakásba költözzenek, akkor ezt most, 21 éves korodban megteszik, hiszen lassan már ideje a saját életedet élned.
2013. dec. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem kell hozzáépíteni, a felső szint teljesen alkalmas erre, sőt le is vannak választva a leendő szobák, csak egy-két dolgot kellene ajtuk csinálni. Muszáj lesz, mert van testvérem is...
2013. dec. 7. 23:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Miértvárod a szüleidtől dolgozz meg érte te! Csináld meg magadnak a felsőrész.
2013. dec. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy ha a helyzet nem felel meg neked ennyi idősen miért nem költözöl el? Felnőtt vagy már egy ideje.


A szüleid döntése sem helyes, már egy 13 évesnek is szüksége van a magánéletre, hát még ennyi idősen... de nem vagy már gyerek, ne másokat kérj számon és hisztizz, hanem tégy valamit. Ha eddig nem érdekelte őket, ezután sem fogja.

2013. dec. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kb. pont 13 éves korom óta kértem egy kis zugot. Ne legyen benn csak egy ágy, meg egy szekrény.
2013. dec. 8. 00:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Megértem az igényedet, hogy legyen egy saját szobád, ahová visszavonulhatsz. 21 évesen már mindenkinek szüksége van egy kis magánéletre.


Viszont túl egy házfelújításon megértem a szüleidet is, hogy nem akarják, vagy tudják a felső szintet befejezni.

Ha ott tartanak, hogy a szobák le vannak választva, és ennyi, akkor oda még rengeteg pénz elmegy, mire az kész lesz. Nem tudom, hogy a víz, villany vezetékek megvannak-e már. Bevakolták-e már a falakat. Felső szint fűtési rendszere kész van-e? Festés, burkolás is kell.

Ezek a munkák külön külön is százezreket tesznek ki, tapasztalatból mondom. Nem csak egy szekrény kell, ráadásul ha két szintet fűtenének, a rezsi is nagyot ugrana.

Nem biztos, hogy azért nem akarnak neked saját szobát, mert nem látják be a hasznosságát. Lehet, hogy egyszerűen nem kerül rá. Vagy úgy gondolják, hogy pár éven belül úgyis kirepülsz a családi fészekből, és 3-4 évre meg felesleges ennyi pénzt beleölni. Lehet, hogy inkább segítségként megkapnád, ha majd lakást akarsz venni.


Nem látok bele a szüleid fejébe és pénztárcájába, de azt hiszem elég racionálisan gondolkodnak. Még ha ez saját szempontodból nem is túl kényelmes most.

2013. dec. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen voltam...

16 évesen, én nyáron dolgoztam, plusz kaptam ösztöndíjat a gimiben(nem sokat,mhabi 5 E ftot)

Ezt összeraktam..

És mondtam, h. azeretnek külön szobát. Nálunk is adott volt az emeleten még 1 szoba, de még csak kifestve sem volt, hanem a csupasz malter látszódott..

Engem támogattak az ötletben, ennek ellenére a saját pénzemből vetem meg a szőnyeget(segítettek elmenni megvenni) én választottam festéket, én is vettem..

Az ágyamat is én vettem meg...bele matracot..stb..

Viszont 16 évesen nagy segítség volt, hogy a fuvart nem nekem kellett intéznem(mer abban az időben a kis faluban ahonnan származom az első valamire val üzlet 30 km-re volt, tesco auchan meg ilyenek pedig csak Bp-en/budaörsön volt akkoriban az pedig 60km..

Ezt 21 évesen már lazán el tudtam volna én intézni...(hiszen 22 évesen költöztem el, és újítottam fel a parommal karöltve egy lakast sajt kezüleg/padlóburkolás mennyetezbutkolás, gipszkartonozás/jó csak egy antó eltüntetése, és egy szellőző takaró újraépítése/. Vezetékek húzása...glettelés, festés)


Szóval apu segített a szobában, ketten szabtuk be a szőnyeget, együtt festettünk ki...stb..az ágyamat én raktam össze egyedül...a többi bútort a rokonoktól szereztem, lombtalanítás helyett nekem adták /szekrény, amit én festettem le, és tettem rá új fogantyút, íróasztal...egyik helyeől dohányzóasztal, másik helyről dotel.../

Nah nekem így kett szobám..


És felújított lakásunk is (az nem a sajátom, a párom örökölt sajnos...a lakás szempontjából jó, se milyen áron:(/( )

A lakást egyetemi ösztöndíjból, diákbmelóbol, árvaságiból, szoctámból, és diákhitelből újítottuk fel, nem véletlenül saját kezüleg

2013. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megértem az igényedet, hogy legyen egy saját szobád, ahová visszavonulhatsz. 21 évesen már mindenkinek szüksége van egy kis magánéletre.


Viszont túl egy házfelújításon megértem a szüleidet is, hogy nem akarják, vagy tudják a felső szintet befejezni.

Ha ott tartanak, hogy a szobák le vannak választva, és ennyi, akkor oda még rengeteg pénz elmegy, mire az kész lesz. Nem tudom, hogy a víz, villany vezetékek megvannak-e már. Bevakolták-e már a falakat. Felső szint fűtési rendszere kész van-e? Festés, burkolás is kell.

Ezek a munkák külön külön is százezreket tesznek ki, tapasztalatból mondom. Nem csak egy szekrény kell, ráadásul ha két szintet fűtenének, a rezsi is nagyot ugrana.

Nem biztos, hogy azért nem akarnak neked saját szobát, mert nem látják be a hasznosságát. Lehet, hogy egyszerűen nem kerül rá. Vagy úgy gondolják, hogy pár éven belül úgyis kirepülsz a családi fészekből, és 3-4 évre meg felesleges ennyi pénzt beleölni. Lehet, hogy inkább segítségként megkapnád, ha majd lakást akarsz venni.


Nem látok bele a szüleid fejébe és pénztárcájába, de azt hiszem elég racionálisan gondolkodnak. Még ha ez saját szempontodból nem is túl kényelmes most.


8-as hozzászóló:


Igen, szükségem lenne rá, nem értek egyet a többiekkel, sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy még külön tudjak menni.


Le vannak választva, villany vezetékek is megvannak. Vagy 2 éve megvettem a szobámba a laminált padlót. Ami kicsit vicces, hogy édesapám szakmabeli... Télen amíg nincs rendes fűtés, megoldanám egy elektromos radiátorral, kedvezményünk van az áram fogyasztásra.


Azért nem felesleges, mivel ezt a házat később valaki még használni fogja, vagy én vagy a hugom.


Viszont akkor is kellemetlen, mert egyikőnk se tudja azt csinálni amit szeretne.

2013. dec. 8. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!