Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat?

Kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Tegnap megbetegedtem (39,4 fokos láz), és anyáék elküldtek suliba. Ráadásul még engem szidtak le, hogy miért lettem beteg, és hogy képzelem azt hogy ezek után még otthon akarok maradni, nem maradhatok otthon, mert akkor lerontom a jegyeim. A húgom, aki továbbtanulás előtt áll (nyolcadikas), ő bezzeg itthon matadhatott, pedig színlelte az egészet mert nem akart suliba menni. És ezt anyáék tudták, de nem törődtek vele. Tegnap is és ma is nagyon rosszul voltam a suliba, alig bírtam megállni a lábamon, pedig még buszoznom is kellett. A jegyeim elég jók, és mindent bepótólnék. Ti csinálnátok ilyet a saját gyereketekkel? Lehet hogy ez a normális, nemtudom. Az egészbe nem is az a legrosszabb hogy így kellett suliba mennem, hanem az hogy engem kiabáltak le...És tudom hogy ez a dolog legyen az életembe a legnagyobb gondom, és nem kéne panaszkodnom, hisz másokkal történt már rosszabb is. De kíváncsi vagyok a válaszotokra, hogy mi a véleményetek erről.

2013. dec. 4. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem lehet, hogy a húgoddal az érettségi miatt kegyesebbek?
2013. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Az egy dolog, hogy a te betegséged figyelmen kívül hagyják, de a többi 30 gyerek illetve a tanáraid nem fogják megköszönni, ha elkapnak tőled valamit. A betegséged NEM csak rólad szól, hanem MÀSOKRÒL IS, akikkel nap mint nap össze vagy zárva.
2013. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Nagyfokú felelőtlenség a szüleid részéről.Az sem kizárt , hogy a" szándékos veszélyeztetés" kategóriába tartozik!


A jegyek csak számok.Szégyen ,hogy ez boldogít egyes embereket.

2013. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 II.Dartheon ***** válasza:
69%

egyetértek hámrmassal.. szégyen amit ők csinálnak egyszerűen.. én mindenképpen azt mondtam volna h maradj otthon, pláne majdnem 40 fokoslázzal.. mi van a felmegy 40-re? vagy felé megy suliban? hát.. nem értem.. jó kis szülői példa mi? ez kell nekünk... ehh..

bocsi kérdező.. mélyen együttérzek veled :(

2013. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem normális. Embertelen, alja módon viselkedtek a szüleid. Az se normális, hogy nem küldtek haza a tanárok, de 40 gyerek között nyilván nehezebb észrevenni. Ha viszont már többször előfordult, hogy betegséget szimuláltok, akkor megérthető, már nem hisznek nektek. Bár azért 39,5-ös lázat tapintással is fel lehet ismerni, mindenképp hibáztak. Az is hozzátartozik, hogy a munkahelyük féltése miatt manapság emberek tényleg mennek nagyon betegen dolgozni, és emiatt az ilyesmi már nem olyan kirívó, mint 20 évvel ezelőtt. De a szülőnek éppenhogy segítenie kellene a gyerekét a külvilággal szemben. És nem úgy bánni a gyerekével, mint egy utolsó tróger munkahelyi kisfőnök a kiszolgáltatott alkalmazottaival.
2013. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Mindenesetre ilyenkor kéredzkedj el a tanártól, és menj le az orvosiba! Ott kapsz lázcsillapítót, és valószínűleg hagyják, hogy egy kicsit ledőlj a rendelőben (esetleg az orvosi öltözőben, ha van a sulitokban) vagy kérj kikérőt az osztályfőnöktől, és ha senki sincs otthon akkor menj haza, vagy ülj be egy csendes helyre (pl. könyvtár, könyvesbolt) vagy egy barátodhoz. Az utóbbi 3 taktika az egyik barátom agyából pattant ki, az ő szülei se törődtek azzal, ha lázas volt.
2013. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Apám volt ilyen sajnos..a falat kapartam olyan rosszul voltam, ő pedig mindig közölte, hogy szimulálok. Egyszer sem lógtam, jó/kitűnő tanuló voltam. Bár engem ilyenkor hazaküldtek a suliból. Előttem szólóval értek egyet, ilyenkor bemész a suliorvoshoz, aztán irány egy barát, vagy egy nyugis hely.
2013. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
7-es, 5-ös vagyok, érdekelne, hogy most milyen a kapcsolatod apáddal?
2013. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem normális. Nekem a régi orvosom jutott eszembe, köhögtem, és elmentem hozzá (kb. ennyi idős voltam én is). Írt fel gyógyszert, és azt mondta menjek suliba. Eléggé kiakadtam, mert sosem voltam lógós fajta. Másfél hét múlva mikor visszamentem, kiderült, hogy tüdőgyulladás lett belőle. A röntgen szerint ökölnyi tömött lerakódás volt a tüdőmben. Már nem emlékszem hány hetet töltöttem otthon.

Ennyit erről.


Nekem is rosszul esne, ha pont a szülők küldenének, ez óriási felelőtlenség. Sokkal nagyobb bajod is lehet, ha nem hevered ki, megfertőzhetsz másokat is, meg egyébként is, egy hetet simán be lehet pótolni.

Szerintem beszéld meg velük, hogy 39 fokos lázzal kb. annyira vagy ott az órán gondolatban, mintha otthon pihennél. Ennek így semmi értelme.

2013. dec. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen neked. Azt javaslom, hogy a szüeidnek nagyon keményen olvass be, állj a sarkadra és mondd meg nekik, hogy a legközelebbi ilyen húzás után feljelented őket a rendőrségen (kiskorú veszélyeztetése - van ilyen bűncsekemény). Ha erre kezet emelnekd rád, avyg bérmiylen más módon büntetnek, akkor holnap mehetsz a rendőrségre. Megérdemlik.


Valamint lázas betegen ha elzavarnak iskolába, akkor tessék azonnal segítséget kérni: tanártól, osztályfőnöktől stb. Akkor és ott kell cselekedni, nem utólag panaszkodni nekünk.

2013. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!