Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lemondani az...

Hogyan lehet lemondani az örökségemről?

Figyelt kérdés
Apám egyáltalán nem foglalkozik velem nem is ismer meg még az utcán sem. Pár éve kitaláltam, hogy nem kell tőle semmi sem. Semmi nyereség. Ezt állítólag halálakor lemondhatok róla. Csak két éve kiderült, hogy svájci frankos hitel miatt több millió tartozása van. Azt meg pláne nem akarom örökölni. Mit tehetnék?

2013. dec. 3. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Majd ha meghal hagyatékin lemondasz róla.Semmi extra dolgod nincs.
2013. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
amikor meghal el kell menned a hagyatéki tárgyalásra és ott az ügyvéd (vagy ki aki intézi) előtt lemondasz az örökségedről... tartozásról is lemondhatsz nem kell félned, hogy azt a nyakadba varrják
2013. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki rosszat írt eddig.


1. Lemondani MOST tudsz róla, amíg él. Egy szerződést kell vele kötnöd. Lemondhatsz ingyenesen, vagy térítés fejében, csak magadra nézve, vagy a leszármazóidra nézve is.

2. A hagyaték megnyílta után (tehát mikor már meghalt) lemondani nem lehet, csak VISSZAUTASÍTANI. Ez a leszármazóidra nem hat ki, tehát a gyerekeid fognak akkor utána örökölni. A kiskorúak nevében mint törvényes képviselő, a gyámhatóság hozzájárulásával utasíthatod vissza az örökséget.

2013. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom felvenni vele a kapcsolatot tehát szerződést nem tudok vele kötni. Gyermekeim még nincsenek. Én is fiatal vagyok. Tehát akkor most a jelenben amíg él mit lehet tenni? Milyen hatósághoz lehet fordulni? Köszönöm
2013. dec. 3. 15:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

semmilyenhez, de mint emlitettek, nem is kell. az adossagahoz neked semmi kozod nincs, amig o el, mivel kezese, adostarsa nem vagy, nem egy haztartasban eltek, stb.


az adossagot amugy is csak az orokseg erejeig oroklod, azaz csak annyit, amennyit az oroksegbol ki tudsz fizetni.

2013. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Én is úgy tudom, hogy a hagyatékin lehet. Nekem úgy is logikus, mivel addig nem is tudod, hogy van-e örökség vagy tartozás.

Ha lemondasz az örökségről, akkor a tartozást sem kell fizetned. De ha nem mondasz le, akkor a tartozás is a tiéd lesz.

2013. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
HA nem mondasz le, akkor is tartozást KIZÁRÓLAG a pozitiv vagyon mértékéig lehet csak örököln, magyarul olyan nincs, hogy fizetned kell.
2013. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es: Ezt olyan gyorsan felejtsd el, ahogyan leírtad. ha nem utasítja vissza az örökséget, akkor a tartozást (a mínusz) is örökli.


Kérdező: nem kell addig foglalkozni az örökslggel, amíg apád meg nem halt. Még az is előfordul, hogy 100 évet él, és te halsz meg hamarabb.


(A valódi problémád az apagyűlölet, az pedig nem így kell megoldani, sem feloldani.)

2013. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Megadtam a precíz és pontos jogi választ. Máskor ezért konzultációt díjat kérünk.

Erre a sok jogi zseni itt a fórumon lepontoz. Gratulálok.

Próbáljatok meg hagyatéki tárgyaláson lemondani az örökségről, majd jól kiröhög titeket a közjegyző, és akkor meglátjuk, hogy mit fogtok itt pontozgatni utána, szánalmas népség!

2013. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, lemondani csak az örökhagyó éltében lehet, halála utána a közjegyzőnél a hagyatéki tárgyaláson csak visszautasítani lehet. Az adósság is öröklődik, DE csak a pozitív örökség hányadában. Van 1 millió ft az örökségben bankszámlán, tartozik hozzá 3 millió ft hitel, akkor csak az 1 millió forintig felel az örökös a tartozásért, negatív vagyont örökölni nem lehet, vagyis ha van valaki akkora idióta, hogy azt mondja, hogy már pedig én akkor is ki akarom fizetni, megteheti minden további nélkül, de erre nem kötelezi senki.

Semmi teendő nincs most ezzel, nem is kell vele felvenni a kapcsolatot, majd a közjegyző értesíteni fog, ha elhunyt és a tárgyaláson visszautasítod az örökséget. Ez esetben a gyermeked lesz az örökös, ha akkor lesz és ha az örökség pozitív lesz, a gyámhatóság nem fog hozzájárulni a visszautasításhoz, szóval ő örököl, mert ez szolgálja az ő érdekét.

Ha nem lesz gyereked, akkor elindulnak fölfelé a rokoni ágon, és ha senkinek sem kell, az állam örökli a pozitív és negatív részét is.

2013. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!