Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz megértenie...

Miért olyan nehéz megértenie a családomnak, hogy nem tudom róla lemondani?

Figyelt kérdés

Tavasszal volt egy súlyos motorbalesetem. 150-el minimális fékezés után frontálisan ütköztem egy kocsival.

A szembe haladó autó sofőrje úgy gondolta, hogy indexelés nélkül a záróvonalon keresztül lekanyarodik előttem egy kis földútra. Én meg telibe bele az elejébe/oldalába.

Nagyot buktam. Nem sokon múlt, hogy nem maradok ott.


Ha minden jól megy a jövő évi szezonra már elég jól leszek ahhoz, hogy újra motorra üljek. Na amikor ez irányú tervemet a családtagjaim megtudták teljesen kiakadtak. Azt hitték, hogy ennek a balesetnek a hatására nem fogok többet motorozni. Dehát könyörgőn egy baleset mégis min változtat? Semmin! Attól én még ugyanúgy élek-halok a motorozásért. Olyan ez mint a drog. Nem lehet lejönni róla. Na szóval mióta ráeszméltek, hogy ez a baleset engem nem tántorít el azóta folyamatosak a szónoklatok. Magyaráz a feleségem. Sőt ő már válással is megfenyegetett. Magyaráznak a szüleim. Már magyaráznak a kereszt szüleim is. Mindenki csak magyaráz, hogy többet ne üljek motorra. Kivéve persze a motoros barátaimat, ők értik mi zajlik bennem.


De most mit nem lehet ezen megérteni, hogy motorozni akarok? Na meg egy baleset mégis mit változtat? Ezután miért is nem kellene motoroznom? Eddig letehet?

Ti se tudnátok ezt megérteni? Vagy elfogadnátok, hogy én csak akkor hagyom abba a motorozást mikor már nem birok a vasra felülni?


2013. okt. 23. 16:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Miért akarod magad tálcán felkínálni a halálnak, miközben éppen hogy csak megtudtak menteni? Ennyire oktondi nem lehetsz, hogy nem akarod látni mi folyik. Ha singli lennél, sem családod, sem senkid nem lenne, azt mondanám: menj, de neked családod van, szüleid, akikért felelőséggel tartozol.Akiket még neked kell majd gondoznod, mikor eljön az idejük.


Ennyire nem leht valaki oktondi és egoista, hogy felnőtt emberként ne tudjon önmagán kivűl is látni.

2013. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Én megértelek, de tőlük hiába várod. Választanod kell a motorod és a családod között. Tanácsot nem tudok adni, melyik legyen a tiéd, de csak az egyiket kaphatod meg.


Mindent nem kaphatsz meg.

2013. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Igazából mindkét félt megértem,viszont valamiért a családodnak jobban igazat adok.Majdnem meghaltál,de kaptál az élettől egy lehetőséget,hogy tovább élj és a családoddal maradhass,ezt pedig értékelni kell.Másrészt értsd meg a családod is.Nem akarnak elveszíteni.Most tudatosult bennük igazán,hogy el is veszíthetnek,persze,hogy féltenek.Gondolj a helyzetükbe.Ha a feleséged(vagy akár a leendő gyereked,ha most még nincs) szenvedne egy balesetet amiben majdnem meghal,és azt mondaná,hogy nem érdekli,folytatja a dolgot,te mit reagálnál?Valószínűleg te sem örülnél neki és féltenéd ,mert szereted.


Egyezzetek meg úgy,hogy mindkettőtöknek jó legyen(pl: nem motorozol forgalomban,csak valamilyen "elhagyatott területen" vagy motorpályán/nem igazán értek hozzá,de biztos van vmi hely,ahol nincsenek kocsik,meg semmi/,amíg meg elérsz erre a helyre,nem mész gyorsan,és nem mész olyan gyakran motorozni.Persze ez csak 1 futó ötlet a részemről.)Ha pedig nem akarják,akkor próbáld tiszteletben tartani a dolgot.Ne menjen rá a kapcsolatod a családoddal,és esetleg még a házasságod is.

2013. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

"Választanod kell a motorod és a családod között."


De miért nem?


"Ha a feleséged(vagy akár a leendő gyereked,ha most még nincs) szenvedne egy balesetet amiben majdnem meghal,és azt mondaná,hogy nem érdekli,folytatja a dolgot,te mit reagálnál?Valószínűleg te sem örülnél neki és féltenéd ,mert szereted."


Nyilván, hogy félteném! Ez természetes!

De ha a feleségem is motorozna akkor elfogadnám, hogy ezt csinálja! Mert tudom, hogy ezzel teljes az élete! Csak az a baj aki nem motoros az szerintem ezt nem is igazán érti.


"Egyezzetek meg úgy,hogy mindkettőtöknek jó legyen(pl: nem motorozol forgalomban,csak valamilyen "elhagyatott területen" vagy motorpályán/nem igazán értek hozzá,de biztos van vmi hely,ahol nincsenek kocsik,meg semmi/,amíg meg elérsz erre a helyre,nem mész gyorsan,és nem mész olyan gyakran motorozni."


Nyilván létezik a pálya motorozás. Ezt eddig is sokat csináltuk. Hungaroringen, Rábaringen, Kakucsringen meg itt-ott van rá lehetőség. Jó dolog nagyon lehet élvezni. De azért más mint mikor az ember elindul a forgalomba és arra megy amerre épp a kedve tartja. Amerre épp az "út viszi". Más ennek a varázsa mint körbe-körbe menni a legjobb köridőt hajszolva. Úgyse bírnám ki, hogy csak ringen menjek:)

2013. okt. 23. 17:34
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted miért nem kaphatsz meg mindent?

Egyszerű: nem egyedül vagy ezen a földön. S ha mások érdekeit sérted valami megszerzésével, akkor osztoznod kell valahogyan.

2013. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod elfogadnád,mivel most fordított helyzet van.De ha vele történne,teljesen átértékelődne benned minden,hidd el.Akkor nem mondnád rá ilyen könnyen,hogy ha szereti,csinálja.Próbáld megérteni őket és egy darabig ne erőltesd a témát.
2013. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

El tudnám fogadni, ha betartanád a szabályokat, de nem teszed. A 150 hol megengedett sebesség?

Talán ha lassabban haladsz, fékezni is jut időd. Tudod, bármilyen felbukkanó akadály...

de vannak, akik semmiből nem tanulnak.

2013. okt. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Én nem motorozok, de megértem a kérdezőt. Ha így teljes az életed, akkor a családod akármit mond, akkor is motorra fogsz ülni. De a családodat is megértem, nem akarnak elveszíteni!! Maximum annyit tudsz csinálni, ha nekik is van valami hobbijuk amit imádnak (esetleg a munkájuk ha olyan szerencsések) akkor elmagyarázod nekik,hogy ők sem bírnák ki ha azt abba kéne hagyniuk.
2013. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Egyszerű: nem egyedül vagy ezen a földön. S ha mások érdekeit sérted valami megszerzésével, akkor osztoznod kell valahogyan."


Nyilván nem egyedül vagyok a földön. És nem akarom sérteni mások érdekeit.

Viszont pl a feleségem is így ismert meg. Motorosként! Így fogadott el akkor. Tisztában volt vele, hogy ez nekem mennyire fontos. Miért nekem kellene változnom az ő igényeihez? Akkor jó voltam motorosként most már nem? Az én véleményem nem változott az övé igen. Tudom ez önzőség, de akkor is:)

Vagy a szüleim is. Mióta az eszemet tudom motorozok. Apám gyerekként mindig is támogatott benne. Ő vette az első motoromat talán 8 éves koromban. Ott kezdődött minden:) Mostmár ő sem akarja, hogy motorozzak? Akkor megint csak nem én változtam.


Miért nekem kell alkalmazkodni mások változó álláspontjaihoz?


"Azt írod elfogadnád,mivel most fordított helyzet van.De ha vele történne,teljesen átértékelődne benned minden,hidd el.Akkor nem mondnád rá ilyen könnyen,hogy ha szereti,csinálja.Próbáld megérteni őket és egy darabig ne erőltesd a témát."


Én engedném neki, hogy motorozzon. Pedig én aztán tudom mivel jár egy baleset. Tudom min megy keresztül az ember ha nagyon komolyan megsérül. Senkinek nem kívánom. Pláne nem a szeretteimnek. De ha a motorozás lenne az életük része nem állnék az útjukba.

2013. okt. 23. 17:48
 10/29 anonim ***** válasza:

Az egész világ változik s időnként uj helyzet lesz. Hogy ki változott ők vagy te? Einstein óta minden relativ. Hozzájuk képest te változol, ha ugyanolyan maradsz mint voltál.


A a párod el akar hagyni elhagyhat. Ha szüleid ki akarnak tagadni kitagadhatnak. Te csak arról dönthetsz hogy te mit teszel, arról nem hogy ők mit tesznek.

2013. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!