Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz megértenie...

Miért olyan nehéz megértenie a családomnak, hogy nem tudom róla lemondani?

Figyelt kérdés

Tavasszal volt egy súlyos motorbalesetem. 150-el minimális fékezés után frontálisan ütköztem egy kocsival.

A szembe haladó autó sofőrje úgy gondolta, hogy indexelés nélkül a záróvonalon keresztül lekanyarodik előttem egy kis földútra. Én meg telibe bele az elejébe/oldalába.

Nagyot buktam. Nem sokon múlt, hogy nem maradok ott.


Ha minden jól megy a jövő évi szezonra már elég jól leszek ahhoz, hogy újra motorra üljek. Na amikor ez irányú tervemet a családtagjaim megtudták teljesen kiakadtak. Azt hitték, hogy ennek a balesetnek a hatására nem fogok többet motorozni. Dehát könyörgőn egy baleset mégis min változtat? Semmin! Attól én még ugyanúgy élek-halok a motorozásért. Olyan ez mint a drog. Nem lehet lejönni róla. Na szóval mióta ráeszméltek, hogy ez a baleset engem nem tántorít el azóta folyamatosak a szónoklatok. Magyaráz a feleségem. Sőt ő már válással is megfenyegetett. Magyaráznak a szüleim. Már magyaráznak a kereszt szüleim is. Mindenki csak magyaráz, hogy többet ne üljek motorra. Kivéve persze a motoros barátaimat, ők értik mi zajlik bennem.


De most mit nem lehet ezen megérteni, hogy motorozni akarok? Na meg egy baleset mégis mit változtat? Ezután miért is nem kellene motoroznom? Eddig letehet?

Ti se tudnátok ezt megérteni? Vagy elfogadnátok, hogy én csak akkor hagyom abba a motorozást mikor már nem birok a vasra felülni?


2013. okt. 23. 16:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerinted miért változott meg a feleséged és a családod véleménye? Nem gondolod, hogy sok volt nekik, hogy majdnem ottmaradtál és majdnem elveszítettek?

Ha valóban te hajtottál 150-nel, akkor meg pláne meg tudnám érteni, hogy nem szeretnék, hogy folytasd, mert nem tudsz normálisan, biztonságosan élni a hobbidnak. Belegondoltál abba, hogy ha ottmaradsz vagy esetleg örökre szóló sérülést szenvedsz, akkor nem csak magaddal szúrsz ki, hanem az ő életüket is tönkreteszed? Nagyon önzően állsz a dologhoz.

2013. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ha valaki nyuvaszt benneteket s el akar adni valami vackot, ajánljatok neki munkát s rögtön lelép.:)
2013. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Parom is eloallt ezzel az otlettel...

Elmondtam nagyon kedvesen, hogy barmilyen motort, de tenyleg barmilyet megveehet es hazahozhat, de az eletben tobbet nem viszi ki az udvarbol mert a fejszet leprobalom rajta mig centiszer centis darabokat nem kapok vegeredmenyul. Aztan veheti a kovetkozot az ugyanigy fog jarni... El lehet valni, ha azt akar, de ozvegy nem leszek. Nem teheti meg velem, ekkora fajdalmat nem okozhat

2013. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"Szerinted miért változott meg a feleséged és a családod véleménye? Nem gondolod, hogy sok volt nekik, hogy majdnem ottmaradtál és majdnem elveszítettek?"


Eddig erre is megvolt az esély. Egy nagy bukás lapja benne van a pakliban egy motoros életében. Vagy eddig burokban élt a családom?


"Ha valóban te hajtottál 150-nel, akkor meg pláne meg tudnám érteni, hogy nem szeretnék, hogy folytasd, mert nem tudsz normálisan, biztonságosan élni a hobbidnak."


Persze én nem tudok normálisan és biztonságosan közlekedni. Véletlen sem az aki záróvonalon keresztül, indexelés nélkül bekanyarodik elém. Elég lett volna ha legalább azt a ku.r.va indexet kiteszi, vagy kinyitja a szemét...

De persze mindig a motoros az aki nem tud közlekedni:)

A 150-e meg kár fennakadni. Porbáltál már 1000-res sportmotorral egyenes jó úton 90-el menni?:) 200 felett kezd elemében lenni:)


"Nagyon önzően állsz a dologhoz."


Szerintem inkább az az önző dolog, hogy most ráakarnak kényszeríteni arra, hogy mondjak le egy olyan dologról amiben eddig támogattak.

A feleségem is egy motoroshoz ment hozzá. Nem árultam zsákbamacskát. Nem volt kötelező hozzám jönni. Tudta mivel járhat ez az életforma. Most már akkor ne akarjon megváltoztatni.

2013. okt. 23. 19:26
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem volt kötelező hozzádmenni akkor el is válhatsz. Nemde?
2013. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
És ha legközelebb nem majdnem hulla hanem egy ágyba caró nyomorék roncs leszel??Na akkor mi lesz??Anyád sem azért szült eltemessen vagy ágytálazzon.Ne kisértsd az ördögöt.Motornélkül is szép az élhet.Gondolom a nejed is majd családot akar,szeret félt téged ahogy anyádék.Meghalni ráérsz,jön az majd ne siettesd..
2013. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"És ha legközelebb nem majdnem hulla hanem egy ágyba caró nyomorék roncs leszel??Na akkor mi lesz??"


Most mondjam azt, hogy nem tudom? Benne van a pakliban.


Én csak azt akarom, hogy fogadják el, hogy ez az életem része! Úgy ahogy eddig elfogadtak.

Egyébként meg az sem biztos, hogy felépülök annyira, hogy sport motorra tudjak ülni. Lehet csak valami búval ba.sz.ott 600-700-as naked motorral tudok majd araszolni:)

Szóval lehet feleslegesen aggódnak annyira:)

2013. okt. 23. 19:56
 18/29 anonim válasza:
Mennyire sérültél meg?
2013. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Mennyire sérültél meg?"


Mondjuk úgy, hogy nem voltam túl jó bőrben:)


Eltört az egyik kulcscsontom. Mindkét lábszáram mind a két-két csontja. Több helyen, némelyik szilánkosan és leszakadtak a feszítőinak. A jobb lábam térdtől lefelé majdnem leszakadt. Nyíltan eltört az egyik combcsontom. Eltört a medencém, 5 bordám és koponya alapi törésem volt. Elszakadt az egyik Achilles inam, leszakadt az egyik vesém. Az egyik törött bordám átszúrta a tüdőmet. Belső vérzéseim voltak.

Több helyen szinte leéget a bőr rólam az aszfalton való csuszástól (kb 50 métert csúsztam az aszfalton némi repülés után). Meg persze volt még pár súlyos zúzódásom.

Mentőhelikopter vitt kórházba válságos állapotban. Az első életmentő műtétek után egy hétig mesterséges kómában tartottak a nagy fájdalmak miatt. Majdnem 3 hónapig voltam utána még kórházban és az alatt 6 további műtétem volt. Majd lesz még pár műtét, de ezek már csak esztétikai műtettek lesznek. Pár helyen hiányzik rólam még hús meg bőr azokat fogják majd foltozgatni.

Majd jövök évre jövök úgy-ahogy rendbe.

2013. okt. 23. 20:24
 20/29 anonim ***** válasza:
89%

Ezek után még van képed azt mondani, hogy a családod az önző? Belegondoltál egy percig is abba, hogy mit éltek át és min mentek keresztül amikor ilyen állapotban láttak? Hogy pl. a feleségednek mennyiben megváltozott az élete amíg téged ápolt? Hogy gondolom a fizetésed is kiesett több, mint egy évre és addig neki kellett mindent megoldania egyedül és mellette még rohangálhatott is be hozzád a kórházba?

Persze, ha az autós szabálytalan volt, akkor már Te nem is vagy hibás a balesetben. Nem véletlenül vannak közlekedési szabályok és sajnos pont a hozzád hasonlók miatt is veszélyesek az utak. Mert ne mondd nekem, hogy 150-ről le tudtál volna fékezni vagy akár csak időben észlelni az indexet. Nem olyan rég volt, amikor egy hozzád hasonló motoros ütközött egy szabályosan közlekedő másik motorossal. A vétlen motoros kisgyerekes apa volt és nem élte túl, a másik motoros nyomorét lett és próbált az özvegy bocsánatáért könyörögni azzal az indokkal, hogy az ő élete is tönkrement. A nő nem tudott megbocsájtani, én sem tudtam volna...Amit te csinálsz és amihez ragaszkodsz, az már nem egyszerűen egy hobbi, hanem őrültség és felér egy orosz rulettel. A feleséged helyben elválnék.

2013. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!