Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e joga ezt csinálni a...

Van-e joga ezt csinálni a tesóm élettársának?

Figyelt kérdés

A sógorom felcsinálta a nővéremet. Összeköltöztek nagy hirtelen mert elvileg szeretik egymást, de a gyakorlatban a tesóm betört, és aláveti magát. A csávó kisajátítja a gyereket, konkrétan nem engedi anyuéknak hogy láthassák, konkrétan 4 hónapja semmi hír róluk, más számuk van és ismeretlen helyre költöztek. (én ezekből totál kimaradok, 200 kmre lakom koliban tőlük és személyesen nem sok mindent tudnék csinálni) Megjegyzem, egyszer valami hülyeség miatt összeveszett anyámmal, de ez még nem lenne indok erre. Jó, anyám se teljesen százas, de ezt azért már durvának tartom hogy ennyire erőszakosan elszeparálja őket a világtól. Nagyszülőként szeretnék látni az unokájukat, de csak egyfolytában sírnak nekem a telóba hogy "mekkora áldozatok". Sokmindent nem tudok teenni így értük.

Mit szól a törvény erről? Van e erre joga? Anyáméknak milyen joguk/törvényes eszközük van arra hogy a gyerek láthatását érvényesítsék?



2013. dec. 2. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez nemcsak a sógorodon múlik, hanem a nővéreden is. Ennyire befolyásolható személyiség, hogy a párja irányítja. Vagy esetleg sakkba tartja valamivel a nővéredet? Í szüleid bírósághoz fordulhatnak nagyszüléi láthatás miatt. De én még ilyen perről csak akkor hallottam, ha a felek elváltak.
2013. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Anyukadek menjenek be a gyamugyre,es a birosagra,es mondjak el,hogy eltiltottak az unokajukat toluk,es nem is lathatjak,es szeretnek elinditani a birosagon a lathatasit.Ezzel annyit ernek el,hogy testverednek 2hetente egy hetvegere oda kell adnia a picit a szuleidnek.
2013. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kedves 1: a nővérem befolyásolható és sakkban is van tartva. ez viszont az ő játszmájuk, nekik kell "lejátszani".

2: köszi, akkor szerintem ez lesz a következő lépés. remélem megoldódik minden

2013. dec. 2. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem van itt egy-két kutya elásva. Azt súgja vmi, h anyádék nem mondtak el neked mindent. Elég nagy sérelem kell ahhoz, h vki fogja a családját és elköltözzön jó messzire megszakítva minden kapcsolatot.
2013. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló: a nagyszülői láthatás kéthetente pár óra.
2013. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es: ige, anyámék (is) sajnos elég nagy sunyerákok. Ezért is akarnám ezt a jogi cuccot pontosan megtudni hogy ha még egyszer elkezdenek nekem a telóba sírbókolni, hogy le tudjam ezzel állítani őket, hogy ez és ez van, tessék intézkedni, ne sajnáltatni magatokat.
2013. dec. 2. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!