Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam a...

Hogyan tegyem túl magam a haláleseteken?

Figyelt kérdés

Ebben az évben eddig öt ismerősöm/családtagom hunyt el. :( Köztük a Papám is, akivel nagyon közeli kapcsolatba('barátságba') voltam. Nagyon szeretem, tisztelem és nagyon hiányzik, hogy belebújhassak a kuckóba(az ölébe), hogy megoszthassam Vele személyesen minden örömömet, bánatomat. Azzal próbálom vigasztalni magamat, hogy könnyebb így Neki, hogy nem fáj semmije, nem érzi magát kiszolgáltatottnak(ezen nagyon sokat szomorkodott). A Mennybe az Angyalok csak tanulhatnak Tőle!

Kérlek segítsetek, hogyan tudnám túltenni magam ezen, hogy éjszakánként ne sírva ébredjek fel? Már hónapok óta nem alszom ki magam és ezt már többen észrevették rajtam.

Köszönöm a válaszokat!


2013. nov. 30. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy így jobb neki.És ha a teste nem is de a lelke,emléke mindig veled lesz a szívedben :)

Nekem kb 2hónapja nagymamám halt meg akivel ugyanilyen kapcsolatban voltam mint te a nagyapáddal.Szomorú de egyben jó álom is jött.2 héttel halála után azt álmodtam hogy beszélgetünk az ő házában, és mondta nekem hogy ő nem halt meg csak hosszabb ideig pihenni ment.Fogd fel te is úgy, hogy nem halt meg csak hosszabb pihenőre tért :)


Egyébként részvétem.

2013. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát rakd mérlegre, hogy ki maradt életben, gondolom a szüleid igen, ami éppen elég. Biztosan sokan szeretnek téged. Az élet egy körforgás, idővel jobban fogod érezni magad. Nem baj, ha sírsz, majd az is elműlik.
2013. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Memento mori. *

Minden dolognak véget kell érnie,

De neked nem kell szomorkodnod;

Egy másik életben újra találkozunk majd.


[*emlékezz: az élet mulandó. ]


Nekem ez az idézet nagyon sokat segített. Mindennap erősnek kell maradnunk, hisz csak így tudunk tovább jutni az életben. Ha arra van szükséged most, hogy sírj, akkor sírj nyugodtan. A tengernek is háborognia kell még eső után, hogy letudjon nyugodni.

Egyet viszont ne felejts el. Hogy ő él. Ott van veled. Ha gondolunk valakire mindennap, ha szeretjük őt, akkor nem ment el. Nem tűnt el, csak alakot váltott. Attól még ott van ...

Nekem az is nagyon sokat segített, mikor elvesztettem egy nagyon fontos személyt, hogy írtam neki egy "naplót". Vettem egy kicsi, csíkos füzetet, és amíg úgy éreztem, hogy szükségem van rá, írtam bele. Úgy írtam, mintha csak neki mesélnék a napomról. Ettől könnyebb volt.


Kitartás, rendben?

2013. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Nagyon nehéz de idővel hidd el túl leszel rajta. Írhatunk mi bármilyen tanácsot, az idő fogja csak igazán begyógyítani a sebeket. Koncentrálj azokra az emberekre akik még melletted állnak és szeretnek! Ne a múltban élj, hanem a jelenben, ne vesztegesd el egyetlen percedet sem!
2013. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!