Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokak szemében miért elítélend...

Sokak szemében miért elítélendő ha egy férfi (nőt kevésbé ítélik el) a szülnél él?

Figyelt kérdés

Miért jobb ha albérletben él, és "kidobja" arra a pénzt, mikor a szüleinél ingyen is lakhat. (jó viszony estén)

Miért fogadják el azt jobban, ha a nő (lány)házában laknak együtt az anyóssal.

Miért gondolják az, hogy aki a szüleivel él, annak nincsen pénze, ingyen élő, eltartatja magát.

Miért jobb ha valaki eladósodik (lakáshitel)de látszólag külön él.



2013. nov. 27. 13:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

kedves kérdező


ugyanígy látom én is, és sok ismerősöm van aki szintén 30-40között van és otthon él.

igaz nem 50nm2 kis házban, van légtér mindenkinek, de akkor is otthon élnek.

2013. nov. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
De akkor mikor szeretnél a saját otthonodba költözni? Nem jó dolog a hitel, de sajnos a mai világban a fiatalok többsége nem tud másként lakáshoz jutni. Hitelt is lehet okosan felvenni, ha előtte pontosan felméred a lehetőségeidet. Én csak ingatlanra vagyok hajlandó hitelt felvenni, semmi másra. A férjemmel közösen vettük fel 25 évre, de mivel mellette megtakarítunk és folyamatosan teszünk félre lakáskasszába is, ezért az eddig eltelt két év alatt a hitelnek az egynegyedét már elő is törlesztettük, és 10 évnél tovább biztosan nem is marad meg így a tartozás, pedig átlagos fizetésünk van. Jelenleg a törlesztőnk kevesebb, mint egy ekkora lakás albérleti díja. Van párod? Tartatok már esetleg az összeköltözésnél? Mert ha nincs, vagy még nem tartatok ott, akkor ebből akár komoly gondok is lehetnek köztetek. Kevés lány hajlandó összeköltözni a párja szüleivel. Vagy ilyen esetben, hogyan képzeled? Bízol benne, hogy a lánynak lesz lakása? Vagy albérletbe mennél?
2013. nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Akárhogy is magyarázzátok, a nők nagy része (én is) nem akar egy idegen családhoz költözni. Kell a teljes magánélet, és a gyerekekkel közösen, külön családként töltött idő.

Kész. Nem beleülni a kényelembe, hanem megteremteni a saját világod. Nincs ennél jobb dolog (nem beszélve arról hogy ha beköltöznék a páromhoz, nem a saját, hanem az ő szüleinek az igényét kell kielégíteni. Pl. mi van ha anyós-após minden hónapban tart egy nagytakarítást, de én csak félévente szoktam, amúgy meg fenntartom a rendet? Mi van, ha koszosak, nem mosnak kezet wc után. Ezeket egy idegennek mind el kellene tűrnie? Megmondom őszintén, éppen eleget alkalmazkodtam gyerekként, és ha már megtaláltam a párom, akihez már járásunk alatt alkalmazkodhattam, akkor már nem akarok még 4 emberhez életem végéig! Ki kell alakítani az önálló, felnőtt életet szerintem.

2013. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem még ami eszembe jutott, hogy ok, a férfi takarékoskodni akar, meg a szeretteivel élni. Jó. És a lány szerettei? Akkor már ha annyira szülőkkel akar/akarnak lakni, miért a fiú családjával?


Tehát ha valaki szerint az a normális, hogy a gyerekek/fiatalok a szüleikkel éljenek míg nincs pénzük saját lakásra, akkor ne is éljenek együtt, amíg erre nincs keret? Vagy a lány költözzön a fiúhoz és a szüleihez? Miért ő? Fordítva annyira ritkán történik, ezt mindenki láthatja.

Ebből is az jön le nekem, hogy ez nem a takarékoskodásról szól, hanem hogy sok fiú képtelen leválni az anyjáról, és felnőtt életet élni. A lány meg persze alkalmazkodjon még x emberhez a kedvesén kívül... Alkalmazkodna a fene.

2013. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!