Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokak szemében miért elítélend...

Sokak szemében miért elítélendő ha egy férfi (nőt kevésbé ítélik el) a szülnél él?

Figyelt kérdés

Miért jobb ha albérletben él, és "kidobja" arra a pénzt, mikor a szüleinél ingyen is lakhat. (jó viszony estén)

Miért fogadják el azt jobban, ha a nő (lány)házában laknak együtt az anyóssal.

Miért gondolják az, hogy aki a szüleivel él, annak nincsen pénze, ingyen élő, eltartatja magát.

Miért jobb ha valaki eladósodik (lakáshitel)de látszólag külön él.



2013. nov. 27. 13:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

kedves 9es

egy hasonlatot írtam, hogy évek kemény munkájával, amit nem albérletre dob ki az ember, félre tud tenni, ha akar, és nem bulizásra szórja el meg csajozásra ahogy a mai fiatalok csinálják, és csodálkoznak hogy albérletben élnek, meg buli van minden héten, de sajnos semmi megtakarítás.

bizony nettó 80-90 ezerből nehéz lesz mindent megvalósítani.

2013. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

És mire akarod költeni a nagy megtakarítást amúgy? (én egy másik 83%-os vagyok, nem ugyanaz).


Csak mert ahogy kivettem a szavaidból 40 éves vagy, se nő, se gyerek. Ha nem akarsz családot, az más, de akkor felesleges a megtakarítás :) Tudom, kényelmes otthon míg nincs barátnő/feleség, de egy rendes felnőtt ember igenis vágyik az önálló életre. Én is vágyok rá, és mindent megteszek, hogy meglegyen az az önálló élet. Ha te ezért elítélsz (mert úgy hangzik), akkor ne legyél már azért mérges, mert mások meg a te életviteledet ítélik el.

2013. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

most akkor ugyanaz a 83 %os vagy, vagy nem?

mert olyan, mintha az ő nevében írtál volna.senkit nem ítélek el, de itt a környékünkön is sok szomszédból ment el a fiatalság, hogy önálló életet éljen, ahogy szokták mondani, nagyvárosba világot látni, és pár év bulizás, meg csajozás után a fele haza is jött, és belátta, hogy úgy spórolni, hogy albérletben él, meg bulizik nem lehet.

azóta normális életvitelű emberek lettek, és akikkel kapcsolatban vagyok, szépen is ível felfelé az életük.

2013. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

én nem tudom hogy hol olvastad, hogy nincs párom, vagy esetleg, család?

annyit írtam, hogy hatalmas házban élek, ami több generációnak is jó.

semmi más infót.

de ha így szóba jött, van párom.

2013. nov. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Én egy másik 83%-os vagyok, csak azért írtam le, hogy ne keverj össze minket. Nem írtam nevében, csak engem is érdekel :D
2013. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

No és ha buliztak és csajoztak, akkor mi van? Volt pár jó évük, mielőtt megállapodtak :D

Nyilván van párod, és akkor biztos nagyon szeret is "anyukával" élni. Vagy az ő szeretteit is odaköltöztettétek? És akkor tényleg tudtok együtt élni, mint egy hatalmas boldog család :)

Nincs is ám ezzel gond, de ettől még nem ez a normális. Az emberek nagyobb része önálló életre vágyik. Ki hogy mérlegel: van e annyi haszna az együtt élésnek, mint ami kényelmet-nyugalmat ad az önálló élet. Én nőként nézem, lakhattam volna a szüleimmel. Akkor valamennyit félre tudok tenni. DE - semmi egyedüllét, házimunkát nem magam osztom be, elvárások, jópofizni, mikor semmihez sincs kedvem, nem tudtam volna úgy áthívni egy barátom-barátnőm...stb. Nekem nem érte volna meg, jól kerestem, imádtam egyedül lakni, még ha "csak" albérlet is volt. Aztán a férjemmel vettünk közös lakást, és külön életet élünk, külön családként a gyerekeinkkel, hétvégente meg megyünk a rokonokhoz. Azt is szeretem, hogy nekem se, és a férjemnek se volt saját lakása, mikor mi megismerkedtünk. Jó volt együtt megteremteni a közös otthont. Szóval én biztos képtelen lennék úgy élni, mint ahogy te.



Ja, és én a másik 83%os vagyok, csak hogy jól összezavarjalak :D

2013. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a ritkább eset, ha az otthon lakó férfi kiveszi a részét a házimunkából, és teljesen önállóan gondoskodik magáról. A legtöbb férfi megszokja, hogy ott van egy anyuka és egy apuka, aki mindent megcsinál, és megold helyette. Nem áll teljesen a saját lábára, nem tanulja meg egyedül kezelni a problémákat, legyen ez akár egy teljesen hétköznapi probléma egy rezsiszámlával, vagy egy szerelő kihívása, vagy egyszerűen csak a pénz beosztása. Én lány vagyok és mindezt a főiskola alatt külön lakva tanultam meg. Előtte főzni is alig tudtam ,mert nem voltam rászorulva. A másik gondoltam, hogy aki együtt él a szüleivel, nehezebben szánja rá magát az összeköltözésre, mert fel kell adnia a korábbi kényelmét és persze anyagilag is megterhelőbb. Fiatal párként pedig szerintem nem túl célszerű együtt lakni a szülőkkel,persze csak ha van más megoldás, mert előbb utóbb nagyon sok konfliktushoz vezethet. Ezen kívül egy kapcsolat elején nem mindenki szeretne azonnal megismerkedni a párja szüleivel, ami elég nehezen megoldható, ha a férfi a szüleivel él és esetleg szeretnének ott is találkozni, akár csak közösen romantikus vacsorát főzni.
2013. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

sok ember él ettől eltérő módon.

nincs is ebben semmi.

csak mikor ezen az oldalon fenn vagyok vagy akár az életben is látom, hogy sok fiatalnak, vannak alapvető szükségletekből is hiányai,mert önálló életet akar élni, akkor az nem jó.

legalábbis énszerintem, de biztos az is élvezi, aki hónap végén már enni sem tud.

de sok embernek , mint pl neked kedves 83 %os, sikerülhet önállóan is jól élni, egzisztenciát teremteni.

grat. érte!

2013. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az a normális, ha egy bizonyos kor után az embernek van egy belső igénye arra, hogy önálló életet kezdjen. Én 26 vagyok (nő) és egyelőre itthon élek, de úgy néz ki, hogy 1-2 hónapon belül végre sikerül elköltöznöm. Kb. 15 éves korom óta főzök, bevásárolok, takarítok, mosok, intézek hivatalos ügyeket (főleg, hogy anyukám, akivel élek, nem magyar származású és nem tud magyarul írni), szóval mondhatni, hogy én is önálló vagyok, DE igenis más úgy élni, hogy csak magadra vagy utalva. Akkor már nem lesz az, hogyha éppen nem volt időd főzni, nem a világ vége, mert anyuka úgyis csinál valamit. Ha nem volt időd/ kedved kimosni a szennyest, valószínűleg az anyuka bedobja a mosógépbe és megcsinálja helyetted. Ha nem jól osztottad be a fizetésedet, ott vannak a szülők, akik adott esetben ki tudnak segíteni. Munkában sem feltétlen muszáj annyira teperni vagy jobb állásokra pályázni, mert tökéletesen félre tudsz tenni pénzt 150 ezerből is, mivel otthon alig van kiadásod. Otthon mindig van egy biztonságérzete az embernek és talán kevésbé érzi, hogy mi van akkor, ha valamire nem gondol időben és kevésbé ösztönzi arra, hogy feljebb lépjen.

Az meg a másik, hogy megismerkedsz egy lánnyal, és nem tudtok azt csinálni a házatokban amit akartok (pl. szexuális téren), mert ott vannak a szülők. Én férfiként kifejezetten kellemetlenül érezném magam, ha azt látnám, hogy a választottam külön lakásban él, dolgozik, sok mindent felépített, én meg anyucival-apucival tengetem a napjaimat.

Arra meg, hogy régen is élt sok generáció együtt, csak annyit tudok mondani, hogy az esetek többségében nem azért éltek így, mert annyira ezt akarták, hanem mert nem volt másra lehetőségük.

2013. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Én hosszú éveken át éltem önállóan, akkor is most is kiveszem a részem a házi munkából, nekem ez természetes.

Mindenki a saját, vagy mástól hallót példák alapján mondja, hogy a szülőkkel élő férfi eltartatja magát.

Sajnos én sem tudom ki írni magamra, hogy ez nem így van, és egyből ítélkeznek az emberek, (tisztelet a kivételnek).

Pedig számtalan oka lehet annak, hogy valaki a szülőkkel él és hogy milyen együtt élésre vannak berendezkedve, ill, hogy az tartós, vagy csak átmeneti.

Na mindegy, ezen a társadalmi megítélésen nem tudok változtatni.

Biztos azért furcsa, mert az én szüleim, és az előző is így nőttek fel, hogy generációk laktak együtt. Ez volt a gyermekkori minta.


Lakáshitelel én is vehetnék lakást, vagy egy pici házat, de akármennyit gondolkodom rajta, nem fogom eladósítani magamat 15-20évre.

2013. nov. 27. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!