Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hétvégén fogok először találko...

Hétvégén fogok először találkozni a párom édesanyjával, mit vigyek ajándékba?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 éve vagyunk együtt a barátommal, és most fog bemutatni az édesanyjának... Nagyon nem vagyok jó az ilyesmiben, totál be vagyok parázva! Milyen ajándékot vigyek neki? Hogyan viselkedjek? Van valamilyen "etikett" az ilyen alkalomra?
2009. nov. 20. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Illik ajándékot vinni. Süss egy tál sütit! Azt szeretik látni a Mamák! Vagy vegyél egy bon-bont vagy virágot.
2009. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Etikett" csak annyi van, udvarias legyél és ne akarj más lenni, mint amilyen vagy. Nem vizsga, ne idegeskedj, legyél természetes, akkor lesz a bemutatkozásod a legsikeresebb.

Ajándéknak meg vagy virág, vagy sütit szokás.

2009. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát sütni nem nagyon tudok, szóval azzal nem tudnék villogni.:) A virágra én is gondoltam, de az nem túl sablonos?
2009. nov. 20. 18:23
 4/17 anonim ***** válasza:
Az elsö találkozás elött nem tudhatod, hogy mi lenne, ami tetszene az anyukának. Ha megismered kicsit, akkor könnyebb lesz valami személyesebb ajándékot adni - ez most csak egy apró figyelmesség.
2009. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én nem vittem neki semmit. Csak jól néztem ki, ügyeltem rá hogy ne legyen zsíros a hajam, szőrös a hónom alja, büdös a szám, koszos a ruhám stb. Nagyon sokat mosolyogtam. Ennyi. És az "anyós" imád.:)
2009. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy túlparázom a dolgot, de rettegek az ilyen helyzetektől, hiába tudom hogy ez nem "vizsga". Amúgy is elég zárkózott és félénk vagyok, az új, ismeretlen szituációkban bestresszelek. Csak nem szeretnék hülyét csinálni magamból vagy rossz benyomást kelteni... Szóval akkor elég lesz a virág. És mit tanácsoltok, mit vegyek fel? Inkább szoknyát vagy nadrágot? (ne röhögjetek ki a bugyuta kérdéseimért!:))
2009. nov. 20. 18:36
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképpen se öltözz másként, mint amúgy. Gondolj arra, hogy ha vendégségbe mennél (bárhova, bármilyen ismerősödhöz) mit vennél fel?

Mert ha amúgy gyakran hordasz szoknyát, akkor semmi akadálya, hogy most is azt vegyél fel, a mama kedvéért nem kell egészen más stílusúnak tűnni.

Arra azért ügyelj, hogy ha szoknyát, ha nadrágot veszel, ne legyél nagyon kihívó, ne legyen túl mély a dekoltásod, vagy nagyon rövid a szoknyád.

ÉS sok sikert!:)

2009. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá. Amikor én mentem bemutatkozni, vagyis tulajdonképpen csak átmentem hozzájuk, nem tudtam h az anyja otthon van e vagy nem, akkor kezet fogtam vele, bemutatkoztam, mosolyogtam nagyokat és ennyi. Akkor nem is nagyon beszélgettem vele, utána ismertem meg jobban ahogy többet jártam oda hozzájuk. Nem vittem semmit, mit vittem volna? Azt sem tudtam h mit szeret mit nem. Néha szoktam sütni muffint vagy kalácsot olyankor viszek át neki. Ne parázz rá mert csak bakizni fogsz! Sok sikert!
2009. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, de te csak átugrottál és összefutottatok, az más.:) De itt már egy jól leszervezett vasárnapi ebédről van szó, hivatalos pofavizitről.:) Én is jobban szerettem volna csak úgy spontán átugrani, nem ilyen ünnepélyes keretek között...
2009. nov. 20. 19:01
 10/17 anonim ***** válasza:

Öltözz ugy, hogy TE jól érezd magad, ott se kell SZEREPELNED, legyél csendes, ha az a természeted, és hidd el, akkor kelted a legjobb benyomást. Az, hogy igy hivtak meg, azt mutatja, hogy pozitivan állnak hozzád (gondolom, a párodtól sok jót hallotak már rólad), ha nem te leszel a társasági központ, azt senki nem veszi rossz néven.

NE idegeskedj, biztos, hogy megkedvelnek, a legtöbben azt nem birják, ha a barátnö túl hangos, túl lezser, túl feltünösködö - ha te ilyen szerény vagy, az mindenképpen csak jó.

2009. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!