Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen unokák azok, akik nem...

Milyen unokák azok, akik nem látogatják a nagymamájukat?

Figyelt kérdés
Az unokatesóim több, mint 4 és fél éve nem voltak itt meglátogatni a mamánkat. Se szülinap, se Karácsony. Azóta 2x is volt kórházban, mondanom se kell ott se látogatták meg egyszer se, vagy legalább egy telefon, hogy mégis hogy van. Anyuci-apuci vonja a vállát, nemhogy rájuk parancsolna. Egyszerűen felháborító, hogy mennyire hálátlanok, mikor a mama mindig mindent megtett értük és én fele annyit se kaptam, mint ők, mégis naponta látogatom.
2013. nov. 24. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Édes drága nagymama, ne terheld itt tovább a néped a zöldségeiddel, hiába erőlködsz, akkor se viheted el az anyjától a 2 éves unokádat.


Hány kérdést teszel még fel erről?

2013. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Van ilyen. A szeretetet es a törődést nem lehet erőltetni.
2013. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ezek szerint én is rossz unoka vagyok. De semmi szép emlékem nincs az apai nagyszüleimmel. Nem is akarok tudni róluk, ők se keresnek. Tudod van ez így mikor az unoka besokall észreveszi hogy nem is foglalkoztak vele, mikor gyerek volt. Esetleg sok a sérelem.
2013. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát kérlek akkor biztosan én is rossz unoka vagyok, mivel ha tehetem elkerülöm a nagyanyámat. Tudom, hogy nem szép ilyet mondani, ráadásul az egyetlen élő nagyszülőm, de szeretetet soha nem kaptam tőle. Egy vadidegen gyerek, de kb. még egy szál gaz is fontosabb volt neki mindig is, mint az egyetlen unokája. Mindent és mindenkit a családja elé helyez, csak az a fontos neki, hogy a tágabb környezete meg az ismerősök milyen véleménnyel vannak róla. A szemedbe nyal, meg teszi a szépet, de hátat fordítasz neki abban a pillanatban úgy kibeszél ahogy nem szégyenli. És még rengeteg ilyen dolga van, napoki tartana felsorolni. Ezek után szerintem nem én vagyok a rossz, ha nem lógok állandóan nála, bőven tett ezért. A kisgyerek még csak azt érzi, hogy valami nem stimmel, de egy tinédzser, fiatal felnőtt, stb. rájön, hogy mi az a valami és onnantól kezdve ha feladja nem fog küzdeni olyan ember szeretetéért, aki világ életében semmibe vette őt.
2013. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a nagymama tett olyat ami miatt nem látogatják az unokák. Ez nem úgy szokott lenni, hogy csak nem mennek és kész. Mindig van valami oka. Azért mert nálatok kaptak minden félét nem biztos, hogy szeretetet és törődést is.

Nálunk pl. tuti azt mondaná a mamám, hogy Ő egy áldott jó ember és mindent megtett a családért. Hát persze. Én meg aki benne éltem semmit nem kaptam. És most az ajándék része a legkevesebb. Teljesen máshogy látjuk a dolgokat ezért fölösleges lenne odamennem azért, hogy veszekedjek vele. Azt a sok dolgot amit meg mindenkiről összehord én nem tudom csak szó nélkül végig hallgatni.

Anyumat körbe röhögném, ha rám parancsolna, hogy már pedig mész. Ő is tudja, hogy milyen az anyja nem fog oda küldeni, mikor tudja, hogy nem jövünk ki egymással.

2013. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Ha a nagymama és az unokák között szeretetteljes volt a viszony, akkor biztos kíváncsiak lennének rá. Anyuci-apuci ezt nem parancsolhatja meg nekik, mégis milyen alapon? Ez nem így működik. Egyébként is, szerintem mennyire lenne őszinte az a találkozás, ami azért jött létre, mert apuci ráparancsolt a gyerekekre?

Saját példámból indulok ki. A mamámat heti kétszer meglátogatom, mivel anyukáméknál lakik. Volt olyan időszak, amikor még én laktam anyukáméknál, és szinte naponta jártam hozzá. A párom két mamáját is rendszeresen látogatjuk. Ellenben a másik nagymamámra abszolút nem vagyok kíváncsi. Ő is volt kórházban, és bementem, de csak azért, hogy "ne érje szó a ház elejét". És mert anyu (a menye) hasonló okból megkért rá. De tesóm pl. nem ment be. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam nála az elmúlt 10 évben, és akkor is csak azért mentem, hogy ott legyek apu mellett, mert féltem, hogy telebeszélni apum fejét minden marhasággal, mint ahogy tette világ életében.

Nem érzem rosszul magam miatta. (a másik két unokatesóm persze máshogy látja, de velük és az apjukkal egészen más volt a viszonya).

2013. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megforditom a kérdést: milyen nagymama az aki nem làtogatja az unokàit?
2013. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!