Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy szeret, de akkor...

Tudom, hogy szeret, de akkor miert csinalja ezt velem? ( lenn a lenyeg )

Figyelt kérdés
A parommal van a gond. Annyira lusta, hogy kikeszülök töle. Jo ok jo munkahelye van, nade azt is kijelentette, hogy ö csak olyan helyre megy dolgozni, ahol nem kell hajnalba kelni, mert ö azt nem birja. Tudom, hogy szeret, ma reggel is ölelgetett puszilgatott, semmi penzert nem csalna meg szeritem, nem is az a tipus, de akkor miert nem segit többet nekem. Jo pelda a lustasagar az, hogy most en 39,5 fokos lazzal fekszem az agyba ket napja, es tegnap este arra nem volt kepes, hogy a 3 eves fiunkat megfürdesse. Ma reggel meg összetört egy poharat, es lesz..ta, hogy en felkelni is alig birok nem szedte fel otthagyta, mondvan, hogy majd feltakaritom. miert csinalja ezt velem? Jo mondjuk mindig is ilyen volt a gyerekkel nagyon jol eljatszanak, de soha meg egy pelekat sem cserelt alatta. De most beteg vagyok könyörgöm. Szerintem ez mar szemetseg volt a reszeröl:-(
2009. nov. 19. 09:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyválasztása részben az ő dolga, de az, hogy otthon sem segít (azaz nem veszi ki a RÉSZÉT - ő is ott lakik, nem?), már kevésbé., és ez már nem csak a lustaságról szól.

Azért csinálja, mert nem tisztel eléggé (mutatja ez a beteg-eset is) illetve azért, mert gondolom eddig inkább szívtad a fogad, de megcsináltad helyette a dolgokat. Ha egy férfi tiszteli a párját, akkor természetes, hogy ő is kiveszi a részét a házimunkából, gyermekgondozásból.

Az meg, hogy amikor Te beteg vagy, akkor se csinál semmit, minősíthetetlen.


Az meg, hogy "tudom, hogy szeret", nem túl meggyőző.

Könnyebb szavakkal szeretni, mint tettekkel.... nem gondolod?


Nem azt mondom, hogy rögtön válj el, stb., de én ezt így biztos nem hagynám annyiban. Csak azért lesz nehéz megoldani a konfliktust, mert az elején nem húztad meg a határokat, és beleszokott egy számára kényelmes helyzetbe. De ne felejtsd el, te se érsz kevesebbet, mint ő, a Te pihenésed is éppen olyan fontos, mint az övé, nem vagy a szolgája.

2009. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs gyerek és én, nő létemre, sajnos, szégyen bevallanom, de nem vagyok valami rendes. (Illetve a kedvesem bevallottan rendmániás és ami nekem rend, az neki még kupi:))

De nálunk amikor beteg a párom, rohanok gyógyszerért, főzöm a teát, szellőztetek, mindent megteszek, hogy hamar meggyógyuljon.

Amit csinál a párod, az szinte mintha direkt szívatna. Én ma este megmondanám neki a helyedben: Drágám. Beteg vagyok. Mozdulni is alig bírok. De azt elmondom, hogy a reggeli húzásodat megháláljam: nem takarítok, nem pakolok. Ha valamit összetörsz, akkor úgy marad, amíg el nem pakolod. Sajnálom. Szokj hozzá, hogy te is itt laksz.

És amíg nem pakolna el egyszer önmaga után, addig úgy hagynám a dolgokat, ahogy van. Ha kell, egy hónapig. Egyszer elunja a kuplerájt.

2009. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%
39, 5 fokos lázzal én kóválygok már, nem a gép előtt pötyögök. Ha kitalál valaki egy sztorit, legalább arra vigyázzon, hogy logikai bukfenc ne egyen benne.
2009. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Szilánkszedegetés után egy kis gyakori betegen? :)
2009. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet, hogy a párod nem annyira lusta, mint inkább korlátolt?!
2009. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Eltörte a poharat, es elhuzott dolgozni. Az elöbb mar felhivott, hogy ne haragudjak, de ö nem tudott a törött poharral foglalkozni, mar a munkahelyen jart az agya. Akkoris haragszom ra. Olyan önzö. Abba nem gondol bele, hogy ha nem csinalok utana rendet, a kisfiam tuti, hogy belelep a törött poharba. Egyke a dragam, meglehet, hogy azert ilyen önzö, r5aadasul elvaltak a szülei amikor 3 eves volt, es mind a ket szülö kenyeztette, hogy öt szeresse jobban, aposomnak meg uj felesege lett, akinek nem lehetett gyereke, igy persze h megörült erte. Szerintem meg csak egyszerüen bele lett nevelve az önzöseg.
2009. nov. 19. 09:39
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem kamu a kerdes egyebkent en is kovajgok. Istenem, hogy mindenhol megfordul egy ket köcs.g. Tanacsot kertem, szoval ha nem tudsz ertelmes valaszt adni huzz el innen, ne idegesits, van eleg bajom. Egyebkent laptopom van, agyban fekszem.

Ja a parom nem korlatolt, aki ertelmes valaszt nem kepesek adni, na azok korlatoltak.

2009. nov. 19. 09:42
 8/20 anonim ***** válasza:
18%

kimásolom, mert tanulságos:


Nem kamu a kerdes egyebkent en is kovajgok. Istenem, hogy mindenhol megfordul egy ket köcs.g. Tanacsot kertem, szoval ha nem tudsz ertelmes valaszt adni huzz el innen, ne idegesits, van eleg bajom. Egyebkent laptopom van, agyban fekszem.


Ha annyira beteg vagy, akkor ne a laptopodon nyomogasd a betűket, hanem vegyél be gyógyszert, és aludj, hogy a gyerek miatt mielőbb felépülj!

Ha "negatív" kritika jön erre a sok blabla szövegre, ne csodálkozz és ne kezdj el ordenáré módon visszaírni, mert kezdem megsajnálni szegény párodat...

2009. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Amugy mult héten én is 39 fokos lázzal és mellhártya gyulladással voltam otthon, még is leültem a géphez minden nap egy kicsit !

Bocs az offért.

2009. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolso elötti.... mindegy. Ugytünik elvezed, hogy kötekedsz. Mar ertem. En mar felnöttem. Hagyjuk.
2009. nov. 19. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!