Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ellenzi, hogy...

A családom ellenzi, hogy továbbtanuljak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, van már egy közgazdász diplomám és szeretnék mesterképzésre is járni. A családom szerint ez teljesen hülyeség, nincs értelme, elég az az egy papír is. Én viszont úgy gondolom, hogy több lehetőségem lenne a mesterképzéssel együtt. Nem velük élek, szóval természetesen megtehetném, hogy nem beszélek velük, de én nem szeretnék állandóan vitázni és emiatt ritkábban találkozni. Ti mit tanácsoltok?

(Az egyetemet munka mellett végezném, levelezőn.)


2013. nov. 19. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Mi közük ahhoz hogy te tovább tanulsz-e? Önálló kereseted van, külön élsz, akkor meg? Én továbbtanulnék.
2013. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit majd utána bizonyíts vele s belátják.
2013. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
66%

Egy papír sajna nem elég.


Győzd meg Őket. Lehet, hogy csak attól félnek, hogy nappalin akarsz suliba járni. Nem írtad, hogy nekik is mondtad-e, hogy levelezőn akarsz meló mellett suliba járni.

2013. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj tovabb. Minden adott, h konfliktus nelkul megtehesd. Ha emiatt esetleg kevesebb idod lenne rajuk, akkor mondd, h mostansag tobb a munkad. Ennyi.
2013. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbtanulnék. Ha velük élnél, nem dolgoznál és még további évekig nekik kéne eltartaniuk, akkor megérteném őket. De így nem. Semmit nem változtat az életükön, hogy te tanulsz-e a munka mellett vagy nem.

Ha valahogy el tudod nekik magyarázni, hogy a jövőben ez miért lesz neked jó (jobb munka, kellemesebb munkahely, stb.) akkor biztos megértik majd.

2013. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Abban igazuk van, hogy nem mész sokra itthon különféle végzettségekkel. Ugyanis legtöbben kapcsolatok révén kamatoztatja amit tanult, így meg aztán saját erőből 5 féle tudás is lehet a zsebedben, mindenhol tapasztalt embert fogadnak csak, gyakorlat nélküli már nem is kell senkinek.

Neked kell tudnod hogy milyen reakciót váltana ki belőlük ha tanulnál, amennyiben saját költségeden tőlük függetlenül kezdesz bele, úgy nem látom akadályát.

2013. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ebből ekkora lelkiválságot csinálni.Szépen beiratkozol és kész.Lehet, hogy utána lesz még több is...

Jó pap holtig tanul.Ennyi.

2013. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elso korben azt hittem, hogy a szulokkel elsz meg, eltartanak, etetnek, ruhaztatnak, de nem birjak ezt tovabb anyagilag. Akkor megertenem, hogy azt kerik dolgozz, lasd el magad es tanulj igy.

Viszont ha kulon elsz, felnott ember vagy, akkor sok beleszolasuk nincs. Tanulj, tisztazd veluk, hogy ez a te dolgod, nem akarsz haragot es kesz.

2013. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!