Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem ijedtetek meg a gyerekv...

Ti nem ijedtetek meg a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy velem van nagy baj, vagy a hormonok okozzák....terveztük a babát.....sokáig nem jött össze, majd kicsit félretettük augusztusban összeházasodtunk elmentünk nászútra arra jöttem haza hogy a munkahelyemmel baj lett, majd kiderült hogy már 3man jöttünk haza. Elejében örültem most teljesen magam alá estem, félek hogy beteg lesz, nem marad meg, de attól is hogy igen. Megváltozik az életem, nem tudom felnevelni, rossz anya leszek, megváltoztatom a szüleim életét....mindenkiét...Folyamatosan arra gondolok hogy nem lesz pénzem ruhára soha többé nem nyaralhatok, nem lesz időm, nem lesznek barátaim. Utána kibukok hogy hogy lehetek ilyen önző...Nagyon féltem a házasságunk, mindenkié ilyenkor megy tönkre, nekem a férjem a mindenem, így is vannak most gondok nem élhetünk házas életet, persze próbálom neki megadni máshogy de ő maga maga is kibújik alóla mert azt mondja sajnál hogy bepörgök közbe, de ugye nekem nem lehet. Nem akarom elveszíteni, a gyereket talán ő jobban akarta mint én, most is jobban be van sózva, alig bírtam rávenni hogy karácsonyig ne mondja senkinek.Nem voltam én ilyen, talpraesett, magabiztos logikus nő voltam most ebből semmi sem maradt meg. Így maradok? Mit tegyek? Kernek orvost?
2013. nov. 19. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Mintha csak magamat olvasnám vissza. Hidd el, ez természetes érzés, a nők durván fele megijed a közelgő hatalmas változástól, és felelősségtől.

De ahogy telnek a hetek, elkezd nőni a hasad, látod uh-n a babát, érzed ahogy mocorog, és azzal együtt lassan eltűnnek a félelmek. Így "ismeretlenül" is megszereted a babádat, és megszokod azt hogy ő van, és jön.

Később már kimondottan várni fogod, hogy megszülessen.


A születés után meg a világ legtermészetesebb dolgának fogod érezni, hogy anya vagy. Ez a legősibb ösztön.

2013. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Hányadik hétben vagy most?
2013. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez álltalában igy van hogy megijed az ember de hidd el ez meg fog változni mikor a karjaidban tartod a babát .
2013. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen általános, amit írsz - az új állapot kétségei, félelmei. Elmúlik. És szuper, hogy apajelölt boldog!!! Karácsonyi ajándék Nektek, ismerősöknek, mindenkinek, a világnak!

"Nagyon féltem a házasságunk, mindenkié ilyenkor megy tönkre"

-ez nagy-nagy tévedés, kismama! főleg, hogy a"Kispapa" boldog! Sokkal több a baj,ahol nem jön a gyerek (akármilyen okból) néhány év után üresnek, céltalannak érzik magukat és nem pótolja a felturbózott "hű de szabadokvagyunk ihaj" utazások halmaza sem.

2013. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes amit érzel, tényleg ne ostorozd magad emiatt!

A baba után persze, megváltozik az életed, de nem annyira, mint ahogy most látod :) Attól ne félj, hogy rossz anya leszel, ilyen kétségei általában mindenkinek vannak, és amúgy is, mindig lesz olyan, akinek nem tetszik, amit csinálsz. De ott lesz melletted a férjed, közösen nevelitek, egymást segítve, megerősítve, meg amúgy is, azért nem olyan borzasztóan nehéz dolog ez (bizonyos téren persze nem könnyű, de nem logikailag), csak kell hozzá némi józan paraszti ész :) Ha valahol dilemmába kerülsz, úgyis kérhetsz segítséget számtalan helyről, például a szüleidtől, védőnőtől, gyermekpszichológustól, pedagógusoktól, szakkönyvből, stb., senki nem várja el, hogy mindenre kisujjból tudd a megoldást.

Nem tudom, anyagilag hogy álltok, hogy mennyire reális az a félelmed, hogy nem lesz már többet pénzed arra, hogy magadnak ruhát vegyél, hogy eljuss nyaralni, de azért ez az esetek többségében nem így alakul. Nyilván eleinte sok plusz kiadást jelent egy baba, de majd beáll egy egyensúly, és ha nem egy mélyszegénységben élő család vagytok, akkor azért csak jut olykor-olykor magatokra is :) Különben is, az anyaság igen jól fejleszti a problémamegoldó készséget, bele fogsz rázódni a jut is, marad is jellegű gazdálkodásba :)

2013. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy: igaz, én kamaszokkal foglalkozom, és náluk szoktam ezt alkalmazni, ha ilyen eset van, de neked is tanácsolom, hogy vezess egy naplót a terhességed alatt, amibe nem csak a gyakorlati, praktikus dolgokat írod le, hanem a terhességgel kapcsolatos érzéseidet, félelmeidet, örömeidet, gondolataidat is. Már önmagában az sokat segít, ha kiírod magadból, plusz nagyon hasznos az is, ha a férjeddel meg tudod osztani ezeket az érzéseket, és jó, ha összeszedetten látod magad előtt, hogy mikor mitől tartottál, mit éreztél éppen.
2013. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os nagyon jó tanácsot ad, hozzátenném, a baba születése után is vezess naplót, mennyit, mikor evett, mit tud, mit mond, később - azt hiszi az ember, soha nem elejti el, de nincs így. Meg a másik: a naplóból kiderül a kis ember saját ritmusa - ami egyéni és fontos dolog.
2013. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nővéremmel pont ez volt a helyzet, amikor kiderült, hogy terhes. Tervezték a férjével a babát, már majdnem 1 éve próbálkoztak, amikor novemberben sikerült nekik. Mesélte, hogy nem bírt várni a nem várt napjáig, így előtte tesztelt egyet reggel munka előtt. Amikor megjelent neki a 2. csíkocska, mondta, hogy totál beparázott, és 10 percig csak bámulta a tesztet és azon gondkolkozott, hogy biztosan akarták-e, mi lesz most,hogyan tovább stb. :) Szerintem majdnem mindenkinek ez a reakciója, mert hirtelen hatalmas felelősség lesz a kismamán, aggodalom, ami aztán átalakul. :)
2013. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

11 hetes vagyok ...

A férjem is azt mondta túl szélsőségesen és feketén látom a dolgokat.

A munkahelyem eltűnt most, szó szerint, a férjem közepesen keres van egy lakáshitelünk, és 2 lakáskaszánk (azért nyitottuk hogy 15 év helyett 4 év múlva ki tudjuk fizetni a lakást) Van egy kocsink ezen nincs hitel. Van megtakarításunk vész helyzetre. A lakásfelújításba most kezdtünk bele , mármint egy héttel a pozitív teszt előtt. Komolyan hiába terveztük (akkor jobban álltunk) így 1,5 év után én már nem hittem hogy orvosi segítség nélkül összejön, talán ezért is ijedtem meg ennyire...A férjem szerint vannak akik sokkal rosszabbul állnak,, és mégis boldogok...lehet hallgatnom kellene rá. Úgyis teljesen szét vagyok esve.... alapvető dolgokat felejtek el....

2013. nov. 19. 12:38
 10/12 Lienah ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Egy az egyben mintha én írtam volna ki a kérdést... Nálunk annyi plusz van a dologban, hogy mindenki (akinek kisgyereke van) azzal jön, hogy most aludjam ki magam, mert utána úgyse fogom tudni, hogy még csak most jön a neheze, nah és persze a rémsztorik.. Amit szégyellek, de nem is kicsit, az az, hogy még nem tudtam letenni a cigit, pedig hogy elítéltem azokat akik terhesség alatt bagóznak:((persze ez is plusz para faktor...)Pont ezek a dolgok/félelmek foglalkoztatnak engem is, jó látni hogy ez valami hormon czucc lesz, legalábbis ha más is ilyeneken "agyal"...

2013. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!