Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? (többi lent)

Mit lehet tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

van egy nevelőapám lassan 8 éve. Eleinte persze kedves mézes mázas stb. Rá fél évre megismertük igazán, antiszociális és alkoholista. 7,5 éve terrorizálja a családot, éjszakákba nyúló veszekedés, van hgy bántalmazás, a lelki terrorizálás folyamatos. Folyamatosan, minden egyes hétvégén menrt csak akkor van itthon, de akkor kapjuk vastagon az ívet. A nővérem már kikérte magát a családból emiatt. nagyon kilátástalan a helyzetünk, nem tudunk hova menni, megszabadulni tőle. Elviselhetetlen amit művel, kaptam mostanában miatta dührohamot, anyukámnak már volt öngyilkossági kísérlete. Teljesen össze vagyok omolva lelkileg és idegileg is és az egész családom is a 2kisebb tesómmal együtt, akik szó szerint születésük óta ezt látják, és sajnos nagyon megmutatkozik ez rajtuk. Tényleg senki se tud segíteni, a rendőrökkel cimborák, a családsegítő is mellette áll, volt már bírósági ügy belőle, el lett ejnye-bejnyézve.. alvászavar, nem tudok tanulni stb stb.

16/l


2013. nov. 16. 18:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ja, sokan vagytok 1 ellen, egyszer szépen zárjátok ki a házból, amikor piás, majd szépen kijózanodik a hidegben...
2013. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert anyukád generálta ezt a helyzetet, hiszen az ő döntése, hogy együtt kell élnetek egy ilyen emberrel.
2013. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne legyél már értetlen, kérlek. azért anyut kellene kiosztanod, mert ti gyerekek nyilván nem rakhatjátok ki azt a vadembert otthonról, ez anyukád dolga lenne!
2013. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem kell anyukáddal is összeveszni, sőt inkább vele kellene leülni kettesben és megbeszélni, hogy nagy a baj, együtt tegyétek ki a nevelőapádat. Egyébként vlsz azért írták a többiek, hogy ő is ludas a helyzet kialakulásában, mert az, mert felnőtt nő, akinek gyermekei vannak, akikért felelős, és ha valami gondot okoz, akkor bizony a sarkára kell állni és megoldani a problémát.

A tietek a ház ahol laktok? Házasok? Ez mind befolyásolja mit tehettek. Mit jelent hogy a nővéred kikérte magát a családból? Hova ment? Nem mehetsz vele? A családsegítő egy dolog, de a gyámügy más, oda is bemehetsz segítséget kérni. (ne telefonálj, menj el személyesen.)

2013. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

anyukàm is jól tudja a helyzetet, próbàlkozott már 1-2 dologgal de nem egyszerű ..

nem házasok és nem a miénk a ház... tehát nem tudom hogy hogy raknánk ki?? nem gondoljátok hogy egy agresszív állat nem tűri csak úgy hogy kizárják?? ránk is szakítaná az ajtót egy az egyben

2013. nov. 16. 19:00
 16/21 A kérdező kommentje:
nem az anyám miensége miatt van ez, hanem mert nevelőapám ezt élvezi. nem azt mondom hogy várnunk kell a sült galambot de azért érdeklődtem hogy hátha van valami jobb ötletetek mint nekünk..
2013. nov. 16. 19:02
 17/21 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló köszönöm
2013. nov. 16. 19:04
 18/21 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

Hát ha nem házasok, akkor legalább ez nem köti őket. Ezek szerint a ház az övé, tehát nem tudjátok kitenni, hanem nektek kellene menni. Ha nincs pénzetek, nincs hova menni. Család esetleg, nagyszülők? Nagynénik? Legalább átmenetileg? Anyukádnak legalább van munkája? Nővéred?

Szomorú helyzet. Sajnálom, de több és jobb ötletem nekem sincs.

2013. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

nagyszülő nagynéni stb kilőve mert úgy alapjában véve nem egy összetartó család, anyunak most nincs munkája

nővérem a barátjával él mostmár de ő se tudna segíteni mivel hogy ők is éppen hogy megélnek

2013. nov. 16. 19:26
 20/21 anonim ***** válasza:
Mielőtt megjelent a nevelőapád miből éltetek?
2013. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!