Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az apám...

Mit lehet tenni, ha az apám ennyire naiv és hiszékeny?

Figyelt kérdés

Édesapám nem egy buta ember, nála intelligensebbel ritkán találkozni. Ennek ellenére eszméletlenül hiszékeny, bármit be lehet neki adni.

Van egy ismerőse, aki jár egy nőhöz, akinek van valami gépe, amivel ha megvizsgálják, kimutatja a betegségeket meg mit tudom én miket. Már ez elég gyanús, hiszen akkor az orvosok vajon miért nem ilyennel diagnosztizálják a pácienseket?

Kb 1 éve jár oda havonta, ami már benzinköltségben sem kevés (120 km oda vissza), ezen felül pedig minden egyes alkalommal leakasztanak róla 10-20ezer forintot a vizsgálatért és ezen felül mindig rátukmálnak valami gyógyszert, ami szintén nem olcsó, persze attól függően, hogy éppen mit mutat a műszer. Ez alatt az egy év alatt számos betegséget diagnosztizáltak ezáltal nála, magnéziumhiány, cinkhiány, jódhiány, vashiány, k.u.r.v.a.anyjahiány. 1 hónapja azt találták ki, hogy bélférge van, természetesen erre is kapott gyógyszert. Kértük, hogy figyelje a székletét, mivel az látszik, ha távozik a testünkből, de persze semmit sem látott. Ma ismét ment oda, de természetesen most sem találták makulátlannak az egészségét, viszont a mai diagnózis már teljesen kiverte a biztosítékot nálam. Mert mit találtak ki? Pontosabban "mit mutatott a műszer"? Hogy apura rászállt egy lélek...

Kérdése mi volt a nőnek? Nem halt-e meg mostanában férfi családtag. Nos, 1,5 éve halt meg legutóbb hozzátartozónk, nagymamám (apu anyujának) testvére. És most apu erről is meg van győződve, hogy ő az, meg eleve, hogy ez igaz.


Anyukám és én is állandóan mondjuk neki, hogy fejezze már be ezt az egészet, lehúzás az egész! Már azt is mondták ott neki, hogy hagyja el a cukorbetegségére szedett gyógyszert, mert már nincs rá szüksége. Ezt meg is tette, mire a háziorvosa jól le is cseszte. Egyszerűen tehetetlenek vagyunk, nem ér se a szép szó, se a kiabálás, semmi sem! Mit lehet ezzel kezdeni??? Hogyan nyithatnánk fel a szemét???

Ez idegileg is kicsinál minket, az anyagiakról nem is beszélve... kérlek, mondjatok valami hasznosat!


2013. nov. 9. 18:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
50es éveiben jár, tehát nem egy öreg, félrevezethető emberről van szó
2013. nov. 9. 18:26
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

"nem egy öreg, félrevezethető emberről van szó"


Miért te hogyan fogalmaznád meg?

Vagy pedig nő miatt jár oda...a többi kamu.

2013. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Fel lehet őket jelenteni kuruzslásért. A kuruzslás büntetendő.

Egy példa:

[link]

2013. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2es: nem gondoltam, hogy hangsúlyoznom kell, hogy a primitív válaszadók kerüljenek. nem a nő miatt jár le, anyámat és engem is rángatott már magával, hogy minket is vizsgáljanak meg. ő ezt tényleg elhiszi, hogy amit ott mondanak, az igaz.
2013. nov. 9. 18:39
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

"Édesapám nem egy buta ember"


Sajnálom, de nagyon is az. Értelmes ember ilyesmit nem hisz el, pláne nem güzül bele ilyesmibe.


Tudom, hogy nem ezt akartad hallani és most jó alaposan megnyomod majd a piros ujjat de sajna ez van.


Azt lehet csinálni amúgy, hogy odamész édesapáddal és megbeszélitek előtte, hogy azt mondod a nőnek, hogy rettentően fáj napok óta a bal vállad, vizsgáljon meg mert a háziorvos szerint nincs semmi gond. És akkor a szuperműszer majd jól kimutat valami marhaságot, rándulás, ficam, csontvelőrák..... De egész biztos, hogy valami nagyon komoly dolgot fog kimutatni, amire természetesen lesz valami remek gyógyszeres megoldás.


Ha apukád ezek után sem hiszi el, hogy csalásról van szó akkor gondold át még egyszer, hogy van-e nála a környéken intelligensebb ember...

2013. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

szerintem pedig az a buta, aki egy bizonyos tulajdonság alapján alkot képet egy vadidegen emberről :) nem az édesapám mentális képességeiről írtam ki a kérdést, hanem arról, hogy mit lehet tenni azzal, aki ennyire hiszékeny.

a hozzáfűzött ötletet pedig köszönöm, megfontolom, hogy megjátszom.


3-asnak köszönöm a linket, utána fogok járni, hogy ők milyen tevékenységet is folytatnak.

2013. nov. 9. 18:51
 7/14 anonim ***** válasza:

okos sajnos nem lehet


csak hozzád képest lehet az. ha magas lenne az IQ-+ja utána olvasna a gépnek.

2013. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

belém is ment már lélek, ostorral elvertem magam s kimenekült.


azóta max. hányni jár belém a lélek mikor beszivok.


mikor bélférget diagnosztizáltak nálam, elmentem sima patikába bélféreghajtóért.


kérdezik:


- mennyi idősnek lesz?

erre én:

- azt nem tudom h mennyi idős, de meg akarok szabadulni tőle.

2013. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Annak van igaza, aki a feljelentést javasolja kuruzslásért. Szerintem ez egyértelműen csalás, hiszékeny emberek becsapása, megvezetése. Sajnos ennek nagy divatja van, ezt felsőfokon tanítják többféle szakon. Amióta a pszichológia eredményeit marketingesek, politikusok, bűnözők egyaránt felhasználják a munkájukhoz, azóta "nagyszerű" eredményeket produkálnak.
2013. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja! Az előbbihez méhg annyit, hogy próbáld meg rábeszélni édesapádat, hogy kérje írásban a diagnózist! Lehetőleg aláírással, pecséttel! Ebbe szerintem nem mernek majd belemenni a "diagnoszták":-)
2013. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!