Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszüntetni a...

Hogyan lehet megszüntetni a féltékenységet?

Figyelt kérdés
Féltékeny vagyok és utálom ezt az érzést.Legszivesebben meghalnék, csak hogy ne ártsak a másiknak emiatt.Tudom önző vagyok és birtokolnék, csak hogy velem legyen,mert nem akarok nélküle élni.Persze haverozhat,de ha más nővel kerül kapcsolatban vagy kamuzik,titkolózik,már kivagyok.Önbizalomhiányban is szenvedek és félek a boldogtalanságtól.Nem akarok ilyen lenni.Ha összeveszünk én nem tudok visszavágni, mindig a végén én leszek a hibás és végül nekem kell bocsánatért könyörögnöm.Mert félek, ha én lépek fel, akkor is én húznám a rövidebbet.
2009. nov. 18. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
FEltétlen keresss egy pszichologust, más nem tud neked segiteni.
2009. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is tisztázd, hogy van-e alapja a féltékenységednek. Ha nincs, akkor próbálj meg bízni a másikban, elmélkedj azon, hogy miket tett érted, és mi alapján tudhatod, hogy hűséges hozzád.

Továbbá próbáld meg élvezni a jelent, felismerni a jó dolgokat, humoros könyveket olvasni, és nem azon agyalni, ami meg sem történt, hanem pozitívan gondolkodni.

2009. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itt két dolgot kell tisztázni. Valamivel rászolgál a másik fél, hogy féltékeny legyél vagy alaptalanul vagy féltékeny? Ha az előző, akkor szerintem nincs ember, aki ne lenne féltékeny, hiszen szereti a másikat és az ember olyan természet, hogy nem tudja "megemészteni", ha megcsalja a párja. Én arra jöttem rá, hogy a féltékenységet erősíti, ha a párunk nem törődik velünk, keveset közeledik. Nekem az első férjem ilyen volt, gyakorlatilag ezért ha azt láttam, hogy másik nőre néz, már dúltam-fúltam magamban. A mostani férjem figyelmes, törődik velem, szeret és láss csodát, nem zavar, ha megnéz egy nőt, persze nem nézi feltűnően, de ha valaki csinos, azt bizony el kell ismerni. Persze ne hidd, hogy ez az állandó téma közöttünk. Szóval visszatérve hozzád, ha alapja van a féltékenységednek, akkor én a helyedben nem maradnék vele, ha nincs alapja, akkor azt kell tisztázni, hogy mitől alakulhatott ki. Ha törődik veled, de te ennek ellenére féltékeny vagy, akkor kellene a szakember.
2009. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Törődik velem, otthon semmi gond.Csak néha kamuzik és a válasz az, hogy "nem tudom".

Zavarja ha féltékeny vagyok,de ilyenkor inkább kiakad és nem megvígasztal és ezzel még rárak egy lapáttal és még rosszabb.

2009. nov. 18. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus.Ne szégyellj elmenni,más nem segíthet,főleg itt és Te sem magadon! Üdv!
2009. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
tudasd vele, hogy milyen viselkedést vársz el tőle, hátha azzal csökkenne a féltékenységed
2009. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi
2009. nov. 18. 09:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva már eljutottam odáig, hogy már nem is merem felhívni, hogy hogy van, hogyan telik a napja, vitt-e magával gyógyszert stb?Mert félek, hogy erre is zta fogja hinni, hogy ellenőrzöm és nem hagyom békén egy kicsit.Már semmit sem merek kérdezni tőle...És már mondani sem, nehogy valami rosszat mondjak és mégjobban elrontsam a dolgot... :(
2009. nov. 18. 09:33
 9/10 anonim válasza:

A legfontosabb, hogy legyen önbizalmad, mert annak hiányából fakad a féltékenység. Nem mondom, hogy könnyű, nekem évek alatt sikerült egészséges önbizalomra szert tenni, és most már sokkal könnyebb. Aki egyébként is olyan típus(mint Te vagy én) annál szerintem soha nem múlik el teljesen, én csak megtanultam kezelni, soha nem balhézok ilyenen. Ha a páromat rajtakapom, hogy érdelkődik más hölgyek iránt is, akkor kiadom az útját, vannak még olyan férfiak, akik megtisztelnek azzal, hogy nem adnak rá okot, és békességben lehet élni velük, akkor meg minek egy csélcsap, aki mellett beleőszülsz az idegességbe? Ha van okod a féltékenységre akkor nézz más után, de ha nincs ígyis-úgyis elveszted, ha folyamatosan piszkálod. Nem erre vágynak a pasik. Hagyd abba a balhézást, mert ha eddig nem ment másfelé, akkor előbb utőbb eléred hogy menjen!! Én is így jártam, addig balhéztam, amíg az mondta, hogy akkor nesze, most már van miért balhézni, és majdnem belehaltam.

Szóval nyugi, nyugi, és önbizalom, amit sporttal-és magabiztosabb megjelenéssel, tanulással- önképzéssel, új szexis rucikkal, új frizurával küzdhetsz érte, és soha nem marad el a visszajelzés, amitől visszanyered az önbizalmad.

2009. nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,majd meglátjuk mi lesz
2009. nov. 18. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!