Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a testvérem?

Normális a testvérem?

Figyelt kérdés
a nővéremmel, meg a férjével lakunk én meg a férjem. hogy miért az hosszú.. de ahogy lesz lehetőségünk megyünk. szóval én nem dolgozom, nem találok melót.. viszont akkora baj nincs, mert a férjem jól keres. mondta is hogy nem kell úgy belevetnem magam a melókeresésbe, mintha élet-halál kérdés lenne, de azért nézegessem át néha hogy mik vannak. a nővérem és a férje is dolgozik. most 2 hónapja azt csináljuk hogy mi vesszük a kaját ( havi 2x nagy bevásárlás) ez kb 40 ezer. plusz 20-at adunk a nővéremnek és NEM elég neki.... dohányzunk, de azt sem mondhatja hogy ő fizeti, mert nem. sőt néha neki is mi veszünk. mégis hőzöng, hogy értsem már meg hogy éhen fogunk halni, és huzzak már el dolgozni... komolyan nem értem mi a baja. miért halnánk éhen? komolyan elvárja hogy mi fizessük a számlákat, a kaját és még neki is jusson valami? ennyiből már egy 60nm-es albérletbe mehetnénk, itt meg van egy kb, 15 nm-es szobánk... na meg a folytonos kötözködés, szurkálódás, magyarázás. jogosan van elegem?
2013. nov. 13. 07:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Igen, akinek még 80 ezre sincs mozgósítható, az szegény.

Aki nem szegény, annak több százezer minimum likvid tartaléka van.

2013. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
58%

Pont arról beszélek, amit 19 ír.

Nekem 280 a nettóm, egyedül élek albérletben, ami rezsivel együtt egy 100-as. És én sem vagyok gazdag, de 80 ezret össze tudnék szedni szükség esetén 1 hónapban, ha meghúzom magam.

2013. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy 45 éves nő vagyok, ha ez némi infót jelent valakinek.
2013. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
52%

ma 10:12-es: persze, annyi pénz nincs, amit ne lehetne elkölteni, de ha a kérdezö egyrészt azért nem keres munkát, mert a férje "jól keres", és ezért FÖLÖSLEGES neki is dolgoznia, másrészt a havi 40000 Ft annyira leterheli öket anyagilag, hogy nem tudnak a "jó keresetböl" kifizetni 80000 Ft-t kaucióra, akkor ott valami nagy baj van a kérdezö (meg a férje) szemléletével.


1. Ha a férj tényleg jól keresne (ami ma legalább havi 200000-at jelentene), akkor a 40 (havi kiadás) + 80 (kaució) után még legalább 80000 maradna!


2. Ha a 40000 fölötti összeget havonta elszórják, akkor soha nem fognak összespórolni annyit, hogy jusson a kaucióra.


3. Ha ennyire nem elég az életvitelükhöz a férj fizetése, akkor minden tisztességesen gondolkodó nö maximális eröfeszítéssel keresne munkát, nem pedig itt nyvalyogna.


4. A növér helyében még ma közölném, hogy mehetnek, amerre látnak, ha nem tudják megbecsülni, hogy egyáltalán befogadták öket a 60m²-es lakáskájukba.


Összegezve: NEM, nem jogosan van eleged, egy elkényeztetett, élösködö valaki vagy.

2013. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Dolgozz bármit 1-2 hónapig(vagy a próbaidő végéig amíg egyszerű dobbantani),tegyétek félre ezt a pénzt és máris megvan a kezdő összeg költözni.Utána kereshetsz ismét nyugodtan neked való állást.
2013. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!