Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a testvérem?

Normális a testvérem?

Figyelt kérdés
a nővéremmel, meg a férjével lakunk én meg a férjem. hogy miért az hosszú.. de ahogy lesz lehetőségünk megyünk. szóval én nem dolgozom, nem találok melót.. viszont akkora baj nincs, mert a férjem jól keres. mondta is hogy nem kell úgy belevetnem magam a melókeresésbe, mintha élet-halál kérdés lenne, de azért nézegessem át néha hogy mik vannak. a nővérem és a férje is dolgozik. most 2 hónapja azt csináljuk hogy mi vesszük a kaját ( havi 2x nagy bevásárlás) ez kb 40 ezer. plusz 20-at adunk a nővéremnek és NEM elég neki.... dohányzunk, de azt sem mondhatja hogy ő fizeti, mert nem. sőt néha neki is mi veszünk. mégis hőzöng, hogy értsem már meg hogy éhen fogunk halni, és huzzak már el dolgozni... komolyan nem értem mi a baja. miért halnánk éhen? komolyan elvárja hogy mi fizessük a számlákat, a kaját és még neki is jusson valami? ennyiből már egy 60nm-es albérletbe mehetnénk, itt meg van egy kb, 15 nm-es szobánk... na meg a folytonos kötözködés, szurkálódás, magyarázás. jogosan van elegem?
2013. nov. 13. 07:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
akkor üljetek le, és beszéljétek meg, hogy innentől nincs az, hogy az egyik vásárol csak, a másik meg a számlákat fizeti, hanem igen is külön kaja, és felezitek a számlákat, mert félre kell tennetek, meg amúgy is, így nem lesz vita, mert mindenki magáról gondoskodik. De elárulom, hogy ez sem lesz jó megoldás ha nem dolgozol, mert akkor majd azzal állnak elő, hogy fizessetek ti többet a rezsibe, mert egész nap otthon vagy, több fizet fogyasztasz, áramot stb. De 1-2 hónapig talán megoldás lehet, míg félreteszitek a kaucióra a pénzt és léptek.
2013. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

Haha, részletkérdés, hogy a nővéred vagy a húgod...

Ja, és ha nincs 80 ezer félretett pénzetek, akkor a férjed NEM keres jól, akkor lehet indulni neked is dolgozni.

2013. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
utolsó te hány éves vagy, hogy ennyire híg az agyad? azért mert valakinek nincs 80 ezer a farzsebében, még kereshet jól. nem azt mondtam hogy dúskálunk a pénzben, de amire kell megvan. másrészt ki vagy te hogy elküldesz dolgozni?
2013. nov. 13. 08:54
 14/25 anonim ***** válasza:

Egy ember kaja, egyéb és rezsi költségei 1 hónapban min. 40 ezer.


És azt ne feledd, ha az általad írt összegből albérletbe mentek, akkor csak a bérleti díj lesz, no kaja és egyéb.

2013. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, akinek nincs 80 ezer plusz pénze, az nem jelentheti ki, hogy nem dolgozom, mert a férjem jól keres!Ez még nem a jól kereső kategória!

Na de persze, ha büdös a munka, az más.... :))))

2013. nov. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, akinek 80 ezre, az nem mondhatja, hogy jól keres. Ha jól keresne, akkor 1 hónap alatt összeszedi pluszban.
2013. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
tehát akinek nincs 1 nap múlva 80 ezre az szegény szerintetek?
2013. nov. 13. 09:46
 18/25 A kérdező kommentje:
de egyébként ne ezen lovagoljunk mert nem ez volt a kérdés, hanem hogy jogos-e hogy soknak ítélem meg, amit a tesóm kér.
2013. nov. 13. 09:47
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom fiuk lányok, mi lenne a helye a kérdezőnél, csak arra reagálnék, hogy ha nincs pénze valakinek...

13-van, és a 200as fizuból mikor tételesen leírtam mire költöttem sírva vettem tudomásul, hogy 10e marad a számlámon.... És sajna semmi olyanra nem költöttem amire nincs szükségünk:( Na ha a kérdezőék is kifizetnek mindent a testvérnek ami kell és ami nem kell, akkor kb 2nap alatt egy kényelmes fizu is elfogy.

(két gyerekre, két felnőttre számlák, kaja, ovi, gyógyszer, egy állatkert... és kb ennyi is volt a fizum, 8-10óra mellé asszem nem fér be plussz állás)

2013. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
utolsó ez a helyzet nálunk is, az ovit kivéve... pedig a 200 sem egy alapfizetés, de látjátok hogy neki sincs 80 ezre csak úgy....
2013. nov. 13. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!