Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ki kérjen bocsánatot?

Most ki kérjen bocsánatot?

Figyelt kérdés

Tegnap épp megjött és ilyenkor érzékenyebb vagyok. Valami hülyeségen megsértődtem és elkezdtem sírni (máskor talán legyintettem volna a dologra). Három hónapja volt egy abortuszom (muszáj voltam, mert a baba betegen született volna, de most nem is ez a lényeg). Ebben az időszakban nagyon ki voltam lelkileg, bár nem várt terhesség volt, de nagyon szerettem volna megtartani. Ekkor volt, hogy naponta elkapott a sírógörcs (egy-két hónapig tartott). Tegnap viszont elkezdi a párom, hogy minden semmiségen elkezdek sírni és állandóan sírok. Ekkor előkapta a telefonját és csinált rólam 2 képet és mutatta, hogy ilyenkor hogy nézek ki. A gondot az okozta számomra, hogy általános utolsó 4 évében olyan osztályközösségbe kerültem, ahol pokoli volt minden napom. Sokat gúnyoltak, kinevettek, volt hogy meg is vertek (fiuk-lányok vegyesen). Volt ez idő alatt egy öngyilkossági kísérletem is ami ott bukott el, hogy szerencsére nem tudtam, hogy melyik gyógyszer mennyire erős, így a gyengébbekből vettem be többet, amik meg tényleg kinyírtak volna, azokból csak párat (most ezt csak azért írom, hogy tényleg komoly volt). Tegnap mikor a férjem ezt csinálta, én elkezdtem remegni és iszonyatos félelemérzet tört rám. Utána nem tudtam hozzászólni egész este, még ma se nagyon.

Ő azért haragszik rám, mert hogy "velem viccelni sem lehet" én meg azért, mert kigúnyolt. Persze aztán belegondolok, hogy neki nem meséltem erről, így nem tudhatta, hogy fájó emléket idéz fel. Az a baj, hogy erről nem tudok nyíltan beszélni.

Nem tudom, mit csináljak, mit mondjak, mikor hazajön éjjel a munkából.



2013. nov. 10. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki ezt a kérdést! :)
2013. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Csinalj ugy mint ha mi sem történt volna.
2013. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a fotózás nem volt kedves húzás az tuti, bár valszeg hatni akart rád, hogy lássad magad kívülről. mindenesetre azt hiszem neked szakemberre van szükséged, de arra sürgősen!
2013. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Mutasd meg a kérdést.

Amúgy lehet állatnak néztek, de én lehet felpofoztam volna egy ilyenért!

25/N

2013. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
A férjed bizonyára csak szeretett volna jobb kedvre deríteni,és gondolom,maximálisan jót akart neked.Nyilván nem szándékosan gázolt a lelkedbe,ezért nézd ezt el neki!Nyugodj le,és bocsáss meg,aztán vegyél egy mély levegőt,és mondd el neki,hogy csak azért akadtál ki ennyire,mert fájó emlékek törtek fel benned,ne haragudjon.Illetve hogy amúgy is nehéz időszakon vagy túl,amire rátesz a piros betűs ünnep is,nem te vagy a hárpia,egyszerűen csak most labilisabb vagy idegileg,lelkileg.
2013. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

a férjed semmi rosszat nem csinált, szólt, hogy nem jó, hogy sokat sírsz és szembesített vele, hogy milyen vagy ilyenkor kívülről. olyanon bántódtál meg amin nem kellett volna. nézd a szándékait. abban semmi rossz nincs.


szerintem senkinek nem kell bocsánatot kérni. alapvetően hallgatnod kéne a férjedre és erősödni. ez abból áll első lépésben, hogy jobban megbízol benne, hogy nem akar rosszat neked. ez a feltétele, hogy ne gúnynak vegyél egy ilyesmit. másrészt meg az önbizalom kéne még kicsit.


amúgy meg egyetértek azokkal akik azt írják, hogy valamilyen formában fel kell ezt tárnod a férjed előtt, hogy ilyen önértékelési gondjaid vannak a régi ügyek miatt. és ilyenkor elbizonytalanodsz, hogy nem e tényleg baj van veled.


végül: neked is kéne kicsit barátkoznod a humorral. szoktál te magad vicces lenni? ehhez is bátorság és bizalom kell.

2013. nov. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek nyomtam egy zöld kezet.
2013. nov. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!