Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túl lépni azon,...

Hogyan lehet túl lépni azon, hogy megcsaltak?

Figyelt kérdés
Találkozott egy régi osztálytársával aki jól menő üzletasszony, rossz házasság(szerinte),gyerek nincs.Nálunk 2 gyerek+hitel.Én azt hittem minden rendben,de egyre sokasodtak a jelek.Soha nem nyúltam a telefonjához, de akkor 4 hónapja belenyúltam.Nem tudom mi a jobb, mert a gyerek ballagását alig éltem túl.Rákérdeztem és egyre több minden derült ki.Még márciusban elvitte egy koncertre,mert szegénnyel nem ment el senki és épp volt egy fölösleges jegye.Eljártak beszélgetni egy étterembe is ebédidőben.Na ekkor mikor elmondta megmondtam elmegyek,igaz nem lett volna hová. Akkor mindent megígért, de én azóta is figyelem, és nem merek hinni. Elég rossz érzés, mert én csak benne hittem, és soha még a megcsalás gondolata sem fordult meg a fejemben. Próbálok bízni, de nagyon nehéz.Hullámzik a hangulatom, és a lányom már észre is vett valamit, próbál puhatolózni,de egy gyerekre nem rakhatok ekkora terhet.Mit lehet csinálni, mikor még mindíg szeretem?
2013. nov. 1. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A megcsalás komoly trauma egy kapcsolatban. Meg tudnád bocsátani? Meg tudnál újra bizni benne? Fel kell tenned magadnak ezeket a kérdéseket.

Gondolom, hogy a hitel és a gyerek miatt, nehéz mennés mellett dönteni. Amugy szerintem a gyerek sok mindent sejthet és neki is ugyanolyan rossz, sőt neki rosszabb, mert nem tudja miért. Érdemes lenne a férjeddel együtt valamennyit elmodnai neki is, persze nem mindent csak amennyit tudni kell és amennyit el akartok mondani neki. Nem fog jól esni neki, de jobb tudni valamennyit mint semmit.


A másik szerintem próbálj megbocsátani, mert úgy láttom , hogy a férjed is szeretné, meg te is szereted még. Üljetek le, és beszéljétek át, hogy mi romlott el, mi lett lapos a kapcsolatban. Mi hiányzott, hogy te már nem voltál neki elég?


Valahonnan innen próbálj meg elindulni.

2013. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

József Attila válasza:


Megcsaltak, úgy szerettek,

csaltál s igy nem szerethetsz.

Most hát a töltött fegyvert

szoritsd üres szivedhez.


Vagy vess el minden elvet

s még remélj hű szerelmet,

hisz mint a kutya hinnél

abban, ki bízna benned.


[link]

2013. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy szereted őt :) Az ember a gyerekét is tovább szereti, ha hazudik is neki és átveri. Attól, hogy hülyeségeket csinál a férjed, még lehet tovább menni együtt. A fő kérdés, amit tartsatok szemelőt, hogy tényleg még mindig együtt akarjátok végig csinálni ezt az életet vagy már csak a megszokás.


Szerintem ne figyeld, ne szekáld. Ezzel csak rosszabbul fogjátok érezni magatokat mindketten. Az meg nem jó a kapcsolat szempontjából. Ha lezártátok ezt, akkor tényleg zárd le. Legyél jó fej, humoros, kedves. Tudom abszurd, de más út nincs. A sértődés és önsajnálat gyilkos.

2013. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes,pont József Attila a kedvenc költője a páromnak. Egyébként beszéltem a kislányommal,és elmondta hogy egyszer meglátta az apja facebookját a gépén és beleolvasott a levelezésbe.Igaz azóta elvileg törölte magát róla.Átbeszéltük vele, hogy próbálok megbocsátani az apjának. Kevesebbet vesz észre a rossz kedvemből a kislányom mert ő koleszos. A kicsi nagy fiam meg szerelmes így a suli és a kislány mellett kevesebbet tartózkodik itthon.Én a munkába menekültem, mert azt szeretem még mindíg. Próbálom a kis családot összetartani, de néha annyira nehéz.Ha hallok egy régi számot, amit tudom, hogy a csaj is kedvelt mert egy korosztály vagyunk, vagy látok egy filmrészletet, már borús a hangulatom. Azért írom meg itt mert a családomnak nem mondhatom el, és a legjobb barátnőm meghalt,így nem merek nagyon nyitni senki felé, mert félek,hogy elveszíthetem azt akit szeretek.Tudom ez az élet rendje, de a bizalom nálam ha elmegy akkor évek kellenek ahhoz, hogy visszajöjjön.
2013. nov. 2. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy beszéltél a lányoddal (az 1 es vagyok).

Szerintem azt amit leírtál az elöbb, a férjednek is elmondhatnád, hogy mi játszódik le benned. Ez egy út a nyitás felé, mármint affelé, hogy meg tudj bocsátani, és fel tudjátok dolgozniami történt.

Szerintem akárhányszor szomorú leszel a filmtől vagy zenétől, akkor próbálj valami kellemesre gondolni, ami megnyugtat vagy ha nem megymenj ki sétálni, ami eltereli gondolataid a dologról.

2013. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!