Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabbak a páromnak...

Miért fontosabbak a páromnak a szülei, a testvérei és a barátai mint mi?

Figyelt kérdés

A párom családját és barátait nem tudom másként leírni, mint élősködő emberek gyülekezetét. Dolgozni egyik sem akar, csak cigizni, inni és jókat enni.

Nincs olyan hét, hogy valamelyikük ne jelenne meg vagy telefonálna pénzért kuncsorogva. A párom pedig hiába a megbeszélés, hiába a veszekedés, mindig ad nekik valamennyit, ezzel elérve azt, hogy sokszor mi is adósságba kell, hogy verjük magunkat. A barátai szintén csak akkor jönnek, ha "épp erre járnak" és úgy mellesleg kellene nekik párezer számlára, enni, tanfolyamra... Mindig, mindenki kölcsönért jön, persze soha senki nem adta még vissza. Nagyon szeretem a páromat, de sokszor már a szakítást fontolgatom, mert borzasztó végignézni, hogy mindenki röhögve kihasználja és hiába próbálok neki segíteni, a végén még én leszek a gonosz, mert miattam fog éhezni a családja.

Ha én veszek valamit, ami nem létszükséglet, akkor szinte elszámoltat, hogy minek kellett ez, de ha valamelyik rokona cigire költi az elkért pénzt, akkor minden rendben, ennyi jár neki is.

Tudom, hogy a páromat is zavarja ez az egész, de akkor miért nem képes megmondani nekik, hogy nincs, nem adunk?


2013. okt. 30. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én veszek valamit, ami nem létszükséglet, akkor szinte elszámoltat, hogy minek kellett ez, de ha valamelyik rokona cigire költi az elkért pénzt, akkor minden rendben, ennyi jár neki is.

Tudom, hogy a páromat is zavarja ez az egész"


Nekem ebből nem úgy tűnik, mintha őt zavarná :D Biztos vagy te ebben?

2013. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Férjem ugyanígy volt amig össze nem költöztûnk. Az enyém pár hónapra rá belátta hogy felesleges az ő problémájukon agyalni, a segítségnek szánt pénz csak kidobott pénzt az ablakon. Most már azt mondja hogy nekünk sincs./ volt rá eset hogy az anyja kért de nem adott neki,majd miután bevásárolni voltunk akkor jött amikor pakoltunk ki a kocsibol. :/ ( igy legalabb leesett anyosnak hogy nem azért mert nincs hanem mert nem akar . Persze amikor felajánlottam neki hogy vigyen tőlem kaját az nem kellett. De a pénz az igen.

Én megmondtam a férjemnek (akkor még páromnak) hogy előlem megajd a gyerekek elől is elajándèkozza a pénzt amiért megdolgozunk? Csejdes nyugodt ember vagyok de kinyilvánitottam hogy vagy pontot tesz a dolgok végére vagy fel is út le is út. .. engem választott, és tudom hogy rosszul érzi magát amiért hazudnia kell az anyagi helyzetèrõl. Ételt szivesen adunk bármikor de nekik az nem kell. Nekik pénz kell. Mire költik? : cigire a sogornönek, csak ugy a sogornönek, benzinre, virágra..

Nyigdijasok de a sogor még otthon lakik, ő fizeti számlákat, ugyhogy nem erről van szó.

2013. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik képtelenek nemet mondani, mert azt hiszik, hogy ezzel elveszítik azt a személyt, akit elutasítanak. A legtöbb ember belátná, hogy a többiek csak élősködnek rajta, de a párod ettől úgy érzi, hogy fontos ember, és a többiek szeretik, bíznak benne, stb. Ha ezen nem tudok dűlőre jutni, és nem változik meg, én nem maradnék vele, mert nincs is rosszabb annál, amikor a párod tőled és a közös gyerektől von meg dolgokat azért, hogy másoknak meglegyen a napi cigije.
2013. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szintén azt gondolom,hogy egyszerűen nem mer nemet mondani nekik a párod.Azt gondolja,ha nem ad,azzal elveszíti őket.Tipikusan gyenge jellemű ember,nem meri kinyilvánítani a véleményét,vagy nem is akarja.Te döntöd el,tudsz-e a továbbiakban ilyen ember mellett élni,mert változni nem nagyon fog.
2013. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha közös kasszán vagytok egyezzetek meg olyan szabályban, hogy senki nem költ pénz a másik beleegyezése nélkül. Ennek persze csak akkor van értelme, ha bízhattok egymásba és senki nem szegi meg a szabályt. Hátránya, hogy neked is kell tájékoztatni a párod. Vagy a szabály legyen csak a kölcsönre hatályos. Akkor onnantól majd te mondasz nemet mindenkinek, a párodról leveszed a terhet. Nem baj ha nem leszel emiatt népszerű.

Vagy külön kasszára kell menni. A közös kiadásokat fele-fele arányban vállalni, a többi mindenkinek a sajátja. Te félreteszed a tiedet, ő meg kölcsönadja amit sose kap vissza. Pár hónap múlva amikor látja mennyi van a számládon neki meg semmi, akkor majd pislogni fog.

Vagy és lehet kombinálva is, írd fel fillére pontosan ki mikor mennyit kapott. A havi összegzéstől is lehet hogy lecsücsül. Számold ki ez egy jobb befektetésbe mennyit kamatozott volna.

2013. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közös kassza,pénz egy dobozba,és kivenni csak közs döntés után.
2013. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!