Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen volt életed első...

Milyen volt életed első összeköltözése valakivel?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pároddal, házastársaddal. Milyen érzés volt? Könnyű volt együtt élni?

Mi jövőhét csütörtökön költözünk, kicsit izgulok a közös élet miatt (jó értelemben) :)


2013. okt. 24. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Jó volt/most is jó, még mindig tart. Könnyű együtt élni, mert kompromisszumokat kötünk. Pl. csak ő főz és mosogat. Én minden mást megcsinálok (fürdő-wc tisztántartása, porszívózás, felmosás, macskaalom, szőnyegtakarítás).


Szerencsére ő pont ezeket utálja, én meg amiket ő csinál. A mosás, teregetés az közös program, mindketten csináljuk. A kutyát ő viszi le hajnalban, mert én nagyon korán kelek, neki pont belefér. Viszont az esti séta az enyém, amikor ő szeret már belesüllyedni a kanapéba. Nekünk könnyen megy az együttélés.

2013. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 hónapja költöztünk el albérletbe, eddig anyukáméknál éltünk együtt egy évig. Egyből a házasság után költöztünk, most 1 éve s 3 hónapja vagyunk együtt, 3 hónapja vagyunk házasok. Ennyire kevés idő után én is féltem, hogy gondjaink lesznek, de az elmúlt 3 hónapban egy hangos szó sem volt köztünk. Szépen lassan, együtt tanulunk főzni, háztartást vezetni... Eddig is közös kasszán voltunk, így az nem jelent problémát (eddig a lagzira gyűjtöttünk, most saját házra). A házimunkát nem osztjuk be konkrétan, kinek mire van energiája, azt megcsinálja, bár mivel szeretem a patikatisztaságot, így általában én sokkal több időt töltök takarítással, de véleményem szerint ez így normális. Kellemesen csalódtam a férjemben, mindenben partner, segít, támogat. :) Sok sikert a költözéshez! ha nekünk ennyi idő után ment, nektek is fog! :)
2013. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csodás volt! Egyetem előtt már 2 éve jártunk, úgyhogy teljesen egyértelmű volt, hogy ha felvesznek minket akkor összeköltözés lesz.

Én iszonyúan vártam, és nem is csalódtam. Persze nem egyszerű együtt élni egy másik emberrel, de mindenképp jobb, mint a szülőkkel - kompromisszumokat és közös szabályokat lehet kialakítani.

De ha valamelyikőtök nem az a behódoló típus, akkor kell csatákat vívni bizonyos dolgokért. Pl sok fiú elég trehány és nem túl igényes a környezetére, ha neki kell rendbe raknia. De ha szeretitek egymást, akkor ezek nem mindennapos veszekedések lesznek, hanem alkalmak, hogy minél jobban megismerjétek egymást, és közelebb kerüljetek egymáshoz.

2013. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első nem sikerült igazán jól, kiderült, hogy nem illünk össze.

A második már teljesen máshogy, vele minden szempontból nagyon jó együtt élni. Egy-két kezdeti súrlódás volt, de hamar összecsiszolódtunk.

Remélem, nektek minden jól alakul! Sok sikert!

2013. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első nem volt jó. Túl sok mindent vállaltam magamra (konkrétan tényleg MINDENT én csináltam, az elején még azt hittem, ez így helyes), így aránytalanná vált a dolog, ő unalmában gépezett, én meg kikészültem. Idővel már nem jártunk el sehova, szinte semmilyen kapcsolatunk nem volt. 4 évig éltünk együtt, aztán vége lett.

A másodiknál okosabb voltam, de az sajnos önmagában nem elég. Ott nem volt igazi szerelem, úgyhogy hamar kikészítettük egymást apróságokkal, pl. a plafonon volt attól, hogy én elalvás előtt elég sokáig forgolódom, nehezen találom a helyem.

A harmadik még csak három hónapja tart, egyelőre jónak tűnik. Pedig ez a legnehezebb, mert mindketten rengeteget dolgozunk és nagyon fáradtak, feszültek vagyunk. De mindkettőnknek van már tapasztalata, így tudjuk, hogy nagyon toleránsnak kell lenni, az apróságokat pedig letojni (nekem pont ugyanannyiból tart lehajtani a vécédeszkát, mint neki). De azért kell a szerelem is, mert pl. az, hogy mocorgok és emiatt esetleg később tud elaludni, nem apróság. De ő úgy fogja fel, hogy aranyos vagyok és egy Ficánka :)

2013. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon rövid idő után költöztünk össze. Eleinte az első 2-3 hétben rengeteget veszekedtünk, mert egy kicsit megijedtünk (főleg én, a legtöbb vitát is én generáltam). Utána összecsiszolódtunk és nem tudnám elképzelni, hogy nem vele élek. Azóta is együtt vgayunk, több mint egy éve pedig ő a férjem.
2013. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi 6 éve lesz decemberben, hogy együtt élünk. Izgultunk, sőt én még sírtam is az 1. héten, hogy otthagytam a családomat, akikkel egyébként annyira nem is jöttem ki jól, bár szerettem őket. Volt egy fél év, amikor sokat veszekedtünk, mosogatás stb. De mostmár inkább azt mondom, a monotonitás miatt kapjuk fel a vizet. Izgultunk, de hullámvölgyek mindenkinél vannak, azóta össze is házasodtunk, tehát ha nem is mindig könnyű, de még mindig tart, tehát annyira nem lehet nehéz :)
2013. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első összeköltözés nem müködött. Nem volt rossz de mindent én csináltam és belefáradtam,szinte semmiben nem segitett,mert (és itt következett minden lehetséges kifogás). Végül nem konkrétan az együttélés miatt mentünk szét,de itt vált egyértelmü,hogy nem illünk össze. A házimunkán sok súrlódás volt de alapvetően jól együtt tudtunk lakni, legalábbis annyira,mint lakótársak,mert a kapcsolat életképtelen volt.
2013. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sose költöztem össze senkivel és nem is tervezem.

Az ittalvás-ottalvást ismerem.

Az nagyon jó.

Amikor nála vagyok, én vagyok a vendég örömmel elfogadom a kiszolgálást, amit kapok, és elfogadom a kiszolgálás/háztartás hiányosságait is, hiszen én vagyok a vendég, és az ő territóriumán vagyok, eszembe sem jut kritizálni semmit. Ha valamivel elégedetlen vagyok, pl. nincs WC-papír, akkor kérem, hogy legyen, és akkor megkapom.

Amikor ő van nálam, akkor ugyanígy fordított szerepekkel.

2013. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!