Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell elmennem a családi...

Meddig kell elmennem a családi békéért?

Figyelt kérdés

Adott három pár.Az én férjem és a baráti házaspár(mondjuk Kissék) férfi tagja gyerekkori barátok.A másik pár(legyenek Nagyék) női tagja barátnő az első pár(Kissék) női tagjával.Én csak a férjem révén csöppentem be a társaságba tíz éve.Kiss úr üzlettársa a férjemnek.

Kissné bekattant,teljesen összezavart mindenkit,fúrja Nagy urat,és kissé maga ellen hangolta a régi barátnőjét.Ha ők hívták Kisséket,ha mi nem mentek sehová,folyamatosan kosarat kaptunk mindketten,pedig régen havonta többször összejöttünk mindhárman.

Június közepén beszéltem Kissnével utoljára,akkor duzzogott,hogy nélkülük mentünk el kirándulni négyesben Nagyékkal.Akkor hangot adott neki,hogy nem szép,hogy nem hívtuk őket.Idén háromszor hívtuk őket szintén túrázni,egyszer sem jöttek velünk.

Akkor úgy tűnt,hogy lenyelte a békát,de utána alig köszönt az utcán,korábban mindig észrevett autóval,ezek után már egyre ritkábban "sikerült" neki.Odáig fajult,hogy egy hónapja átnéz rajtam,a barátnőjével,Nagynéval sem igazán tartja a kapcsolatot.

Egy pár hete odamentem hozzá a bolt parkolójában,közölte velem,hogy itt nem beszéli meg.Válaszoltam,hogy én nem fogok rohangálni hozzá,hogy kinyögje mi nyomja a szívét,erre azt felelte,hogy vegyek már vissza. Akkor otthagytam.

Pénteken találkoztam vele a boltban,ő egyedül én a lányunkkal voltam.Ő odament hozzá,hogy köszönjön a bunkója meg nem köszönt a gyerekemnek.Csak később mondta a lányom.Ezen a ponton jutottam el odáig,hogy baromira nem érdekel,hogy mi is a baja,befejeztem vele.Jelzem a tesóm fia és "Kissné" fia együtt járnak oviba,minap is a tesómnál volt a gyerkőc,játszó pajtások.Mikor átmentem természetesen az ő fiának is megborzoltam a fejét,hát hol érdekel engem,hogy lökött az anyja.Mióta megszületett összejárunk....

A férjem is bepipult a legutóbbi húzására.Azt mondta,hogy ezt most nem hagyja szó nélkül,elmondja barátjának.Kértem,hogy hagyja,nem akarom,hogy úgy tűnjön,hogy árulkodok,csak mikor ő azt állítja,hogy munka közben nem vesz észre semmit, minden oké a barátjával,akkor ez jusson eszébe,hogy ha minden oké lenne,idáig nem jutottunk volna el.Egyébként a férjemmel is tartózkodó Kissné.

Délben hívott a férjem,hogy sok szeretettel meghívott minket (és gondolom Nagyékat is)a szombati szülinapi partijukra a Kiss család..........-,-

Mondtam neki,hogy engem bajosan,de szerinte így akarnak békülni.Sajnos nem fog menni,a múlt héten a gyerekem miatt nagyon mellényúlt.Benyelem,hogy velem és a férjemmel mit csinál,de ez nagyon gonosz húzás volt.Már tudom,hogy bármi lesz is a következménye,nem megyek el. Sajnos az üzletre is rányomhatja a bélyegét.Megszívom,mi? Csak én lehetek a rossz?


2013. okt. 21. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

nem azért de legalább te legyél az okosabb...

menj el szépen és mosolyogva nyugodtan mondd el a véleményed aztán hagyd ott duzzogni,de azzal hogy nem mész el nemhogy nem érsz el semmit de még alá is adod a lovat"bezzeg ez a nő nem jött el látod milyen..."

2013. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Harag, bosszú vagy megbocsájtás, felejtés. Örök kérdés, a válasz is ismert rég...
2013. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeket lepasszolni, csinálni egy közös partit ahol mindenki majd békülésig issza magát, aztán ennyi :D
2013. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En elmennek, mert kivancsi lennek, hogy mi az egesz felreertes (mert biztos, hogy az elejen valami hulye felreertes miatt siklott ki a dolog) okara. Jo lenne nyugodtan tisztazni, veszekedes es vagdalkozas, sertodes nelkul, hogy megint jo baratok lehessetek mindannyian. Nekem ugy hianyzik egy ilyen jo kis csapat, akikkel mindenhova lehet egyutt maszkalni.
2013. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne,hogy csak a férje nyomására akarja kiköszörülni a csorbát és semmi valós megbánás és érzelem nincs ebben.Jobb lett volna,ha nem hívnak minket.Vagy a másik gondolatom,hogy ismernek már annyira,hogy tudják,nem megyek el,és így én lehetek a görény.Nekem semmi kifogásom ahhoz,hogy nélkülem menjen el a férjem,nem kell segítenie haragudni.
2013. okt. 21. 16:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom marha nehéz, de akkor leszel erkölcsi fölényben ha odamész mosolyogsz és látványosan jól érzed magad:)
2013. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Erőt vettem magamon és elmentem.Nem voltam nagyon feldobva,de nagyon illedelmesen viselkedtem,természetesen nem borultunk egymás nyakába.

Rá két napra mondja az egyik barátunk,aki szintén ott volt,hogy Kissné kérdezte tőlük,míg én bent voltam,hogy idézem:

"Szerintetek bunkóság,ha megkérdezem miért jött?"

No ennyi volt.Azt hiszem ezzel vége,helyrehozhatatlanul.

2013. nov. 3. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!