Ki feladata lesz a temetés?
Aki örököl, annak kötelessége a temetést fizetni.
Jelenleg van felesége?
Volt feleségeknek nem dolguk a temetés.
Azok után, hogy a gyerekeivel se tartotta a kapcsolatot, igazán nekik se. Illő, de nem kötelező.
Ha volt élettársa akkor szerintem az lenne a normális ha eltemetné azt akit szeretett, no meg a fiaitól óvatosan meg lehet kérdezni hogy be tudnak-e segíteni.
Ha senki nem akarja eltemettetni, majd megteszi az állam.
1.Örökölni max tartozást:D önkormányzati bérlakásban lakott,még munkája se volt...felesége nem tudunk róla:(
2.Itt nem akarásról vagy nem akarásról van szó.Anyagilag egyik család se áll úgy hogy jó 2-300ezres temetést bevállaljon..
Az első mondja jól, az örökös(ök) kötelessége, ilyen felállásban tök mindegy, hogy milyen az életében a kapcsolata a gyerekeivel, ha ők az örökösei, akkor kötelesek (értelemszerűen) a temetéséről is gondoskodni. Persze lehet az államra is várni, csak hát ha van örökség, akkor az állam úgyis le fogja vonni a temetés költségeit az örökségből, tehát végső soron így is-úgy is az örökösöknek kell állniuk, olyan nincs, hogy az örökösök örökölnek, az adófizetők meg fizetik a végtisztességet...
Ha nincs örökség, vagy negatív örökség esetében az örökösök lemondanak róla és az állam örököl, nos akkor figyel be a közköltségen történő eltemettetés.
Kérdező (#3), egyébként a valóság az, hogy egy sima hamvasztás a hamvak átvételével jóval 100 eFt alatt megvan, ennyit meg nem igaz, hogy a két család ne tudna közösen állni. Pláne, hogy a kérdésben keresztelőről beszélsz, és ismereteim szerint a holtak eltemettetése a keresztény vallásokban kötelesség.
Pl:
Abszolút tisztességes temetés cc. 100 eFt-ért, ami a kérdésed szerint ráadásul ketté (vagy több fele, ha a volt feleségek is beszállnak) oszlik.
tök mindegy, ki mikor látta utoljára (ráadásul ezt gondolom, nem fogjátok a hagyatéki tárgyaláson hangoztatni, hogy de tessék a másik fiúnak nagyobb részt adni, mert ő hét éve látta...). Az az érzésem, a másik fiú nyakába akarjátok varrni.
MEgtehetitek, de nem fogtok vele jobban járni, mert ő kérheti, hogy a hagyatékból annyival nagyobb részt kapjon, ami a temetés párodra eső része.
Ha egyik fiú sem vállalja, az önkormányzat eltemeti, de akkor is hagyatéki teher, tehát a temettető önkormányzat is részt kap az örökségből.
Nézd Kérdező, ezen felesleges most stresszelni, az előbb írtam, hogy mennyiből jön ki egy alap-temetés, na most egy önkormányzati bérlakás "lelépési díja" ennél csak több szokott lenni, ami meg része az örökségnek, tehát elvileg simán kijön belőle (persze kérdés, hogy milyen egyéb tartozásai vannak esetleg az elhunytnak.
Egyébként etikailag meg azt gondolom, hogy olyan nincs, hogy egy elhunytat temetetlenül hagyunk, én hasonlóan nem vagyok jóban az anyámmal, szintén nem állok vele szóba huszonéve, ateista is vagyok, de ettől még egy alapszintű normális temetés akkor sem lenne kérdés, ha végig kellene tarhálnom a világot érte... úgyhogy errefele szerintem ne is próbáld befolyásolni a párod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!