Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legyke kedves, vagy nyugodtan...

Legyke kedves, vagy nyugodtan mutassam ki mit érzek?

Figyelt kérdés
A párom édesanyja és nővére útálnak, mert egész életükben a páromat ugráltatták és elvárják, hogy mindenek felett ők legyenek az életében az elsők. Mindent igyekeznek megtenni, hogy elmarjanak melőlle. Lejárattak már az összes ismerősünk előtt... Kicsit megnyugodtam mikor a párom édesanyja külföldre költözött, de most 1 év után haza jön. Külföldről is bántott, elhordott mindennek és akit csak tudott felhívott, hogy eláztasson, még a párom volt barátnőjét is felhívta, pedig vele is így bánt, de most felhívta, mert tudja, hogy a lány még mindig érez valamit a párom iránt. Nagyon félek, hogy most hogy haza jön összefognak ellenem ismét, már nagyon kivagyok. Alig tudok aludni, fáj a gyomrom... Mit gondoltok mit kéne tennem? Kedvesnek lenni hozzá és megpróbálni a kedvében járni, vagy vegyem fel a kesztyűt?
2009. nov. 10. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az sosem szül jó vért, ha az ember olyannak mutatja magát amilyen nem. Direktbe nem kell ellenségeskedni, de nyalizni sem.

Az egyetlen jó megoldás: véd- és dacszövetség a pároddal. Az a lényeg, hogy ő legyen azzal tisztában, hogy miben mesterkedik az anyja és legyen benned biztos és legyen önmagában biztos, hogy szeret és bízik benned. Ez az egyetlen védelem a rágalmak, intrikák ellen.

2009. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne hagyd magad,itt szép szóval semmit sem fogsz elérni,viszont ha felveszed a kesztyűt,lehet hogy hamar rájön,nem érdemes fúrnia téged...

A helyzet akkor sem lesz jobb (valószínűleg),de legalább nem b@szogat majd állandóan.

Nekem legalábbis ez a taktika jött be :)

Kitartás

2009. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Ha a párod is így szeret , nem sokáig fogja ezt eltűrni. Ha a mama pici fia, akkor meg talpalhatsz Te bármennyit, nem sokat fogsz vele elérni. Ergo. Vagy elköltöztök ketten valahova (pl. albérlet vagy hozzátok) vagy ne ölj bele több energiát ebbe a kapcsolatba!

2009. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges felvenned a kesztyut ellenuk! Okos enged, szamar szenved:) En a helyedben mar reg leleptem volna egy ilyen tars mellol, aki nem kepes megvedeni.

Te tonkreteszed magadat (hiszen mar faj a gyomrod!!!) anyosod miatt??? Miert van neked erre szukseged? Miert nem tud a parod megvedeni? Igy akarsz az egesz eletedben elni? Ha neked jo, akkor maradj. Ha nem jo, akkor keress uj ffi-t magadnak, en mar reg megtettem volna.

Ne haragudj, de senki mas nem tud valtoztatni, csak te! Ne vard meg amig teljesen tonkreteszik az egeszsegedet, inkabb hagyd ott oket es elj! Szeresd magadat, es merjel lepni! Szukseged van neked gyomorfekelyre es mas gyomor betegsegekre? Ha igen, akkor nem tudlak sajnalni.

2009. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak a párom sajnos nagyon fél tőlük! Mostanában már megmondta nekik egyszer-kétszer a véleményét,meg hogy békén lehet engem hagyni, de legtöbbször csak annyit mond, hogy: jól van már... Tehát próbálja kerülni a konfliktust, de így ők csak erőre kapnak, mert látják, hogy a párom se szól nekik...
2009. nov. 10. 15:10
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell velük semmilyennek lenned.Egyszerűen ne is vegyél róluk tudomást,ne találkozz velük ne érdekeljenek.Egyébként a párod mit tesz ez ellen?Ő tart még kapcsolatot a családjával ezek után ahogy veled viselkednek?Mert én ezt nem tűrném.Ha nem szeretik a párom oké,nem kell találkozni,de ha előttem rosszat mondanának rá,vagy visszahallanám mástól,hogy szidják,akkor tőlem búcsút vehetnének.
2009. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Tudod mit,ha ilyen tutyimutyi nyámnyila pasid van akkor igaza van a 15,09-nek,lépj le,és keress magad mellé egy FÉRFIT!!!Mert ő nem az.
2009. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom az elöttem válaszolókhoz, csak kérdezném: a férjed mitől fél, hogy anyuci kipi.csázza, vagy szobafogságra ítéli?

Ha ennyire tutyi-mutyi hogy ilyen éles helyzetben sem tud a talpára állni és kiosztani a jóanyját, hátha észerevenné magát, meg testvérét, akkor mit vársz tőle? Te szenvedsz, rettegsz, lassan kikészülsz, ő meg fél? na ez röhej. Ez nem pasi.

2009. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is a pasid reakciója lepett meg. Esetleg otthon megbeszélhetnéd vele, hogy neked ez milyen rosszul esik, hogy nem áll ki melletted ha neked van igazad (mint ebben az esetben). Amúgy én felvenném a harcot, nem tudnék jópofizni egy (két) ilyen emberrel.

De először a Pároddal tisztázd. Aztán meg fel a kesztyűt.

2009. nov. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nem szimpatikus a harciaskodás. Bosszú bosszút szül. Gondold meg Assissi Szent Ferenc imáját. "Uram tégy engem békéd eszközévé". Tehát kerüld őket, de ha mégis találkozol, legyél a magad természetességében, mutass jó példát. Viszont a lényeg ez: Te legyél tudatában, hogy az igazság nálad van. Nem kell félned a vádaskodásoktól. Nem érint meg téged. Legyél felülemelkedett.

Ha látják, hogy nem vonzódsz a civakodáshoz, előbb vagy utóbb megszelidülnek, és szeretni fognak.

2009. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!