Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztis. Lettem. Nem akarom...

Hisztis. Lettem. Nem akarom már! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, kicsit hosszú lesz... és bár tudom, hogy nem 100%-ig ide tartozik a kérdés, azért ide teszem fel, mert itt értelmesebb és idősebb emberek is szoktak válaszolni...


Párom 35 éves már elmúlt, mikor megismerkedtünk. Jól alakult a kapcsolatunk, jól éreztem magam vele, kedves volt, figyelmes, odaadó. Igazából máig is az, csak én össze vagyok zavarodva.

Mivel ennyi éves korára még nem volt nős, nincsenek gyerekei, csupán rövidebb-hosszabb kapcsolatai voltak, kíváncsi voltam az okára, hogy miért van ez így. Rá is kérdeztem egyszer. Azt válaszolta, hogy ő egy rendes, szerető társat keresett, akivel jól megértik egymást, de mostanáig nem sikerült. Majd folytatta, hogy beszélgetett erről a legjobb barátjával is, hogy neki már elege van a cicababákból, nem a külső a fontos, hanem a belső értékek, és ő már így fog választani.

Ledöbbentem. Sosem voltam beképzelt, tudtam hol a helyem. De azért annyi önbizalmam mindig volt, hogy tudtam, hogy egy erős közepes vagyok. Hosszú, derékig érő sötétbarna haj, zöld szemek, normál testalkat. Mindig ápolt vagyok, fodrászhoz, körmöshöz járok (kozmetikushoz nem, mert kinevetett, hogy nincs rajtam mit csinálni, hogy iszonyatosan szerencsés vagyok a bőröm miatt, max. csak a szemöldökömet szokta kiigazítani.) Sosem voltam elszállva magamtól, de ismerkedéssel sosem volt problémám. Most viszont iszonyatosan megcsappant az önbizalmam ettől, amit mondott. Megnéztem az exeit, akikkel együtt volt, és hát, az egyik az alacsony, széles csípőjű, nagy seggű, vastag combú átlagos lány, a másik egy kerek, pattanásos arcú szintén átlagos csaj... a többi is ilyen közepes, cicababának nem minősíthető csaj. Ekkor felmerült bennem a kérdés, hogy ha ezek számára a cicababák, és én nem vagyok az, ha engem csak a belső értékek miatt választott, akkor én mi vagyok? Egy csúfság? Kiakadtam. Megkértem nagyon közeli barátokat, hogy elfogultság nélkül mondják meg, hogy csúnyább -e vagyok, mint az exei... Szinte mindenki felnevetett, hogy kezeltessem magam, hiszen sokkal csinosabb, helyesebb vagyok, mint ők. Rákérdeztem a páromnál, hogy szerinte én nem vagyok csinos, én nem vagyok neki szép? Nem értette a kérdésemet, majd emlékeztettem rá, hogy mit is mondott nemrég a barátjának. Erre magyarázkodott, hogy ő ezt nem úgy gondolta. Most teljes kuszaság van bennem, nagyon rosszul érzem magam. Szerintem minden nő alapból szeretne a párjának a legkedvesebb, legtündéribb lenni, még ha nem is ő a legszebb a világon.

Már együtt élünk, de sokszor eszembe jut, mikor egyedül vagyok, hogy talán nekem semmi keresnivalóm itt, hiszen ő engem csúnyábbnak lát, mint az exeit, akik igazából semmivel sem helyesebbek nálam, sőt!

Tudom, hogy ez most nagyon bután hangzik, és sokak számára érthetetlen is, de a párom letiporta az összes önbizalmamat ezzel az egy mondattal, és annyira szerencsétlennek érzem magam tőle.

A legjobb barátnőm elvitt egy szórakozóhelyre, és rágta a fülemet, hogy "nézz körül, bámulnak a srácok, bárki a tiéd lehetne, aranyos, helyes lány vagy!" de mindig az jutott eszembe: "jó, de NEKI nem..." Neki, akit szeretek. Úgy döntöttem, hogy megbeszélem a párommal ezt a dolgot, mert ez így nem mehet tovább. Annyit mondott csak, hogy "én sosem mondtam, hogy nem vagy szép." Mérgemben visszavágtam azzal, hogy "de azt sem mondtad, hogy az vagyok, és bezzeg a kis dagi, meg a holdacska arcú, akik ráadásul csunyábbak mint én, ők neked cicababák mi?"

Olyanná váltam, amilyen sosem akartam lenni. Egy tipikus hisztis p...a! Ki akarok ebből mászni, de nem megy. Bennem a tüske, megbántottak. Mi a fenét csináljak? Utálom magam! Segítsetek!!!!


2013. okt. 5. 09:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek! Ha ezt mondta, amellett, amit idáig megjegyeztek a többiek, a párod biztos nem mondta volna ezt, ha elsősorban szépnek, vagy bombanőnek tartana. Biztos helyes vagy, nem nyávogós, belevaló. Nem cicababa. Ez van. Nem kell mindenkinek szépnek lennie.
2013. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
tök mindegy h h nézel ki, h oldalakon keresztül taglalod a szépséged. Belül egy önbizalomhiányos félénk kislány vagy. Én is beleestem abba a hibába h azt vártam h majd a barátom miatt jó lesz az önbizalmam. Ezt nevezik függőségi kapcsolatnak. Ugyanilyen hisztis voltam, aki azt se tudta ki és mi ő a valójában csak azzal volt elfoglalva h mit gondolnak róla. Elmentem pszichológushoz kibogozni h miért vagyok ilyen. Tisztában vagyk mára azzal h mi az amit tőlem kap a másik a kapcsolatban és ez nem csak a szépségem. Ezek után nem esedezem folyton megerősítésért, és bármilyen közhely, a haldokló kapcsolatom kivirágzott, mert már nem tőle várom a megerősítést hanem tudom magamról h ki vagyok, és jé, mindjárt több bókot kapok, mint mikor még régen ki akart belőle csikarni
2013. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 AeonFLUX ***** válasza:
Ezen a kérdésen jót röhögtem. Tipikus bolhából elefántot... :D
2013. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj,de túl komplikálod.szimplán úgy értette,hogy elege van a csak szép de ész nélküli cicababákból.Neki nem csak egy csinos,de eszes lány is kellett.Akit nem csak a testéért de a lelkéért is szeret.Elege lett a hisztis pi-ákból:S

hát bukta a pasid:D

2013. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

12-es.

Köszönöm a válaszodat. Mindenképp tenni fogok azért, hogy ez a dolog megváltozzon, mert már saját magamtól a falra mászok. :)

2013. okt. 5. 18:53
 16/16 anonim ***** válasza:

Fontos lenne meggondolnod, hogy A PROBLÉMA CSAKIS A TE FEJEDBEN VAN, TE MAGYARÁZOD BE MAGADNAK, TÚLKOMPLIKÁLOD. Valójában nem mondott semmi olyat, amiből az következne, hogy nem vagy neki szép, a férfiak nem komplikálják túl a mondandójukat, szó szerint kell venni. Jó nőnek tart és bejössz neki, különben nem lenne veled.


Ha meg a külsődet emelte volna ki, akkor meg azon nyavalyognál őőő bocs, szomorkodnál, hogy miért nem a belső értékeid miatt??? Ne már...


Az is megérne egy misét, hogy miért csináltál ebből ügyet, VALÓSZÍNŰLEG SAJÁT MAGADDAL NEM VAGY TISZTÁBAN, NINCS ELÉG ÖNBIZALMAD ALAPBÓL. Egyértelműen önbizalomhiányra utal az is, hogy elkezdted nézegetni az exek képeit, ha rendben lennél magaddal, akkor eszedbe sem jutott volna... ISMÉTELTEN MAGADDAL KELL TISZTÁZNI A DOLGOT!


29 F

2013. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!